KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

COSTA DIADEMA İLE NORVEÇ FİYORTLARI TURU

COSTA DIADEMA İLE NORVEÇ FİYORTLARI

1099€
14 Eylül 2024 - 21 Eylül 2024
1099 € Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

F İ Y O R T L A R - D A N İ M A R K A – N O R V E Ç - A L M A N Y A

Zorluk Seviyesi

 • Her yaş grubu misafirimiz için uygundur.

Kıyafet Tercihleri

 • Hafif ve su geçirmez bir ceket, yağışlı günlerde sizi korurken, rüzgarlı günlerde de sıcaklığınızı muhafaza etmenize yardımcı olacaktır.
   
 • Havanın değişken olduğu dönemlerde, katmanlı giyim oldukça işlevseldir. İnce tişörtler, üstüne hafif bir kazak veya ceket giyerek sıcaklığınızı ayarlayabilirsiniz.

Vize Bilgisi

 • Çok girişli SCHENGEN vizesi gerekmektedir.

Uçuş Süresi

 • Yaklaşık olarak 3 saat 20 dakika sürmektedir.

Para Birimi

 • Yanınızda EURO bulundurmanız gerekmektedir.

Hayata Dair

 • Haziran ayı, açık hava etkinlikleri için harika bir zaman olabilir. Yürüyüş, bisiklet sürme, deniz kayağı, balık tutma gibi aktiviteleri değerlendirebilirsiniz.

Tavsiyeler

 • Bölgenin yerel mutfağını keşfedin. Deniz ürünleri, yerel sebzeler ve meyvelerle hazırlanan yemekler tatilinizi daha özel kılabilir.
   
 • Fiyort bölgeleri genellikle muazzam manzaralara sahiptir. Fotoğraf makinenizi veya akıllı telefonunuzu yanınıza alarak güzel anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

1.Gün

ISTANBUL – KOPENHAG Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.30 buluşma. Pegasus havayolları PC 1071 sefer sayılı uçağı ile saat 09:40 Kopenhag’a hareket. Yerel saat ile 12:00 varışımızın ardından bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz ve limana doğru yola çıkıyoruz. Check in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme için serbest zaman. Gemimiz akşam 18:00’da limandan ayrılıyor.

2.Gün

 DENİZDE SEYİR  Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz.

3.Gün

HELLESYLT / GEİRANGER Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından gemimiz saat 09.00’da Hellesylt limanına yanaşacaktır. Burada ekstra tura katılacak olan misafirlerimiz ile gemiden ayrılıyoruz ve Geiranger turu muzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Teknik bir mola olduğundan tur almayan misafirler gemiden inememektedir. Gemimiz 11:00 de hareket edecektir.
Geiranger limanına saat 13:00 da yanaşacaktır gemimiz. Norveç’in küçük bir köyü. Yaratıcı Henrik İbse’nin dramatik sanat eseri ''Brand'' bölgede görülmeye değer yapılardan biri. Genellikle yaz aylarında şehri ziyarete gelen turistlerin birçoğu, günün birinde buraya yerleşmeyi hayal ederek şehirden ayrılıyor. Batı Norveç kıyılarının en büyük fiyordlarından biri olan Geiranger ise, yemyeşil bir doğa içerisinde inanılmaz manzaralar göreceğiniz küçük bir kasaba. Fiyordları 2005 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne alınan şehir, her yıl ortalama 300,00 gemi turistini ağırlıyor Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Hellesylt & Geiranger Turu” na katılabilirler. Storfjord’un sonundaki çatalda iki büyüleyici köy… İlk tanımı kuzeye giden posta rotası… Şimdilerde ise turizm merkezi… Gezimiz Geiranger’den başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağını görebileceğimiz terasında ve Flydal seyir Platformundan göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz.Gemimiz akşam saat 18:00 de limandan ayrılacaktır.

4.Gün

ALESUND Gemimiz saat 08.00’de Alesund limanına yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Alesund Şehir Turu & Giske & Godoy Ada Turu" na katılabilirler. Bugün ki turumuzda Axca Dağına çıkıp şehrin tepeden manzarasını gördükten sonra Giske topluluğunun iki önemli adasını dünyanın sayılı tüp tünellerini kullanarak ulaşacağımız Giske ve Godoy adalarını ziyaret edeceğiz. Giske Normandiya olarak bilinen Norman yerlişimin ilk yönetecisi olan ünlü Viking Kralı Chieftain Rollo nun doğduğu yer olması sebebiyle Saga Adası olarak da anılmaktadır. Burada 1150 yılında geçmişte şapel olarak kullanılan eski mermer taş ile inşa edilmiş tarihi kiliseyi göreceğiz ve ardından Godoy adasına geçerek mükemmel görüntüsü ve manzarası ile Alnes balıkçı köyünü ve deniz fenerini göreceğiz. Norveç kırsal yaşamının tarihi hakkında bilgi sahibi olcağımız sammore açık hava müzesini göreceğiz. Geri dönerken deniz balıkçılığının yanı sıra ringa ve morina balığının işlendiği ünlü balıkçı limanını, eski bir ticaret merkezi olarak geçen fjord Borgund ve modern mahalleler görerek şehir merkezine varacağız. Burada kısa bir serbest zamandan sonra gemimize döneceğiz.Gemimiz akşam saat 18:00 de limandan ayrılacaktır.

5.Gün

STAVANGER Gemimiz saat 10.00’da Stavanger limanına yanaşacaktır. Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Stavanger şehir turuna’ katılabilirler. Tur esnasında otobüsümüzle gezecek ve eski Stavanger’de yürüme şansına sahip olacağız. Stavanger, dünyaca ünlü Lyse Fiyordu’nun ve Mimber Taşı’nın başlangıç noktası. Şehirde Viking Dönemi’ne ait çok sayıda eser bulunuyor. Granitten yapılma, 10 metrelik “Üç 3 7 G E C E 8 G Ü N | F İ Y O R D L A R D A N İ M A R K A – N O R V E Ç - A L M A N Y A COSTA DIADEMA İLE NORVEÇ FİYORDLARI Pegasus Hava Yolları Kopenhag (CPH) – Kopenhag (CPH) Kılıçlar” anıtı da bunlardan biri. Eski Stavanger ise 18. ve 19. yüzyıldan kalma beyaz ahşap evlerle ön plana çıkıyor. 1125 yılında inşa edilen ve hala kullanılan tek ortaçağ katedrali, Kuzey Denizi’ndeki petrol tesisleri ve platformları hakkında çok ilginç bilgiler veren Petrol Müzesini gezeceğiz Otobüsle şehrin dışındaki çok güzel yerlere gidip fotoğraf molaları da vereceğiz. Ardından gemiye dönüş. Gemimiz akşam saat 20:00 de limandan ayrılacaktır.

6.Gün

DENİZDE SEYİR Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz.

7.Gün

KİEL Gemimiz sabah 08.00’de limana yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Hamburg Şehir ” turuna katılabilirler. Almanya'nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası'nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasında bulunur. Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuştur. Kent, su kanallarını birbirine bağlayan 2.302 adet köprüye sahiptir. Kuzey Denizi'nden içeriye doğru uzanan Hamburg Limanı, Avrupa'nın 2. büyük limanıdır. En önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biridir. Şehrin içinde bir çok park bulunan Hamburg dünyanın ilk beşe giren “Yeşil Şehir” lerinden birisidir. Turumuzda Hamburg Filarmoni Konser Binası, Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi, Binnen ve Aussenalster gölleri, Elbe nehri, Kırmızı Işıklar caddesi olarak da bilinen St Pauli, Reeperbahn, Balık Pazarı, Liman bölgesi, ve en ilgi çekici noktalardan biri muhteşem bir mimariye sahip olan Belediye Binası görülecektir. Gemimiz saat 20.00’da limandan ayrılacaktır.

8.Gün

KOPENHAG - ISTANBUL Gemimiz sabah saat 10.00 da limana yanaşacaktır. Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Limanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile havaalanına hareket. Kopenhag havalimanına varış, bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1074 sefer sayılı uçağıyla saat 15:55’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 20:00’de İstanbul’a varış. Bir başka keyifli gezimizde buluşmak üzere!

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul (SAW) > Kopenhag (CPH) 14.09.24 PC 1071 09:40 12:00
Kopenhag (CPH) > İstanbul (SAW) 21.09.24 PC 1074 15:55 20:00

Neler Dahil?

 •  Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul (SAW) – Kopenhag (CPH) - İstanbul (SAW) uçuşu
 •   Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama
 •  Havaalanı - liman - havaalanı transferleri.
 •  Türkçe Rehberlik hizmeti. (min. 20 kişi)
 •  Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
 •  Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
 •  Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
 •  Havalimanı ve liman vergileri (450 EURO )

Neler Hariç?

 •  Sağlık hizmetleri.
 •  Gemi personeli hizmet bedeli (15 yaş ve üstü 77 EUR pp ; 4 -14 yaş çocuk 38.5 EUR)
 •  Kara turları
 •  Güzellik merkezi ve SPA alanı
 •  Gemideki tüm içecekler
 •  Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
 •  Vize bedeli
 •  Yurt dışı çıkış harcı
 •  İç hat bağlantı uçuşları
 •  Covid-19 sağlık sigortas

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1099€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Almanya ,Danimarka ,Norveç

7 Gece - 8 Gün 14 Eylül 2024 21 Eylül 2024 1099€

Şatosu ve Korsan kalyonu ile sadece çocuklara ayrılmış bir güverte bulacaksınız. Ve derin rahatlama anları için, masajın keyfini çıkarabileceğiniz ve denizi...

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
KOLOMBİYA - BOLİVYA - PERU - BREZİLYA - ARJANTİN - PARAGUAY - URUGUAY 22 Mart 2025 - 06 Nisan 2025

Büyük bir kültürün, muhteşem bir coğrafyanın, bağımsızlık savaşlarının, askeri darbelerin, devrimlerin, toplumsal çalkantıların beşiği Latin Amerika'yı keşfe çıkıyoruz.

6750 $ Detay
Çin'in Gizemli Dünyası 25 Ekim 2024 - 03 Kasım 2024

«Hayallerdir insanı ayakta tutan.» Konfüçyüs’ün bu sözünü takip ederek bir Uzak Doğu hayalinin peşine düşüyor, filozofun doğduğu topraklara Çin’e doğru rotamızı çeviriyoruz

4250 $ Detay
ECO SMART: NEPAL - KATMANDU 10 Kasım 2024 - 17 Kasım 2024

997 $ Detay
Biz sizi arayalım

COSTA DIADEMA İLE NORVEÇ FİYORTLARI