Semadirek Turları

Yunanistan'ın en güzel adalarından biri olan Semadirek (Samothraki) Adası'nda bayram tatilinde unutulmaz bir yolculuğa hazırlanın.

290€
22 Mayıs 2020 - 26 Mayıs 2020
290€ Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

Yunanistan

Zorluk Seviyesi

Gençlik enerjisi olan herkesin katılabileceği bir turdur. Ancak şelale yürüyüşüne katılım opsiyoneldir. Şelale yürüyüşü başlangıç-orta seviye bir yürüyüştür. Dileyenler yürüyüşe katılmayıp, otelde havuzdan ve plajdan yararlanabilirler.

Kıyafet Tercihleri

Rahat kıyafetler, mayolar ve yürüyüş ayakkabısı yanımızda bulundurmalıyız. Buna ek olarak şelale yürüyüşüne katılmayı planlayanlar mutlaka yürüyüşe uygun sandalet ya da yürüyüşe uygun su ayakkabısı getirmelidir. 

Plaj havlusu ve dileyenler yedek mayo getirebilir. Yüzdüğümüz bazı alanlarda tesis bulunmamaktadır.

Otobüste klimaya ve akşam serinliğine karşı sıcak tutacak kıyafetler alınız.

Vize Bilgisi

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları vizesiz ulaşım sağlayabilmektedir.

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize alma mecburiyetindedir.

Zaman Dilimi

Türkiye Yunanistan'dan kışları 1 saat ileridedir. Yazları ise saat farkı yoktur.

Uçuş Süresi

Otobüsle yolculuk yapacağız. En uzun yolculuğumuz sınır geçişine bağlı olarak, ufak molalar ile 6 saat olarak planlanmaktadır. Yolculuk saati öngörülemeyen sınır ve gümrük işlemlerine bağlı olarak uzayabilir ya da kısalabilir. 

Para Birimi

Para birimi Euro’dur.

Mutfak Kültürü

Yemek kültürü bakımından bizle benzerlikler içermektedir. Meze kültürü ve çeşitliliği oldukça fazladır. Zeytinyağı kullanımı çok yaygındır. Yerel içecekleri bulunmaktadır. Keçi eti, tavsiye edilen yemekler arasındadır. 

Sağlık

Yolculuk için herhangi bir aşı gerekmemektedir. Yanınıza sinek kovucu almak isteyebilirsiniz.

Tavsiyeler

Tavsiye eşya ve ekipmanlar:

 • Plaj havlusu
 • Mayo
 • Güneş gözlüğü
 • Güneş kremi
 • Sandalet ya da sulak alanda yürüyüşe uygun ayakkabı (Şelale yürüyüşüne katılmak isteyenler için)
 • Şort
 • Tercih edenler için plaj matı (Her plajda/şelalede şemsiye-şezlong tesisi bulunmamaktadır.)

Semadirek Adası 

Kuzey Yunanlıların uzun süredir bir tatil sırrı olan Semadirek (veya Semadirek) uluslararası turistlere, özellikle de doğanın daha vahşi formlarında hoşlananlara açılmaya başlıyor. Homer'e göre Semadirek, Poseidon'un Truva'nın düşüşünü izlediği adaydı.

Türkiye'nin yakınındaki Kuzey Ege'de nispeten küçük bir ada olan Semadirek, dünya kültürüne önemli bir katkı sağladı - Rolls Royce radyatör kapağına imajını veren ve dünyanın en büyük spor ayakkabı üreticisine adını veren muhteşem Nike heykeli (Zafer). Neredeyse on bir feet boyunda, kanatlı, başsız ve kolsuz, heykel Helenistik heykelin bir başyapıtıdır ve Yunanlıların tüm başarılarını güçlerinin azalmaya başladığı tarihte özetliyor.

Eğer gerçekten Nike'i görmek istiyorsanız, Semadirek'e gitmemelisiniz; heykel, 1863 Fransız amatör arkeolog Charles Champoiseau'nun keşfinden kısa bir süre sonra Louvre'da. Sizi Semadirek'e çekmesi gereken, doğal harikalar açısından zengin kalan daha az ticarileştirilmiş bir Yunan adasını görme şansı - Ege'nin en yüksek dağ sıralarından biri, açık şelaleler ve yüzme için kaya havuzları, yeşil kalan bir manzara yaz sonu ve tenha kum ve çakıl plajları kıyı şeridi. Orijinal Nike olmasa da, ruhu keşfedildiği güzel tanrıça Büyük Tanrıların Kutsal Alanı'nda uzanıyor ve okyanusa kuzeye bakıyor.

Semadirek Köyleri

Adaya ilk girişiniz liman kenti Kamariotissa'dan olacak - çoğunlukla limanın kenarı boyunca uzanan uzun dar bir ana caddeden oluşan küçük ama hareketli bir köy. Burada sadece hediyelik eşya veya plaj malzemeleri, ATM'li birkaç banka, adanın tek internet kafesi ve çoğu araba ve motosiklet kiralama hizmeti sunan ara sıra dükkan tarafından kırılmış bir dizi kafe, restoran ve gece kulübü bulacaksınız. Kamariotissa, yaz aylarında az ya da çok kesintisiz trafiktir ve bu, feribotlar geldiğinde, araba ve motosikletlerin puanlarını kötüleştirdiğinde ve çoğunlukla kiralamak isteyen yüzlerce Yunan turistiyle daha da belirgindir. Kasabada - çoğu ana caddenin hemen arkasında - oteller ve daireler var, ancak gece hayatına gerçekten bağlı değilseniz, başka bir yerde, Semadirek'in güzelliğinin bulunduğu kuzey kıyısında lojmanlar aramalısınız.

Yaklaşık 14 km boyunca ana yoldan şehir dışına giderseniz Therma'ya geleceksiniz. Otellere, kiralık dairelere, dükkanlara ve restoranlara turistlere hitap eden küçük bir küme olmasına rağmen, Therma, etrafını çevreleyen ve ortasından geçen yemyeşil bitki örtüsü nedeniyle oldukça güzel. Birkaç kamp alanına yürüme mesafesinde olduğu için, aynı zamanda adanın alternatif gece hayatı mekanıdır - akşamları dreadlock'larda ve buruşuk kıyafetlerde waifish görünümlü Yunan gençleri ile dolu olduğunu fark eder. Tur teknelerinin adanın günlük devreleri için ayrıldığı küçük bir limana sahip bir çakıl plajının hemen üzerinde yer alır ve adından da anlaşılacağı gibi Therma, adanın mineral yaylarının, hem yaşlıları hem de sakatlığı ve genç ve New Age-ish.

Adanın başkenti Hora, Kamariotissa'nın altı kilometre yukarısındaki dağdaki doğal bir amfitiyatroda gizlenmiştir - ortaçağda korsanlardan gizlemek daha iyidir. Yamaç boyunca yollarını aşağı ve yukarı doğru büken dar sokaklardan oluşan küçük ama şirin bir kasaba ve merkezi bölüm, bir dizi popüler restoran, masaları sokağa dökülen Yunan tarzı kafeneion ve şık Batı tarzı kafeler sunuyor , birçok deniz manzaralı güzel. Ayrıca adanın küçük hastanesine, küçük ama büyüleyici bir folklor müzesine ve bir kalenin kalıntılarına ev sahipliği yapıyor.

Semadirek Sahilleri

Güney kıyısında Kamariotissa'dan yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Pachia Ammos, kartpostal açısından mükemmeldir - denize uzanan iki kaya kolu arasında yer alır ve üzerinde dramatik uçurumlar yükselir. Plaj, 800 metrelik kum ve korumalı yüzme, iyi gelişmiş bir güney ucundan (bir plaj barı, mükemmel bir balık taverna, tatlı su duşları ve güneş şemsiyeleri ile şezlonglar sunar) sakin ve gelişmemiş bir uca uzanır. kuzey (barış ve yalnızlık sunan). Plaja Kamariotissa'dan otobüsle ulaşılabilir.

En popüler ikinci plaj, adanın doğu ucunda kıvrılan kilometrelerce uzunluğunda çakıl taşlı bir plaj olan Kipos'tur. Pachia Ammos'un kumundan yoksun olsa da, çok rahat güneşlenme, şnorkel ve dalış için kristal berraklığında su ve daha da güçlü bir barış ve yalnızlık dozu (küçük bir yiyecek standı olmasına rağmen) sunuyor. Kipos, kuzey sahil yolu üzerinde Therma'nın yaklaşık 18 km doğusunda yer alır ve otobüsle de ulaşılabilir.

Çarpıcı Vatos plajı, kum ve manzara için Pachia Ammos ile yarışır, ancak sadece tur teknesi veya Pachia Ammos'tan birkaç saat yürüyüş ile ulaşılabilir. Ancak, Semadirek'in neredeyse tüm kuzey kıyısı plaj olarak işlev görmektedir. Yol denizi yakından takip ediyor ve ziyaretçilerin kıyı şeridinde yer alan kendi özel çakıl plajlarını talep etmek için çekilip aşağı indiği sayısız sessiz nokta var.

Semadirek'te Ne Yenir?

Kaçırılmaması gereken birkaç restoran vardır. Yamaçtaki Profitas Ilias köyünde keçi konusunda uzmanlaşmış dört taverna vardır - hepsi iyidir, ancak şehrin merkezinde bulunan Vrachos, özellikle keçi için en iyisi olarak kabul edilir. Daha küçük bir kasaba olan Ano Meries'de, Kipos yakınlarındaki kuzey sahil yolundan birkaç kilometre uzakta, bahçe ortamında çok çeşitli lezzetli Yunan yemekleri sunan ve aynı zamanda keçi konusunda da uzmanlaşmış Karydies var. Kamariotissa'da Climataria Taverna uzmanlaşmıştır, tahmin ettiniz: keçi. Hora'daki rahat Toen Stenaki, tatlı dişi çoğu taverna tarafından sunulan meyveden daha fazlasını talep edenler için harika krepler yapar. (Üzgünüm, keçi yok). Son olarak, kuzey kıyısında yer alan balık tavernalarından bazılarını veya Lakoma Plajı'ndaki Akrogiali Psarotaverna'yı deneyin. Samothraki'de çok fazla keçi yediklerini söylemeye gerek yok ama çok sayıda diğer et ve sebze var ve elbette bir ada olmak balık taze ve bol, bu yüzden eğer yiyeceğiniz tek şey keçi olacaksa, don ' Endişelenme. (Ama keçi gerçekten iyi ... kuzu daha iyi).

Semadirek Çevresi

Geziniz adanın etrafında bir gezi ile başlamalıdır. "Samothraki" teknesi, kısa bir tarih ve başka türlü göremediğiniz bazı olağanüstü manzaraların yanı sıra çeşitli plajlarda yüzme durakları ve bir yemek ( tekne Kamariotissa'daki Petrinos Kipos restoranı ile ilişkilidir). Bu girişten sonra, Büyük Tanrıların Barınağını ziyaret etmelisiniz. Buradaki en erken keşifler, Olympian tanrılarından önce Akdeniz'in ilk doğurganlık tanrıçalarına kadar uzanıyor ve Kutsal Alan, Mesih'in zamanına kadar devam eden gizemli bir tarikat alanıydı (Odysseus'tan Makedon Philip'ine bir inisiyatif olduğu söyleniyordu) ). Birkaç saat yürüyüş ve tefekkür gerektiren Sanctuary'nin yanı sıra, Nike'ın tam bir kopyası olan küçük bir müze var.

Başka bir destinasyon, her baharda onu deviren dev sellerden dolayı "katil" olarak adlandırılan Fonias Nehri olmalıdır. Kayalarla kaplı ve ağaç gölgeli bir yol boyunca 30 dakikalık bir yürüyüş sizi güzel bir şelale ve yüzme havzasına götürür ve bu yürüyüş düzensiz yol nedeniyle biraz daha hain olsa da, yamaçtan 30 dakika daha ikinci bir şelale
sizi bekliyor. Kendini işine adamış yürüyüşçüler için, tanrı Poseidon'un efsanevi bir şekilde Truva Savaşı'nı izlediği 1611 metre yüksekliğindeki Fengari Dağı'nın tepesine çıkmak mümkündür, ancak Semadirek Yürüyüş Kulübü'nün bir rehberi olmadan tavsiye edilmez.

Egzersizlerinizden rahatlamak için Therma'nın kükürt kaplıcalarını deneyin - kasabada ticari bir spa var veya iki boş yer bulmak için spa'nın sağındaki yoldan yürüyebilirsiniz. Birincisi kapalıdır ve gençleri cezbetme eğilimindedir, limana bakan açık bir banyo yaşlı insanlar tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Günlük aktivitelerin üstesinden gelmek için ada, geleneksel dans gruplarından Yunanistan ve Türkiye'den (sadece birkaç kilometre uzakta bulunan) çağdaş müzisyenlere kadar üç ana köyde düzenli bir ücretsiz eğlence programı düzenliyor. Tarifeler hemen hemen her kafede ve otelde asılıdır, ancak maalesef sadece Yunanca'dır, yani bir çeviri istemeniz gerekir.

Semadirek'e Ulaşım

Semadirek'in havaalanı yoktur ve komşu adalara (genellikle sadece Limnos ve Lesvos) feribot bağlantıları sezona bağlı olarak büyük farklılıklar gösterir, ancak umutlarınızı arttırmayın. En güvenilir bağlantılar anakara ile: Kavala'dan haftada birkaç feribot ve Dedeağaç'tan günde dört tekne var ve yoğun sezonda daha hızlı bir Uçan Yunus da var. Herhangi bir Yunan adasında olduğu gibi, programlar beklenmedik şekilde değişir; en iyi seçeneğiniz, bir şekilde, bir seyahat acentesi aracılığıyla çalışmak, veya bir şekilde er ya da geç oraya gidebileceğiniz bilgisiyle kendinizi şans tanrılarına teslim etmektir. Programları doğru olan Ferryhopper.com'u da kullanabilir ve biletinizi çevrimiçi olarak satın alabilir ve feribottan alabilirsiniz.

Trakya'nın Samos'u ismini almış bu Kuzey Ege adası, hala kitle turizminin kirletmediği ama bizim sınırımıza da bir o kadar yakın bir ada. Son dönemde İstanbul'un arka bahçesi olan Thassos adasının aksine, 

Samothraki Adası'nı kitleler keşfetmeden,

Şelaleleri kirlenmeden,

Büyük oteller açılmadan,

Kısacası;

Dünya Değişmeden,

Hafta sonu kaçamağı için Samothraki Adası'nı keşfe çıkıyoruz.

1.Gün

22 Mayıs 2020 Cuma (İstanbul)

Cuma akşamı 23:30 Kadıköy Evlendirme dairesi önünde buluşma.

 • 23:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket
  22 Mayıs 2020 Cuma'yı 23 Mayıs 2020 Cumartesi'ye bağlayan sabah
 • 00:15 Taksim AKM önünden hareket

Sonrasında Yunanistan sınırına doğru yolculuk

Geceleme otobüste

2.Gün

23 Mayıs 2020 Cumartesi (İstanbul-Alexandroupolis-Samothraki)

İpsala Sınır Kapısı'ndan Yunanistan'da geçiş

Varış saatine göre Alexandroupolis merkezde kahvaltı için mola. Yerel kremalı börek tavsiyedir. 

Alexandroupolis yakınlarında plaj molası ve dileyenler için ouzo - meze zamanı

Plajdan Samothraki için hareket

Samothraki Adası’na feribotla geçiş

Otele yerleşme

Akşam varış saatine göre dileyenler ile Samothraki Chora Köyü'nde akşam yemeği

Otel: Samothtraki Village Hotel vb. https://samothrakivillage.gr/en/home/

 

 

3.Gün

24 Mayıs 2020 Pazar (Samothraki Adası & Şelale Yürüyüşü)

Kahvaltı

Şelaleye yürüyüş ve yüzme (doğa yürüyüşü olduğu için, yürüyüşe uygun sandalet-ayakkabı getirmenizi tavsiye ederiz.) Yürüyüş parkuru, başlangıç-orta seviyedir. Yürüyüşe katılmak istemeyenler, otelin havuzundan ve otele ayrılan plajda vakit geçirebilirler. 

Öğlen yemeği için yerel lokantada mola (Keçi eti tavsiyedir.)

Plaj molası 

Otele transfer

Akşam dileyenler ile liman kasabası olan Kamariotissa'da akşam yemeği 

Yemekler: Kahvaltı

Otel: Samothtraki Village Hotel vb. https://samothrakivillage.gr/en/home/

4.Gün

25 Mayıs 2020 Pazartesi (Samothraki-İstanbul)

Otelde kahvaltı

Fonias Micro Brewery (butik bira fabrikası) ziyareti ve bira tadımı

Kamariotissa'da plaj molası veya serbest zaman. Dileyenler kasabadaki süpermarketten alışveriş yapabilir.

Ana karaya geçiş ve İstanbul’a dönüş.

Yemekler: Kahvaltı

5.Gün

26 Mayıs 2020 Salı (İstanbul)

 • İstanbul’a tahmini varış:

            05:00 Taksim AKM  

            05:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

         Bir sonraki dünya değişmeden keşfinde görüşmek üzere.
 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati

Neler Dahil?

 • İstanbul- Semadirek- İstanbul otobüs ile ulaşım
 • Mini otellerde 2 gece konaklama
 • 2 kahvaltı (Otelde)
 • Feribot gidiş-dönüş ücretleri
 • Bira tadımı
 • Şelale rotasında yürüyüş, yüzme molaları ve plaj molaları
 • Seyahat sigortası
 • Lüks otobüslerle ulaşım

Neler Hariç?

 • Schengen vizesi ve yurtdışı çıkış harcı
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Bahşişler,
 • Kişisel harcamalar
Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
290€
Tek kişilik odada kişi başı
360€
Üç kişilik odada kişi başı
290€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Yunanistan

3 gün 3 gece 22 Mayıs 2020 26 Mayıs 2020 290€

RAMAZAN BAYRAMI | Semadirek Adası turları ile Yunanistan'ın az bilinen adalarından biri olan Samothraki Adası'nı keşfetmek için yerinizi ayırtın. ...

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
Tunceli ve Munzur Vadisi Sonbahar turu ile Tunceli'nin benzersiz güzellikteki dereleri, vadileri ve yemyeşil köyleri seni bekliyor. 04 Eylül 2020 - 06 Eylül 2020

Zaza, Sünni, Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusun yüzyıllardır iç içe yaşadığı Tunceli ve Munzur Vadisi’ni keşfetmeye gidiyoruz…

1950 ₺ Detay
Cenk Bulut liderliğinde Tunceli ve Munzur Vadisi turu ile ülkemizin saklı kalmış güzelliklerini ve Munzur gözelerini keşfetmeye gidiyoruz. 14 Ağustos 2020 - 16 Ağustos 2020

Zaza, Sünni, Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusun yüzyıllardır iç içe yaşadığı Tunceli ve Munzur Vadisi’ni keşfetmeye gidiyoruz…

1950 ₺ Detay
Biz sizi arayalım

Yunanistan'ın en güzel adalarından biri olan Semadirek (Samothraki) Adası'nda bayram tatilinde unutulmaz bir yolculuğa hazırlanın.