KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

ÜYE OLUN

Gizlilik Politikası

İşbu Gizlilik Politikası bilgi güvenliği ile ilgili sizi bilgilendirmeyi ve uyulması gereken kurallar ile sorumlulukları açıklamayı amaçlamaktadır. İşbu Gizlilik Politikası kapsamında: “Dünya Değişmeden”, “Dünya Değişmeden Turizm”, “DD” ve “biz”; bu terimler, her birisi Dünya Değişmeden Turizm Org. Ve Yayıncılık Hiz. Ltd. Şti.’nin belirtilmesi için kullanılmakta; “site”, “web sitesi” ifadeleri www.dunyadegismeden.com‘u; "Kullanıcı" terimi ise, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

Siteye giriş yapan, siteyi ziyaret eden, herhangi bir şekilde kullanan, siteye erişen ve/veya herhangi başkaca bir şekilde bağlanan tüm Kullanıcılar aşağıdaki şartlara ve kurallara uyacaklarını peşinen beyan, kabul ve taahhüt ederler.

  1. Kullanıcılara ait bilgiler: Kullanıcılar, www.dunyadegismeden.com web sitesi üzerinden mal ve hizmet satın almak üzere isim, mobil ve sabit iletişim bilgileri, e-posta adresi, satın alınacak olan mal ve/veya hizmetin teslim alınacağı lokasyon ve satış işlemini gerçekleştirecek olan bayiye yapılacak olan ödemenin türü, araç bilgileri gibi konularda DD’ye doğru ve eksiksiz bilgi vermekle yükümlüdür. Söz konusu kişisel bilgiler Kullanıcılar’ın bilgisi olmaksızın ya da aksi bir talimatı olmaksızın üçüncü şahıslarla paylaşılamaz, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanılamaz ve de satılamaz.

Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. www.dunyadegismeden.com web sitesi ödeme sayfasında Kullanıcılar’dan istenilen kredi kartı bilgileri, Kullanıcılar’ın güvenliğini en üst ve özel seviyede tutmak amacıyla DD alt yapısında veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamakta ve saklanmamaktadır. Sitede bir satın alma işlemi gerçekleştirildiğinde Kullanıcılar’a ait mali bilgiler, işlemi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesi Kullanıcılar tarafından kayıtsız şartsız kabul edilmiştir. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir. Kullanıcılar’ın tüm kredi kartı ve kişisel bilgilerini, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize email gönderebilirsiniz.

Kullanıcı www.dunyadegismeden.com web sitesi üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra veya işlemi gerçekleştirememesi halinde dahi, DD tarafından veya DD adına üçüncü kişiler tarafından herhangi bir zamanda herhangi bir yolla (telefon, e-posta, SMS, posta, faks, telefaks, sosyal medya sayfaları, vb.) yukarıda sayılan mali bilgileri talep edilmeyecektir ve söz konusu bilgilerin Kullanıcı tarafından kesinlikle paylaşılmaması gerekmektedir.

  1. Kullanıcı e-posta adresi: Kullanıcıların www.dunyadegismeden.com web sitesine üye olmak için bilgisini verdikleri e-posta adresleri yalnızca DD tarafından ve Kullanıcılar ile gerektiği durumlarda iletişime geçmek, ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi vermek, Kullanıcıların gerçekleştirmiş olduğu işlemleri takip etmek amacıyla kullanılabilir. E-posta adresi bilgisinin www.dunyadegismeden.com kullanıcısı olmak için paylaşılması mecburi olup Kullanıcılar’ın e-posta bilgileri mevzuata uygun bir şekilde kullanılacaktır.
  1. Kişisel verilerin güvenliği: Genel bir şekilde, www.dunyadegismeden.com web sitesi kişisel nitelikte verileri verme ihtiyacı olmaksızın Kullanıcılar tarafından ziyaret edilebilmektedir.

Kullanıcıların kişisel nitelikteki verilerinin muhatapları sadece görevlerine göre verileri bilme yetkisi verilen kişiler ile sınırlandırılmaktadır. DD’nin, Kullanıcılar’ın taleplerinin işleme koyulması için başvurduğu tedarikçiler veya hizmet sağlayıcılarla Kullanıcılar’a ait kişisel nitelikteki verileri paylaşması gerekebilir.

DD aynı zamanda, özellikle aşağıdaki durumlar dışında, kişisel nitelikteki verilerinizi sizin onayınız olmaksızın üçüncü kişilere satmamayı, kiralamamayı veya emanet etmemeyi taahhüt etmektedir:

  1. Kullanıcının, şahsi bilgilerinin paylaşılması konusunda izni ve onayı var ise,
  2. www.dunyadegismeden.com bünyesinde kullanılmak üzere kullanıcı profillerinin belirlenmesi amacıyla, 
  3. Kullanıcının, www.dunyadegismeden.com’dan talep ettiği ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, temin edilmesi veya Kullanıcı’ya sunulan servis ve araçlarla ilgili problemlerin giderilmesi amacıyla, 
  4. Kullanıcı’ya ürün ve hizmet sunarken, birlikle çalıştığı (iş birliği yaptığı) firmalara, bu ürün ve servislerin sağlanmasında kullanılmak üzere, 
  5. Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde.

DD, kişisel nitelikteki verileri, Kullanıcılar’a ait kredi kartı bilgileri hariç olmak üzere, toplanmış oldukları amaçlar bakımından gerekli olandan daha uzun süre veya yürürlükteki yasada öngörülenden daha uzun süre muhafaza etmeyecektir.

Kullanıcılar’ın diledikleri zaman kişisel verilerine erişme ve söz konusu verileri değiştirme hakları bulunmaktadır.

DD kişisel nitelikteki verilerin gizliliği, güvenliği ve bütünlüğünün sağlanması için koruma tedbirlerini uygulamaya koymuştur. Kişisel nitelikteki verilere erişim bu bilgileri bilme ihtiyacında olan ve gizlilik konusundaki kurallara riayet edilerek oluşturulan çalışanlarla sınırlandırılmıştır. 

Bu siteyi kullanarak mevcut uygulamaları kabul etmektesiniz. Bu uygulamaların koşullarını kabul etmiyorsanız lütfen bu siteyi kullanmayınız ve kişisel nitelikli herhangi bir veri vermeyiniz. 

İşbu uygulamalar, periyodik olarak güncellenmektedir. Yapılan her türlü değişiklik burada yayınlanacaktır. Değişiklikler, yayınlama tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Lütfen bu sayfayı düzenli aralıklarla ziyaret ediniz.Kullanım Koşulları

 

İşbu Web Sayfası Çalışması ve sayfadaki her türlü içerik, fotoğraf, bilgi veya işaretlerin tüm hakları münhasıran Dünya Değişmeden Turizm'e ve/veya ilgili eser sahiplerine aittir. İşbu Web Sayfası Çalışması ve içeriği ilgili yasal mevzuat ve diğer fikri mülkiyet kanunları ile korunmaktadır. Önceden izin almaksızın, bu sitede bulunan içerik, malzemeler, fotoğraf, bilgi veya işaretler hiçbir şekilde kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz, indirilemez, postalanamaz, aktarılamaz veya dağıtılamaz.

Yukarıdaki maddelerle ilgili sorularınız ve izin işlemleri için lütfen e-posta ile temas kurunuz. Dünya Değişmeden Turizm'in sair mevzuattan kaynaklanan her türlü hakkı saklıdır.