Elazığ - Malatya

2550₺
Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
2550 ₺ ?>Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

Elazığ - Malatya

Zorluk Seviyesi

Herkesin yapabileceği bir turdur.

Kıyafet Tercihleri

Mevsim şartlarına uygun terletmeyen pamuklu, özellikle akşamlar için sıcak tutan kıyafetler getirmenizi öneririz.

Uçuş Süresi

İstanbul - Malatya 1 saat 45 dakika,

 

 

Önerilen uçuşlar;

İstanbul (SAW)  – Malatya  23 Ekim 2021 Cumartesi  PC 2570  06:15 kalkış  08:00 varış,
Malatya – İstanbul (SAW)   24 Ekim 2021 Pazar         PC 2573  22:10 kalkış  23:50  varış.
 

Uygarlıkların beşiği Mezopotamya deyince akla ilk gelen bölge Güneydoğu Anadolu’dur. Oysa Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin birleştiği noktada, Mezopotamya medeniyetini oluşturan iki su kaynağından bir olan Fırat Irmağı’nın doğduğu topraklar tam da Mezopotamya’nın başladığı yerdir. Elazığ ve Malatya işte tam burada yer alır. Tarihin ilk sarayı 5 bin yıl önce burada kurulmuş, Türkler Anadolu’ya buradan girmişlerdir… Gezimizde Mezopotamya’nın unutulmuş bu iki kentini, lezzetleriyle keşfedeceğiz. 

1.Gün

23 Ekim Cumartesi

Önerilen uçuş ile sabah saat 06:20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları’nın PC2570 numaralı uçuşuyla Malatya’ya hareket. 08.00’da varış. 
Eski Malatya olarak bilinen Battalgazi’de gezimize Anadolu Selçuklu Hükümdarı I. Alâeddin Keykubat döneminde 1224 yılında İran’daki Büyük Selçuklu Camii’lerinin Anadolu’daki ilk ve tek örneği Ulu Camii’yi ziyaret. Bosnalı Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı ziyareti sonrası Malatya’ya dönüş. Şire Han, Demirciler - Bakırcılar Çarşısı ve Yeni Cami ziyaretleri.
Yerel bir lokantada öğle yemeği.
Tarihin en eski saray yapısına sahip olduğu düşünülen 5 bin yıllık Aslantepe Höyüğü’nü ziyaret. Halihazırda Roma Sapienza Üniversitesi arkeologlarınca kazılmakta olan höyük aynı zamanda UNESCO’nun geçici dünya mirası listesinde yer alıyor. Ayrıca Aslantepe aristokrasinin doğduğu ve ilk devlet şeklinin ortaya çıktığı resmi, dini ve kültürel bir merkezdir.
Elazığ’a transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


    Yemek: Öğle ve akşam
    


 

2.Gün

24 Ekim Pazar

Sabah otelde alınacak kahvaltıdan sonra Elazığ, eski adıyla Harput, Cevat Fehmi Başkurt’un ‘Harput’ta Bir Amerikalı’ adlı kitabına konu olmuş, 19. Yüzyıl Anadolu modernleşmesinin sembolü bir kenttir. Bundan başka binlerce yıllık tarihiyle Harput Kalesi, Harputlu hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından 1156 - 1157 yıllarında yaptırılmış olan Anadolu’daki en eski Türk camilerinden biri Harput Ulu Camii gezileri. 
Yerel bir lokantada öğle yemeği. Doğu Anadolu'nun Van Golü'nden sonra ikinci büyük gölü olan Hazar Gölü gezisi.
Malatya Havalimanı’na transfer. Önerilen uçuş ile saat 22.10’da PC2573 seferi ile İstanbul’a hareket. 23.50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. 

    Yemek: Öğle ve akşam


 


 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati

Neler Dahil?

1 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama,
Şarap tadımı,
Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri,
Tüm bahşişler,
Dünya Değişmeden rehberlik hizmetleri,
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
Otoban ve otopark ücretleri,
İptal teminatlı seyahat sigortası,
KDV.
 
 

Neler Hariç?

Pegasus Havayolları İstanbul - Malatya - İstanbul arası gidiş-dönüş uçak bileti, 
Kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Fazla bagaj,
Yemekler esnasında alınan içecekler.

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
2550₺
Tek kişilik odada kişi başı
2800₺
Üç kişilik odada kişi başı
2550₺

Elazığ ,Malatya ,Türkiye

2 Gün 1 Gece 2550₺

Fırat Irmağı’nın doğduğu topraklar tam da Mezopotamya’nın başladığı yerdir. Elazığ ve Malatya işte tam burada yer alır. Tarihin ilk sarayı 5 bin yıl önce burada kurulmuş, Türkler...

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
YUNANİSTAN - Tyrnavos Karnavalı ve Şarap 24 Şubat 2023 - 28 Şubat 2023

750 € Detay

Tulga Ozan Rehberliğinde!

Malezya'da unutulmaz bir seyahat... Thaipusam Hindu Festivali ve Yağmur Ormanları'nda gerçek bir Malezya deneyimi sizi bekliyor. 03 Şubat 2023 - 10 Şubat 2023

Bizi her seferinde şaşırtan Güneydoğu Asya coğrafyasında hiç beklenmedik birçok etnik ve dini çeşitlilik bulunmakta. Binlerce yıldır yağmur ormanlarında yaşayan ve animizm inancına sahip toplumların haricinde sömürgeci İngilizler vasıtasıyla tarım alanlarında çalışmak için göç ettirilmiş ciddi bir Hindu Nüfus bulunuyor.

1490 $ Detay
Japonya'nın Sonbahar Renkleri 27 Ekim 2023 - 04 Kasım 2023

4245 $ Detay
Biz sizi arayalım

Elazığ - Malatya