KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

4*Nehir gemisi Charles Dickens ile Ren Nehir Turu

4*Nehir gemisi Charles Dickens ile Ren Nehir Turu

1799€
29 Eylül 2024 - 05 Ekim 2024
1799 € Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

ALMANYA - HOLLANDA

Zorluk Seviyesi

Yetişkin misafirlerimiz için uygundur.

Kıyafet Tercihleri

 1. Hafif Katmanlar: Eylül ayı genellikle mevsim geçiş dönemi olduğu için gün içinde sıcaklık değişimleri olabilir. Dolayısıyla, hafif katmanlar tercih ederek sabahları serin, öğleden sonra ise daha sıcak saatlere uyum sağlayabilirsiniz.

 2. Su Geçirmez Giysiler: Ren Nehri boyunca dolaşırken yağmura karşı hazırlıklı olmak önemlidir. Hafif yağmurluklar veya su geçirmez ceketler yanınızda bulundurmanızı öneririm.

 3. Rahat Ayakkabılar: Uzun yürüyüşler için rahat ve su geçirmez ayakkabılar seçmek önemlidir. Hem konforlu hem de dayanıklı bir ayakkabı tercih ederek nehir kenarındaki yürüyüşlerinizden daha fazla keyif alabilirsiniz.

 4. İnce Şal veya Eşarp: Sabahları serin olabileceğinden, yanınızda ince bir şal veya eşarp bulundurarak gerektiğinde boynunuzu ve omuzlarınızı sıcak tutabilirsiniz.

 5. Hafif Botlar: Eğer Ren Nehri kıyısında doğa yürüyüşleri yapmayı planlıyorsanız, hafif trekking botları tercih edebilirsiniz. Bu botlar hem rahatlık sağlar hem de doğada rahatça gezinmenize yardımcı olur.

 6. Katlanabilir Şemsiye: Beklenmedik yağmur durumunda kendinizi korumak için katlanabilir bir şemsiye bulundurmak faydalı olabilir.

Vize Bilgisi

Vize

Umumi Pasaport                     Vize gerekli (Çok girişli Schengen) 

Yeşil Pasaport                          Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                   Vize gerekli değil

Uçuş Süresi

Yaklaşık olarak 3 saat 20 dakika sürmektedir.

Para Birimi

Yanınızda EUR bulundurmanız gerekmektedir.

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Hayata Dair

 1. Doğa İle Bağlantı Kurun: Ren Nehri kıyısında yürüyüş yapmak veya nehri izlemek gibi doğa aktiviteleriyle zaman geçirmek hem zihinsel olarak rahatlamanıza hem de doğanın güzelliklerinden faydalanmanıza yardımcı olabilir.

 2. Yerel Kültürü Keşfedin: Ren Nehri boyunca seyahat ederken, çevredeki köyleri, kasabaları ve şehirleri ziyaret ederek yerel kültürü keşfedin. Yerel yemekleri deneyin, tarihi yerleri ziyaret edin ve yerel halkla etkileşimde bulunun.

 3. Fotoğraf Çekmeye Zaman Ayırın: Ren Nehri boyunca görkemli manzaralar ve tarihi yapılarla karşılaşacaksınız. Bu güzellikleri belgelemek ve hatıra olarak saklamak için fotoğraf çekmeye zaman ayırın.

Tavsiyeler

Dinlenmeye Fırsat Verin: Seyahat ederken dinlenmeye de zaman ayırın. Nehir kenarında oturup manzarayı izlemek, kitap okumak veya meditasyon yapmak gibi aktivitelerle zihninizi dinlendirin ve yenilenin.

Yerel Etkinliklere Katılın: Eylül ayında Ren Nehri boyunca çeşitli yerel festivaller, sergiler veya konserler olabilir. Bu etkinliklere katılarak yerel yaşamı daha yakından tanıyabilir ve unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz.

1.Gün

İSTANBUL – FRANKFURT – MANNHEIM

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK tarifeli seferi ile Frankfurt’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Frankfurt şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Avrupa’nın merkezinde, verimli Ren – Main bölgesinin ortasında yer alan şehir, ülkenin güçlü ticari kalbi ve saygın bir kültür merkezi olarak ünlenmiş bir metropolü olarak tanınır. Ziyaretçileri genelde, çok sayıdaki fuar ve kongrelerden biri için gelmiş olan Frankfurt’un tüm bu ticaret, bankalar ve şirketlerin ötesinde bambaşka bir yüzü daha var. Frankfurt şehir turumuzda; Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Rathaus Römer (Belediye Binası),  St. Paul Klisesi, Goethe’nin Evi, Main kulesi ve Goethestrase (Alışveriş caddesi) panoramic olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Mannheim limanında bulunan gemimize transfer olacağız.Gemimiz bu limandan saat 18.00’de ayrılacaktır. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

2.Gün

RÜDESHEİM – COCHEM

Gemimiz gece 00.01’de Rüdesheim limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlayabilir.  Kahvaltının ardından Ren nehrinin kalbinde, Lorelei vadisi’nin güney girişinde yer alan, UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasabadır Rüdesheim. Bu şirin kasaba'da yapılacak Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasından panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz.  Yürüyüş turumuzun ardından gemimiz gemimize transfer olacağız. Gemimiz saat 11.00’de Rüdesheim limanından ayrılacaktır. Öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 21.30’da Cochem limanına yanaşacaktır. Akşam yemeği yemeğinin ardından Canlı Klasik Müzik eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Gemi bu gece Cochem limanında demirli kalacaktır.

3.Gün

COCHEM – KOBLENZ

Güne arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlaması ile başlayabilir. Kahvaltının ardından Reichburg Kalesi turumuzu gerçekleştireceğiz. Bölgeyi tanıtan kartpostalların hemen hemen tamamında yer alan, Nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte, Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi, muhteşem Mosel nehri ve üzüm bağları manzarası ile Kale ziyareti esnasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. Kale ziyaretimiz sonrasında bu şirin kasabayı rehberlerimiz eşliğindeki yürüyüş turunda keşfedebileceksiniz. Tur sonrası gemiye döneceğiz. Gemimiz bu limandan saat 12.00’de ayrılacaktır. Öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemi koblenz limanına 18.00’de yanaşacaktır ve bu gece Koblenz limanında demirli kalacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4.Gün

KOBLENZ – KÖLN

Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlayabilir.  Kahvaltının ardından Koblenz yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize döneceğiz. Gemimiz 15.00’de Koblenz’den hareket edecektir. Akşam yemeği yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz Köln limanına 21.00’de yanaşacaktır ve bu gece Köln limanında demirli kalacaktır. Konaklama gemide.

5.Gün

KÖLN

Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlayabilir.  Kahvaltının ardından Köln şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Buradaki turumuz esnasında Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler görülecek yerler arasındadır.  Gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize döneceğiz. Yemek sonrası serbest zaman. Gemimiz bu limandan 18.00’de hareket edecektir. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

6.Gün

NİJMEGEN – AMSTERDAM

 

Gemimiz 05.30’da Nijmegen limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlaması ile başlayabilir. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimizin rehberimiz eşliğinde Nijmegen yürüyüş turuna katılabilirler. Romalılar tarafından kurulan, Hollanda'nın en büyük onuncu şehrinde olmasına rağmen 2000 yıllık tarihi ile Hollanda'nın en eski şehir unvanını taşıyan bu güzel bölgedeki yürüyüş turunda; St.Stephen Kilisesi, eskişehir meydanı, Nijmegen Katedrali, Grote Markt (Pazar yeri), alışveriş caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gemimiz saat 12.00’de bu limandan hareket edecektir. Öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemi saat 19.30’da Amsterdam limanına yanaşacaktır ve bu gece Amsterdam limanında demirli kalacaktır. Akşam yemeği sonrası Canlı Klasik Müzik eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Konaklama gemide.

7.Gün

AMSTERDAM  – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Çıkış işlemlerinin Amsterdam şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi Amsterdam havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul (IST) > Frankfurt (FRA) 29.09.2024 TK 1587 08:05 10:15
Amsterdam (AMS) - İstanbul (IST) 05.10.2024 TK 1954 18:15 22:45

Neler Dahil?

 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) -  Frankfurt (FRA) // Amsterdam (AMS) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev-alan-ev transferi
 • Eğlence ve aktivite paketi ( Spor eğitmeni ve müzik grubu)
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • İptal ve Covid-19 Kapsamlı Seyahat & Sağlık Sigortası
 • 4*Nehir gemisi Charles Dickens’da, 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
   
 • Hoş geldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü  
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Frankfurt şehir turu
 • Rüdesheim yürüyüş turu
 • Reichburg Kalesi turu
 • Koblenz yürüyüş turu
 • Köln yürüyüş turu
 • Nijmegen yürüyüş turu
 • Amsterdam şehir turu

Neler Hariç?

 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 72 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Şehir vergisi (Kişi Başı 7 Euro değerindedir. Rehber tarafından toplanılacaktır.)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1799€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Almanya ,Hollanda

6 Gece 7 Gün 29 Eylül 2024 05 Ekim 2024 1799€

2015 yılında seferlerine başlayan Uzunluğu 110m, genişliği 11m ve toplam 3 katlı olan gemide 76 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 152 olarak belirlenmiştir.  Tüm kabinlerde; klima, ...

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
Çin'in Gizemli Dünyası 25 Ekim 2024 - 03 Kasım 2024

«Hayallerdir insanı ayakta tutan.» Konfüçyüs’ün bu sözünü takip ederek bir Uzak Doğu hayalinin peşine düşüyor, filozofun doğduğu topraklara Çin’e doğru rotamızı çeviriyoruz

4250 $ Detay
COSTA FAVOLOSA LİZBON’LU BATI AKDENİZ TURU 22 Ekim 2024 - 01 Kasım 2024

  Costa Favolosa'da kendinizi bir peri masalında gibi hissedeceksiniz, gemide etrafınızdaki her şey sizi keyifle dolduracak ve harika anlara ilham verecek. İşte Costa Favolosa'nın cazibesi. Deniz manzarasına bakan balkonlu kabininizde her uyandığınızda orada.

999 € Detay
Biz sizi arayalım

4*Nehir gemisi Charles Dickens ile Ren Nehir Turu