KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

Çin'in Gizemli Dünyası

Çin'in Gizemli Dünyası

4250$
05 Nisan 2024 - 14 Nisan 2024
4250 $ Bu turda kontenjanımız tükenmiştir.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

ÇİN

Zorluk Seviyesi

Her yaştan ve fiziksel açıdan sağlıklı herkesin katılabileceği bir turdur.

Kıyafet Tercihleri

Yanınızda rahat kıyafet, yürüyüş ayakkabıları, güneş koruyucu krem ve  şapka  getirmenizi tavsiye ederiz. 

Vize Bilgisi

Çin Halk Cumhuriyeti; Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport) sahiplerinden vize talep etmektedir. Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaportu ve Diplomatik pasaport sahipleri ise Çin vizesi almadan 30 güne kadar vizesi olarak Çin'i ziyaret edebilirler.

Zaman Dilimi

Çin, ülkemizden 5 saat ileridedir.

Uçuş Süresi

İstanbul – Pekin yaklaşık 9 saat 10 dakika,

Şanghay – İstanbul yaklaşık 11 saat 50 dakikadır.

Para Birimi

1 Euro 7,88 Çin Yuanı’na eşittir.

«Hayallerdir insanı ayakta tutan.» Konfüçyüs’ün bu sözünü takip ederek bir Uzak Doğu hayalinin peşine düşüyor, filozofun doğduğu topraklara Çin’e doğru rotamızı çeviriyoruz.

Doğu Asya’nın gizemli ve görkemli ülkesi Çin, sayısız antik ve anıtsal hazineye, büyüleyici manzaralara, çeşitli etnik gruplara, dünyaca ünlü lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Köklü tarihi ve kadim kültürüyle geçmişine sağlam bir şekilde tutunurken modern dünyanın en önemli güçlerinden biri olmaya devam ediyor.

Çin’in yaratıcılık ve azminin sembolü gibi uzanan Çin Seddi’nden kayalara oyulmuş devasa Buda heykellerine, ölümsüz toprak Çin ordusundan huzur dolu tapınaklara ve bahçelere UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan kültürel hazinelerinin peşine düşüyoruz.

Çin Seddi hala ayaktayken,

Uykusuz Tang Şehri’nin ışıkları altında,

Hanedanlık dansları ve ritimleri ile   «Dünya Değişmeden» kadim ve gizemli Çin’e doğru keşfe çıkıyoruz.

 

1.Gün

1.Gün –5 Nisan 2024 Cuma: İstanbul-Pekin

4 Nisan Perşembe günü  22.25’te İstanbul Havalimanı’nda buluşma.

5 Nisan Perşembe TK88  sefer sayılı Türk Havayolları uçuşu ile saat 01.25’te Pekin’e hareket.

•Yerel saat ile 15.35’te Pekin Havalimanı’na varış.

•Varışımızın ardından Pekin’in merkezinde yer alan üç yapay gölden en büyüğü Houhai Gölü’ne gidiyoruz.

•Barlar ve restoranlarla çevrili gölün kıyısında Pekin’in en ünlü yemeği Pekin Ördeği’ni tadıyoruz.

•Ardından otelimize geçiyoruz.

Yemekler: Akşam.

Konaklama: Beijing Wanda Realm 5***** vb.

 

2.Gün

2.Gün – 6 Nisan 2024 Cumartesi: Pekin

•Oteldeki  kahvaltının ardından UNESCO  Dünya Mirası Çin Seddi’nin en uzun ve en iyi korunmuş bölümü olan Mutianyu Çin Seddi’ne doğru yola çıkıyoruz.

•Pekin'in 79 km kuzeydoğusunda bulunan Mutianyu Çin Seddi batıda Juyongguan Geçidi ile doğuda Gubeikou Çin Seddi'ni birbirine bağlar. Ming Hanedanlığı döneminde başkenti ve imparatorluk mezarlarını koruyan Mutianyu Çin Seddi, nesillerce Hunlara karşı savunma yapan kuzey bariyeri olarak hizmet etti.

•Ardından Çin’deki en büyük ve en iyi korunmuş imparatorluk bahçesine sahip olması sebebiyle UNESCO Dünya Mirası olan Summer Palace’ı (Yazlık Saray) ziyaret ediyoruz. Yazları hanedan üyelerinin bir kaçış noktası ve inziva yeri olan saray, Çin bahçeciliği ve peyzajını yakından görebileceğimiz bir nokta.

•Yerel bir restorandaki akşam yemeğinin ardından otelimize gidiyoruz.

•Otelde geceleme.

Yemekler: Kahvaltı, öğle, akşam.

Konaklama: Beijing Wanda Realm 5*****vb.

 

3.Gün

3.Gün – 7 Nisan  2024 Pazar: Pekin-Luoyang

•Kahvaltının ardından Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği 1989’da 4 Haziran olayları olarak bilinen siyasi protestolara ev sahipliği yapmış Pekin’in kalbi sayılabilecek ünlü ana meydan Tiananmen Meydanı’nı ziyaret ediyoruz.

•Sonraki duraklarımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Yasak Şehir (Forbidden City) ve Cennet Tapınağı ( Temple of Heaven).

•İlk olarak dünyanın en büyük saray kompleksi olan Ming ve Qing hanedanları döneminde imparatorluk sarayı olarak hizmet vermiş Yasak Şehir’e gidiyoruz. Saray bahçeleri, barındırdığı sanat eserleri, mobilyalar ve binalarıyla Ming döneminin Çin hanedanlığının tanıklığını yapmış bir miras.

•Ardından 15. yüzyılın ilk yarısında kurulan tarihi çam ormanlarıyla çevrili, zarif kült binalarından oluşan bir kompleks olan Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Genel düzeninde ve bireysel binalarında, Çin kozmogonisinin kalbinde yer alan dünya ve cennet - insan dünyası ve Tanrı'nın dünyası - arasındaki ilişkiyi ve aynı zamanda bu ilişkide imparatorların oynadığı özel rolü sembolize eder.

Yerel restorandaki öğle yemeğinin ardından 17:31’de kurşun trenle Pekin’den Luoyang’a doğru ilerliyoruz ve 21:33’te varıyoruz.

Yemekler: Kahvaltı, öğle, akşam.

Konaklama: Luoyang Companionship Hotel 5*****vb.

 

4.Gün

4.Gün – 8 Nisan 2024 Pazartesi: Luoyang-Xian

•Kahvaltının sonrasında günümüze Çin Zen Budizmi ve Shaolin Kung Fu’sunun beşiği Shaolin Tapınağı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. MS 495 yılında inşa edilen tapınak hem dövüş sporu meraklıları hem de Budist hacılar için önemli bir role sahiptir.

•Yerel restorandaki öğle yemeğinin ardından Çin taş oymacılığının doruk noktasını temsil eden UNESCO Dünya Mirası  Longmen Mağaraları’na gidiyoruz. Longmen Mağaraları, 1 km uzunluğundaki dik kireçtaşı kayalıklara oyulmuş 2.300'den fazla mağara ve nişten oluşuyor. 

•Sonrasında Luoyang’ın geleneksel atmosferini ve tarzını deneyimleyeceğimiz tarihi bölgesindeki Old Street’te geziyoruz.

Akşam yemeğinin ardından akşam kurşun tren ile 21:01’de Louyang’dan Xian’a doğru hareket ediyoruz ve Xian’a 22:25’te varıyoruz.

•Varışımızın ardından otele transfer ve otelde geceleme.

Yemekler: Kahvaltı, öğle, akşam.

Konaklama: Xian Jianguo Hotel 5***** vb.

 

                                          

5.Gün

5.Gün –9 Nisan 2024 Salı: Xian

•Kahvaltının ardından Terra-Cotta Savaşçıları ve Atları Müzesi’ne gidiyoruz. 20. yüzyılın önemli arkeolojik buluntuları olan savaş formasyonundaki gerçek boyutlu toprak savaşçı ve at heykelleri dönemin tarihine ışık tutuyor.

•Müze ziyaretimizin ardından yerel restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz.

•Ardından şehir merkezine geri dönüyor ve Big Wild Goose Pagoda’ya (Dev Vahşi Kaz Pagodası) gidiyoruz.Pagoda, ilk olarak 652 yılında Tang Hanedanlığı İmparatoru Gaozong döneminde inşa edilmiş olup, Hindistan'dan alınan Budist materyallerini toplama işlevi görmüştür.

•Bir sonraki durağımız Xian’ın önemli destinasyonlarından biri olan Uykusuz Tang Şehri. Rengarenk ışıklarla aydınlatılmış eski mimari yapılar arasında eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz.

•Tang hanedanlık dansları eşliğinde yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz.

Yemekler: Kahvaltı, öğle, akşam.

Konaklama: Xian Jianguo Hotel 5***** vb.

6.Gün

6. Gün – 10 Nisan 2024  Çarşamba: Xian-Hangzhou

•Otelde kahvaltının sonrasında Çin’in en iyi korunmuş şehir duvarlarından Şian Antik Şehir Duvarı’nı ziyaret ediyoruz.

•Bir sonraki durağımız Şian’ın Müslüman Mahallesi. İpek Yolu’nun başlangıcı olan bölgede gelen Müslüman tüccarların yerleşmesiyle nüfus giderek artmış ve kendi gelenekleri, göreneklerini ile bir hayat kurmuşlardır. Bu mahallede hareketli çarşısı, yerel dükkanları ve restoranları ile kültürel kaynaşma ve ayrışmayı gözlemliyoruz.

•Ardından Çin’in en büyük ve en korunmuş Çan Kulesi’ne gidiyoruz. XIV.Yüzyılda Ming Hanedanlığı'nın ilk imparatoru Zhu Yuanzhang tarafından Xian'ın merkezinde inşa edilmiş kule, şehir surunun ana kapısına giden güney, kuzey, doğu ve batı yollarının kesiştiği noktada bulunuyor.
•Yerel bir restorandaki öğle yemeğinin ardından öğlen saatlerinde Hangzhou’ya uçuyoruz.
•Hangzhou’ya varışımızın ardından akşam yemeğimizi yiyor ve otelimize gidiyoruz.
•Otelde geceleme

Yemekler: Kahvaltı, öğle, akşam.

Konaklama: Hangzhou Fubang Rica International Hotel 5***** vb.

7.Gün

7. Gün –11 Nisan 2024 Perşembe: Hangzhou-Suzhou

•Kahvaltının ardından Batı Gölü’ne (West Lake) gidiyor, yapacağımız tekne turunda şairlere ve ressamlara ilham veren romantik ve büyüleyici manzarasının tadını çıkarıyoruz.

•Çin'in en ünlü çayı Longjing yeşil çayı, diğer adıyla ejder kuyusu çayı (Dragonwell) tarlasını ziyaret ediyoruz. Hangzhou'nun pastoral West Lake bölgesinde yetişen bu çay, yüzyıllardır şairlerin, filozofların, keşişlerin ve imparatorların ilham perisi olmuştur.

•Arnavut kaldırımlı sokakları, eski dükkanları, yerel atıştırmaları tadabileceğimiz mekanlarıyla Ming ve Qing Hanedanlığının antik caddesini geziyoruz. •Öğle yemeğinin ardından Suzhou’ya doğru ilerliyoruz.

•Suzhou’ya vardıktan sonra yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyor ve otelimize dönüyoruz.

Yemekler: Kahvaltı,öğle,akşam.

Konaklama: Suzhou Jinling Aster Hotel 5***** vb.

8.Gün

8. Gün – 12 Nisan 2024 Cuma: Suzhou-Şanghay    

•Otelimizde kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Suzhou Bahçeleri’nden biri olan Lingering Garden’ı ziyaret ediyor ve Qing Hanedanlığının bahçe düzenleme sanatının klasik bir örneğini görüyoruz.

•Ününü "A Night Mooring by Maple Bridge" adlı klasik bir Çin şiirinden alan  gece yarısı çan çalmasıyla ünlü Hanshan Tapınağı’na gidiyoruz. Tapınak, Mahavira Salonu, Çan Kulesi ve Puming Pagodası gibi zarif yapıların yanı sıra tapınak, Budist vecizeleri ve Çin şiiriyle kazınmış olağanüstü bir taş tablet koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

•Büyük Kanal üzerinde sakin,huzurlu ve tarihi manzaralarla tekne yolculuğuna çıkıyoruz.

•Tekne turumuzun ardından öğle yemeğimizi yiyor ve Şanghay’a doğru ilerliyoruz.

•Huangpu Nehri boyunca uzanan sahil şeridi Bund’a gidiyoruz. Bu bölümün batısında Gotik, barok ve neoklasik tarzlar da dahil olmak üzere çeşitli mimari tarzlara sahip 52 bina bulunmaktadır. Bu bölge genellikle "binalar müzesi" olarak anılır .

•Akrobasi şovu eşliğinde akşam yemeğimizi yiyor ve otelimize dönüyoruz.

Yemekler: Kahvaltı, öğle, akşam.

Konaklama: Shanghai Hongqiao Jin Jiang Hotel 5***** vb.

 

9.Gün

9. Gün – 13 Nisan  Cumartesi: Şanghay-İstanbul

•Kahvaltının ardından Ming Hanedanlığı'nda inşa edilmiş ünlü bir klasik bahçelerden biri, Yu Bahçesi ile günümüze başlıyoruz. Bahçe, Şanghay'daki geleneksel kültürün temsilcilerinden biri olarak kabul edilir.

•Song Hanedanlığı tarzında inşa edilmiş, simetrik salonları ve avluları, kalkık saçakları ve parlak safran sarısı duvarları ile Yeşim Buda Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. 

•Sonrasında Şanghay'ın hareketli Pudong bölgesindeki ikonik binaların arasında uzay çağındaymış hissi veren Doğu'nun İncisi Kulesi’ne (Oriental Pearl TV Tower) gidiyoruz.

•Bund'un yanında yer alan Çin'deki ilk modern ticari cadde olan Nanjing Road, Şanghay'daki en işlek caddedir. Yüzlerce mağazaya, lüks markaya ev sahipliği cadde Şanghay gece hayatını deneyimlemek veya alışveriş için ideal bir seçenek.

•Öğleden sonra geç vakitlerde Pudong havaalanına geçiyoruz.

•THY TK27 sefer sayılı uçuş ile saat 22.25’te İstanbul’a dönüyoruz.

Yemekler: Kahvaltı,öğle.

Konaklama: Uçakta.

  

10.Gün

10. Gün – 14 Nisan  Pazar: İstanbul

•Türkiye saati ile 05.15’de varışımızla bir turumuzun daha sonuna geliyoruz.

       Bir başka «Dünya Değişmeden» seyahatinde buluşmak üzere…

 

 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul (IST) > Pekin (PEK) 5 Nisan 2024 TK88 01.25 15.25
Şanghay(PVG) > İstanbul (IST) 13 Nisan 2024 TK27 22.25 05.15 - (ertesi gün)

Neler Dahil?

• Türk Havayolları ile İstanbul – Pekin / Şanghay –İstanbul arası uluslararası uçak biletleri,

• Dünya Değişmeden rehberlik hizmetleri,

• Ekonomi sınıfı  iç hat uçuş ve tren biletleri,

• 8 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama

• Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri,

• Yerel rehberlik hizmetleri,

• Şehir vergileri,

• 65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası (3000 Euro’ya kadar teminatlı)

Programda belirtilen özel araçla tüm transferler, tüm turlar ve giriş ücretleri :

PEKİN: Houhai Gölü, Pekin Ördeği tadımı, Mutianyu Çin Seddi, Yazlık Saray, Tiananmen Meydanı,Yasak Şehir, Cennet Tapınağı.

LOUYANG: Shaolin Tapınağı, Longmen Mağaraları.

XİAN: Terra-Cotta Savaşçıları ve Atları Müzesi, Büyük Vahşi Kaz Pogadası, Tang Uykusuz Şehri Antik Şehir Duvarı, Müslüman Mahallesi, Çan Kulesi Meydanı, yemekli özel Tang dansları gösterisi

HANGZHOU: Batı Gölü Tekne Turu, Longjing Çayı Tarlaları.

SUSHOU: Lingering Bahçesi, Hanshan Tapınağı, Büyük Kanal Tekne Turu.

ŞANGHAY: The Bund , Akrobasi şovu, Yu Bahçesi, Yeşim Buda Tapınağı, Doğunun İncisi Kulesi, Nanjing Yolu.

Neler Hariç?

Kişisel Harcamalar,
İçecekler,
Yurt dışı çıkış harcı,
Vize ücreti,
65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı seyahat sigortası (75 yaşa kadar 25 EUR, 76 yaş ve üzeri 35 EUR )

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
4250$
Tek kişilik oda
4700$

Çin

9 Gece 10 Gün 05 Nisan 2024 14 Nisan 2024 4250$

Kampanyamız sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. Gezi ücreti kontenjan dolunca revize edilecektir.

Bu turda kontenjanımız tükenmiştir.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
COSTA SMERALDA SARDİNYA ADASI & BATI AKDENİZ TURU 18 Ekim 2024 - 25 Ekim 2024

Costa Smeralda, İtalyan Dolce Vita’nın kendisi; kaygısız, saçınızı dalgalandıran bir esinti ve her zaman denize bakar.

899 € Detay
Çin'in Gizemli Dünyası 18 Ekim 2024 - 27 Ekim 2024

«Hayallerdir insanı ayakta tutan.» Konfüçyüs’ün bu sözünü takip ederek bir Uzak Doğu hayalinin peşine düşüyor, filozofun doğduğu topraklara Çin’e doğru rotamızı çeviriyoruz

4250 $ Detay

5250 yerine 4850 USD!

Vietnam - Laos - Kuzey Tayland - Kamboçya 17 Ekim 2024 - 29 Ekim 2024

Sonsuz keşif, unutulmaz anılar ve ilham vadeden topraklarda, İhtişamlı tapınaklar ve yerel kabile köyleri zamana yenik düşmeden, Vietnam, Kamboçya, Kuzey Tayland ve Laos’u “Dünya Değişmeden” ayrıcalığı ile geziyoruz.

4850 $ Detay
Biz sizi arayalım

Çin'in Gizemli Dünyası