KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

DLX Nehir Gemisi Amadeus Silver 3 ile Tuna Nehri & Baştanbaşa Orta Avrupa Turu

AMADEUS SILVER 3 İLE BAŞTANBAŞA ORTA AVRUPA

1799€
09 Nisan 2024 - 16 Nisan 2024
1799 € Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

ALMANYA - AVUSTURYA - MACARİSTAN - SLOVAKYA

Zorluk Seviyesi

DLX Nehir Gemisi Amadeus Silver 3 ile Tuna Nehri & Baştanbaşa Orta Avrupa turu genellikle düşük zorluk seviyesine sahiptir. Nehir gemisi turları, genellikle konforlu bir seyahat deneyimi sunar ve gemi tarafından düzenlenen turlar genellikle kolayca erişilebilir noktalara odaklanır.

Tur sırasında genellikle gemiden inilerek şehir turları yapılır ve tarihi ve turistik yerler ziyaret edilir. Bu turlar genellikle rehberli olarak gerçekleştirilir ve katılımcılar için yürüme mesafeleri kısa olabilir. Bunun yanı sıra, gemiye dönerek seyahat edildiği için herhangi bir aşırı fiziksel çaba gerektirmez.

 

 

Kıyafet Tercihleri

Hafif Katmanlar: Ekim ayı, Orta Avrupa'da hava değişkenlik gösterebilir. Gündüzleri sıcak, ancak akşamları serin olabilir. Bu nedenle, hafif katmanlar tercih edin. Örneğin, şortlar veya hafif pantolonlarla kombinleyebileceğiniz tişörtler veya gömlekler giyebilirsiniz. Üzerine ince bir hırka veya ceket ekleyerek serinlik durumunda giyinebilirsiniz.

Su Geçirmez Giysiler: Ekim ayı yağışlı olabilir, bu yüzden su geçirmez bir ceket veya yağmurluk yanınıza almanızı öneririz. Böylece yağışlı havalarda kendinizi koruyabilirsiniz.

Rahat Ayakkabılar: Tur sırasında yürüyüşler ve keşifler yapabilirsiniz, bu yüzden rahat ayakkabılar giymeniz önemlidir. Yürüyüş ayakkabıları veya rahat spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Şemsiye veya Şapka: Hem güneşli hem de yağışlı günler için güneşten veya yağmurdan korunmanızı sağlayacak bir şemsiye veya şapka yanınıza almanızda fayda var.

 

Vize Bilgisi

Schengen vizesi gerekmektedir.

Uçuş Süresi

İstanbul - Münih arasın yaklaşık 2saat 40dakika sürmektedir.

Budapeşte - İstanbul arası yaklaşık 2saat sürmektedir.

 

Para Birimi

Yanınızda Euro bulundurabilirsiniz. 

Tavsiyeler

Yerel Lezzetleri Deneyin: Gezi boyunca ziyaret edeceğiniz farklı ülkelerin mutfağından lezzetleri tatmayı unutmayın. Gemide sunulan yerel yemekleri deneyebilir veya limanlarda yerel restoranları keşfedebilirsiniz. Bu, kültürü daha yakından deneyimlemenize yardımcı olur.

Fotoğraf Makinenizi Yanınıza Alın: Bu unutulmaz tur anlarını ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizi veya cep telefonunuzu yanınıza almayı unutmayın. Güzel manzaralar, tarihi yapılar ve unutulmaz anlar için fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.

 

1.Gün

İstanbul – Münih – Passau

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali TürkHavayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Münih’e hareket ediyoruz. Münih’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Münih şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Passau limanında bizi bekleyen gemimize transfer oluyoruz. Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz bu limandan 18.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

2.Gün

Regensburg

Gemimiz Regensburg limanına saat 09.30’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Weltenburg manastırı & Kelheım yürüyüş turu & Regensburg yürüyüş turuna katılabilirler. Turumuza öncelikle Barok tarzı mimarisi ile Dünya çapında ün salan Weltenburg Benedictine Manastırı ile başlıyoruz. İçerisinde bira üretim bölümü de bulunan manastır ziyaretimiz sonrası Kelheim'a dönüyor ve yürüyüş turumuza başlıyoruz; eski ve yeni şehir meydanı, belediye binası, Ludwigplatz ve Donaustraße alışveriş caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zamanınızda arzu eden misafirlerimiz Kelheim'ın simgesi haline gelmiş olan Kelheim Kurtuluş Anıtı'nı ziyaret edebilirler. Daha sonra öğle yemeğimizi almak üzere Regensburg’da bulunan gemimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğini takiben Orta Çağ’dan kalma ve 2000 yıllık bir tarihin izlerini taşıyan, 2006 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine eklenmiş olan, Ren Nehri ile Tuna Nehri’nin birleştiği noktada kurulan şehir, Bavyera eyaletinin 4.büyük ve Almanya’nın Orta Çağ döneminden beri en iyi korunmuş şehri olan Regensburg’da yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz bu limandan 18.00’de ayrılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

3.Gün

Passau – Linz

Gemimiz Passau limanına saat 08.00’de yanaşacaktır. Gemimizin bu limandan hareket saati 10.00’dur. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği, 1992 yılında Unesco tarafından dünya Kültür Mirası ilan edilen, Bohemya’nın incisi, Orta Avrupa’nın orta çağ havasındaki tek şehri olan, Chesky Krumlow turuna katılabilirler. (Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaktır.) Öğle yemeğimizi tur esnasında, gemiden yanımıza getirmiş olduğumuz kumanyalarımız ile alacağız. Gemimiz saat 16.30’da Linz limanına yanaşacaktır. Turumuzu takiben Linz’de bulunan gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareket saati 22.00’dir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

 

4.Gün

Emmersdorf – Dürnstein – Viyana

Gemimiz Emmersdorf limanına saat 08.00’de yanaşacaktır. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği, Dünya’nın en büyük Barok eserlerinden olan ve Umberto Eco'ya ''Gülün-adı'' romanı için esin veren muhteşem Melk Manastırı turuna katılabilirler. Tur sonrası öğle yemeğimizi almak üzere gemiye transfer oluyoruz. Bu limandan hareket saati 12.00’dir. Gemimiz Dürnstein limanına saat 14.00’de yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ile birlikte üzüm bağları ile ünlü ve Wachau Vadisi’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan bu şirin kasaba ’da yürüyüş turu gerçekleştirebilir. Gemimiz bu limandan saat 17.30’da ayrılacaktır. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alıyoruz. Gemimiz Viyana limanına saat 22.00’de yanaşacaktır ve bu gece limanda demirli kalacaktır. Konaklama gemimizde.

 

5.Gün

Viyana

Sabah gemide aldığımız kahvaltının ardından Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Viyana şehir turuna katılabilirsiniz. Avusturya’nın başkenti ve en kabalık şehri olan Viyana’da yapacağımız şehir turumuz esnasında Hunderd Wassa House, Savunma Bakanlığı, Stat Park, Parlamento Binası, Viyana Opera binası göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz almak üzere gemiye transfer oluyoruz. Yemeğin ardından Viyana’nın meşhur yazlık sarayı olan Schon Brunne Sarayı’na gidecek muhteşem barok bahçelerinde fotoğraf molası vereceğiz. (Saray girişi dahil değildir). Turumuzu takiben gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareket saati 23.59’dur. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

6.Gün

Bratislava

Gemimiz Bratislava limanına saat 08.00’de yanaşacaktır. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve üç ülkenin kesişme noktasında konumlanan Bratislava şehir turuna katılabilirler. Tur sonrası öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Yemeğin ardından serbest zaman veriyoruz. Bu limandan hareket saati 22.00’dir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

7.Gün

Ezstergom – Budapeşte

Gemimiz sabah saat 07.00’de Ezstergom limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz Rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Ezstergom – Visegrad – Szentendre turuna katılabilirler. (Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaktır) Turumuzda ilk olarak 16 ve 17 yüzyıllarda yaklaşık 130 sene boyunca Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Hali hazırda Estergon’u Macaristan’ın Dini Merkezi yapan Kale surları içinde inşa edilmiş, tüm dünya da hatırı sayılır büyüklükte olan Estergon Bazilikası ve çevresini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Tuna boyunca seyahat ederek Muhteşem Nehir manzarası eşliğinde Visegrad’a ulaşarak Orta Çağ temalı ve yemeklerini deneyebileceğiniz yerel ve ünlü bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra tipik bir Macar köyü olan Szentendre ziyaret edeceğiz. Gemimiz Budapeşte limanına saat 13.00’de yanaşacaktır. Tur sonrası Budapeşte limanında demirli olan gemimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Gemimiz bu gece Budapeşte limanında demirli kalacaktır.

8.Gün

Budapeşte – İstanbul

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerini tamamlayıp gemiden ayrılıyoruz. Havalimanına gitmeden önce Rehberimiz eşliğinde Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Budapeşte havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Yeni Havalimanına varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul(İST) - Münih(MUC) 09.04.2024 TK 1629 07:25 09:05
Budapeşte(BUD) - İstanbul(İST) 16.04.2024 TK1038 20:20 23:25

Neler Dahil?

 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Münih (MUC) / Budapeşte (BUD) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 •  Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 •  Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası
 •  5*Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 •  Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 •  Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 •  Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 •  Hoşgeldiniz Kokteyli
 •  Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özen Menüsü
 •  Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 •  Profesyonel Türkçe rehberlik
 •  Turist şehir vergileri
 •  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 •  Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 •  Münih şehir turu
 •  Budapeşte şehir turu
 •  Dürnstein Yürüyüş Turu

Neler Hariç?

 •  Vize ücreti ve hizmet bedeli
 •  İç hat bağlantı bileti
 •  Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 •  Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 •  Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 •  Her türlü kişisel harcamalar
 •  Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 •  Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 •  Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1799€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Almanya ,Avusturya

6 Gece 7 Gün 09 Nisan 2024 16 Nisan 2024 1799€

DLX Nehir Gemisi Amadeus Silver 3 ile Tuna Nehri & Baştanbaşa Orta Avrupa turu: Konforlu gemi seyahati, etkileyici manzaralar ve tarihi şehirlerle dolu bir keşif! ...

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
MSC GRANDIOSA İLE TUNUS’LU AKDENİZ TURU 06 Ekim 2024 - 13 Ekim 2024

MSC Grandiosa sanatsal teknolojinin, tasarımın, deniz sevgisinin, konforun ve pratikliğin bir kombinasyonu.Yürüyüş alanının tavanı 480m2 LED ekran ile kaplanıyor; dijital gökyüzü, cam tavan, gün batımları, gün doğumları ve yıldızları görmeyi mümkün kılacak.Eğlence parkı, su parkı, manzaralı alanlar ve 2 adet kapalı yürüyüş alanı mevcut.

849 € Detay

Satışı Tamamlanmıştır!

Adalar Ülkesi: Filipinler 22 Mart 2024 - 30 Mart 2024

7600’ü aşkın ada ve adacıktan oluşan Güneydoğu Asya’nın cenneti Filipinler...

Detay
Çin'in Gizemli Dünyası 18 Ekim 2024 - 27 Ekim 2024

«Hayallerdir insanı ayakta tutan.» Konfüçyüs’ün bu sözünü takip ederek bir Uzak Doğu hayalinin peşine düşüyor, filozofun doğduğu topraklara Çin’e doğru rotamızı çeviriyoruz

4250 $ Detay
Biz sizi arayalım

AMADEUS SILVER 3 İLE BAŞTANBAŞA ORTA AVRUPA