KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

(4*+)DLX DOURO QUEEN NEHİR GEMİSİ ile DOURO NEHRİ TURU

(4*+)DLX DOURO QUEEN NEHİR GEMİSİ ile DOURO NEHRİ TURU

1999€
07 Kasım 2024 - 14 Kasım 2024
1999 € Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

PORTEKİZ - İSPANYA

Zorluk Seviyesi

Yetişkin misafirlerimiz için uygundur.

Kıyafet Tercihleri

 • Gündüz Kıyafetleri:
 • Şortlar, hafif kumaşlı pantolonlar ve etekler gibi serin ve rahat giysilerr tercih edebilirsiniz.
 • Hafif tişörtler, bluzlar veya gömleklerle kombinleyerek güneşli günlerde serin kalabilirsiniz.


 

 • Akşam Kıyafetleri:
 • Akşamları biraz serinleme olabilir, bu nedenle hafif bir ceket veya şal gibi katmanlar eklemek iyi bir fikir olabilir.
   
 • Ayakkabılar:
 • Rahat yürüyüş ayakkabıları gün içindeki geziler ve aktiviteler için uygun olacaktır.
 • Akşam yemeklerinde daha şık bir görünüm için hafif topuklu ayakkabılar da düşünülebilir.
 • Kadınlar için ince kumaşlı elbiseler veya pantolon/bluz kombinleri, erkekler için de hafif kumaşlı pantolon ve gömlek uygun olabilir.
   
 • Yağmurluk veya Ceket:
 • Akşamları serinleyebileceği için hafif bir yağmurluk veya ceket de yanınıza almak akıllıca olabilir.

Vize Bilgisi

SCHENGEN vizesi gerekmektedir.

Uçuş Süresi

Yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir.

Para Birimi

Yanınızda EUR bulundurmanız gerekmektedir.

Hayata Dair

 

Yerel Lezzetleri Keşfedin:

Yerel restoranları keşfetmek, seyahatinizi daha unutulmaz kılabilir.

Tavsiyeler

 • Gezi Fotoğrafları:

 • Fotoğraf makineniz veya telefonunuzla güzel anıları yakalamak için yeterli depolama alanına sahip olun. Ayrıca yedek bir şarj cihazı da yanınıza almak faydalı olabilir

1.Gün

01. Gün / 07.11.2024                    İSTANBUL – PORTO / VILA NOVA DE GAIA (PORTEKİZ)

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10.30'da buluşma, Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın TK 1451 nolu seferi ile saat 13.20'de Porto'ya hareket. Yerel saat ile 15.25'te Porto'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Porto’nun Vila Nova De Gaia limanında demirli gemimize transfer ve   gemimize check-in ve kabinlere yerleşme. Akşam yemeği öncesi ilk gecemizde gemide ''Hoş Geldiniz Kokteyl'i'' olacak. Gemimiz bu gece Vila Nova De Gaia/Porto limanında demirli kalacak. Geceleme gemimizde.

2.Gün

02. Gün / 08.11.2024                    PORTO / VILA NOVA DE GAIA – CALDAS de AREGOS

Gemide alınacak kahvaltı sonrası Porto Şehir ve Şarap Tadımı turumuz için hareket ediyoruz. Bu tur esnasında; Porto’nun 16. yüzyıl ağırlıklı mimarisi, Barok tarzda inşa edilmiş kiliseleri ve Gustav Eiffel tarafından inşa edilmiş muhteşem demir köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuz lokal bir üreticide Şarap Tadımı imkanı ile son bulacak. Tur sonrası gemimize dönüş ve öğle yemeği. Şehir Turu sonrası gemimize dönüş ve saat 14.30’da Caldas de Aregos limanına hareket. Yerel saat ile 19.00 ‘da Calgas De Aregos limanına varış ve geceleme gemimizde.

3.Gün

 03. Gün / 09.11.2024                   CALDAS de AREGOS - PINHAO

Sabah 07.00’de Pinhao’ya doğru hareket. Yerel saat ile 11.00’de Pinhao’ya varışımızın ardından ilk olarak Çini sanatı ile yapılmış mavi seramik karoları ile ünlü Pinhao tren istasyonunu ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası öğle yemeğimizi yerel bir şarap üreticisinde (Quinta) Şarap Tadımı eşliğinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası  Mateus Saray ve Bahçeleri turumuz için hareket ediyoruz. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz bu gece Pinhao limanında demirli kalacak.

4.Gün

04. Gün / 10.11.2024                    PINHAO – BARCA D’ALVA/VEGA TERRON

Sabah 08.00’de Barca d'Alva / Vega Terron limanına hareket. Yerel saat ile 14.00’te limana varışımızın ardından  Portekiz’in 12 tarihi köyü arasında yer alan, Portekiz tarihinde dönüm noktası olan ve kalesiyle ünlü  Castelo Rodrigo Şehir Turu için hareket ediyoruz. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz bu gece Barca d'Alva / Vega Terron limanında demirli kalacak.

5.Gün

05. Gün / 11.11.2024                     BARCA D’ALVA/VEGA TERRON (*SALAMANCA) – POCINHO

Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan, İspanyanın Castilla y Leon bölgesinde yer alan Salamanca turumuz için hareket ediyoruz. (Flamenko Show eşliğinde & Öğle Yemekli). Burada yapacağımız tur esnasında, Tarihi Salamanca Üniversitesi, ÇiftKuleli Katedral,  St. Martin Kilisesi, 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Deniz Kabuğu Evi ve Plaza Mayor meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehirdeki serbest zamanınızda küçük cafelerden birinde İspanyol mezeleri olan Tapasları denemenizi tavsiye ederiz. Turumuz sonrası gemimize dönüş ve saat 18.00’de Pocinho limanına hareket. Yerel saat ile 20.00’de Pocinho limanına varış ve geceleme gemimizde.

6.Gün

06. Gün / 12.11.2024                    POCINHO - REGUA

Sabah saat 07.00’de Regua’ya doğru hareket. Yerel saat ile 14.30’da Regua’ya varışımızın ardından Lamego şehir turumuz için hareket. Lamego şehir turunda; tarihi Lamego evleri, şehir meydanı, şehir müzesi ve katedrali görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanınızda bölgenin en ünlü şaraplarından biri olan Raposeira şarabını denemenizi tavsiye ederiz. Lamego şehir turu sonrası Quinto Do Seixo bölgesinde yerel bir üreticide şarap tadımı imkanı ve muhteşem douro nehri manzarası eşliğinde üzüm bağlarını fotoğraflama imkanı bulabileceksiniz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gala Gecesinin olacağı bu akşam gemimizde ‘’Fado Show’’  gösterisi olacaktır. Geceleme Regua limanında demirli gemimizde. 

7.Gün

07. Gün / 13.11.2024                     REGUA – PORTO / VILA NOVA DE GAIA – (*GUIMARAES)

Sabah saat 07.00’de Villa Nova De Gaia’ya doğru hareket. Yerel saat ile 14.00’te varışımızın ardından Guimaraes turu için hareket. Guimaraes turu esnasında 2012 yılında Avrupa'nın Kültür Başkenti seçilen Guimaraes'in Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiş eski şehir meydanı, orta çağ Guimaraes kalesi ve otantik sokaklar görülecek yerler arasındadır. Gemimiz bu akşam Vila Nova de Gaia/Porto limanında demirli kalacak.

8.Gün

08. Gün / 14.11.2024                     PORTO / VILA NOVA DE GAIA

Gemide alınacak kahvaltı sonrası kabinlerin boşaltılması sonrası gemimizden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın TK 1450 nolu seferi ile saat 10.55'te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18.40'da varış ve turumuzun sonu.

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul (IST) - Porto (OPO) 07.11.2024 TK 1451 13:20 15:25
Porto (OPO) - İstanbul (IST) 14.11.2024 TK 1450 10:55 18:40

Neler Dahil?

 •  Türk Havayolları ile İstanbul - Porto - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 •  2022 Yılında yenilenen (4*+) Deluxe Douro Queen Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (tam pansiyon dahilinde ki servis gemiye biniş günü akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
 •  Porto Şehir Turu
 •  Pinhao Tren İstasyonu & Mateus Saray ve Bahçeleri Turu (Öğle Yemekli & Şarap Tadımı)
 •  Castelo Rodrigo Turu
 •  Salamanca Turu (Öğle Yemekli & Flamenco Show)
 •  Lamego şehir Turu
 •  Guimaraes Turu
 •  Hoş Geldiniz Resepsiyonu ve Yemeği, Kaptan'ın Gala Gecesi Yemeği ve ‘’Fado Show’’
 •  Programda belirtilen transferler
 •  Wi- Fi İnternet
 •  Tecrübeli Türkçe Rehberlik Hizmeti
 •  Havalimanı ve liman vergileri ile İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri +60 € Sür prim uygulanacaktır)

Neler Hariç?

* Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

* Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak toplamda kişi başı 77 Euro oda hesabınıza eklenerek gemide NAKİT olarak ödenecektir)

* Yurtdışı çıkış fonu

* Schengen vizesi

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1999€
Tek kişilik oda
3298€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

İspanya ,Portekiz

7 Gece - 8 Gün 07 Kasım 2024 14 Kasım 2024 1999€

2005 yılında seferlerine başlayan gemi, 78 metre, 65 kabin / 130 yolcu kapasitelidir. 2022 yılında yenilenen gemideki kabinlerde; oturma alanı, Tv, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulun...

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR

3*-4-*5* otel seçenekleri ile..

ECO: Tunus 26 Ekim 2024 - 30 Ekim 2024

Tunus'un keşfedilmeyi bekleyen büyüleyici kültürünü, eşsiz denizini ve çöl harikalarını Ekim'de DD Eco ile keşfe çıkıyoruz!

499 € Detay
COSTA FAVOLOSA LİZBON’LU BATI AKDENİZ TURU 22 Ekim 2024 - 01 Kasım 2024

  Costa Favolosa'da kendinizi bir peri masalında gibi hissedeceksiniz, gemide etrafınızdaki her şey sizi keyifle dolduracak ve harika anlara ilham verecek. İşte Costa Favolosa'nın cazibesi. Deniz manzarasına bakan balkonlu kabininizde her uyandığınızda orada.

999 € Detay
Biz sizi arayalım

(4*+)DLX DOURO QUEEN NEHİR GEMİSİ ile DOURO NEHRİ TURU