Biz Kimiz ? Mantra Travel Yol Arkadaşları Ekibimiz

Semih Eser

1962 İstanbul doğumludur. Şimdiki adı Nişantaşı Anadolu Lisesi olan, İngiliz Erkek Lisesinde (EHSB: English High School for Boys) okudu. Turizme, lise yıllarında, yaz tatillerinde İngilizcesini ilerletmek için, transfer memuru olarak başladı. İstanbul İktisat Fakültesini bitirdi. Üniversite öğrenciliği yılları boyunca çeşitli turizm şirketlerinde geçici görevler yaptı.

1986 yılında profesyonel turist rehberi kokartını aldı. 1989 yılında Pera Turizm Şirketinin kurucu ortaklarından oldu. Kendi getirdikleri, Amerikalı ve İngiliz turistlerin hem turlarını organize etti hem de rehberliğini yaptı. 1996 yılında Pera Havacılık, 2000 yılında ise Pera Kitapçılık şirketlerini kurdu. Yayıncılık hayatında Türkiye ve İstanbul ile ilgili onlarca kitap yayımladı. 2010 yılında tüm aktif yöneticilik görevlerinden ayrılıp dünyanın değişik bölgelerine uzun yolculuklar yaptı.

2012 yılı itibariyle, tekrar tam zamanlı olarak, rehberlik mesleğine geri döndü. Bir yandan Türk gruplarının yurtdışı turlarında rehberlik yaparken ayrıca çok sayıda yerli ve yabancı gruba Türkiye’nin her bölgesinde rehberlik yaptı. Bir dönem bir dergide Anadolu’nun tarihi şehirlerini tanıtan yazılar yazdı.

Şu sıralar aktif rehberlik görevine devam ederken hummalı bir şekilde yakında yayımlanacak olan İstanbul kitabı üzerine çalışıyor…