KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

AMADEUS RIVA REN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI

AMADEUS RIVA REN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI : Almanya - Fransa

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
Bu turda kontenjanımız tükenmiştir.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

ALMANYA - FRANSA

Kıyafet Tercihleri

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

Vize Bilgisi

 • Umumi Pasaport - Vize gerekli (Çok girişli Schengen Vizesi)
 • Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil
 • Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Okumalar

 • "Christmas Markets: A History of the Holiday Market Tradition" - Tim Hollis
 • "Christmas in Germany: A Cultural History" - Joe Perry
 • "The Joy of Christmas: A Season of Wonder" - Helen Steiner Rice

 

Zaman Dilimi

Orta Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Orta Avrupa’da 17:30’dur.

Uçuş Süresi

 • İstanbul - Köln 3 sa 20 dk
 • Stuttgart - İstanbul 2 sa 55 dk

Para Birimi

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

Mutfak Kültürü

Orta Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Orta Avrupa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

 

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir.

!Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır!

Hayata Dair

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır

 

Tavsiyeler

Strazburg, Fransa: Strazburg Noel Pazarı, Avrupa'nın en eski ve en büyük Noel pazarlarından biridir. Büyüleyici ortamı, geleneksel el sanatları ve lezzetli Noel lezzetleri ile ünlüdür.

Nürnberg, Almanya: Nürnberg Noel Pazarı, Almanya'nın en ünlü ve en sevilen pazarlarından biridir. Burada Noel süsleri, ahşap oyuncaklar, tatlılar ve meşhur Lebkuchen adı verilen zencefilli kurabiyeler gibi birçok geleneksel ürün bulabilirsiniz.

Köln, Almanya: Köln Noel Pazarı, Ren Nehri boyunca kurulan bir dizi pazardan oluşur. Renkli stantlar, süslemeler ve Noel müziği ile dolu olan bu pazarlar, ziyaretçilere keyifli bir Noel deneyimi sunar.

2023 yılında seferlerine başlayan gemi, 135 metre, 82 kabin / 164 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır. Bu gemi, AMADEUS Lüftner gemilerinin ödüllü modelini takip ediyor, ancak daha da yenilikçi gelişmeler sunuyor. Popüler ferahlık konsepti korunmuş olan bu gemimizde yalnızca geniş ortak alanları değil, aynı zamanda geniş kabinleri de içerir: 12 büyük süit, açık balkon ve rahat bir okuma köşesi ile etkileyicidir, 70 standart kabin ise çoğunlukla otomatik olarak indirilebilen panoramik pencere cephelerine ve lüks banyolara sahiptir. Teknenin öne çıkan özelliği, güzel havalarda çatısı açılabilen kapalı havuzdur. Akşamları bu alan bilgilendirici konuşmalar, etkinlikler ve sinema gösterileri için de kullanılabilir..

 

1.Gün

İstanbul - Köln (Almanya)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Köln’e hareket ediyoruz. Köln’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimize transfer. Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 17.00'de hareket edecektir.

 

2.Gün

Koblenz - Rüdesheim (Almanya)

Gemimiz sabah 07:00 de Koblenz limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Koblenz de yürüyüş turu yapılabilir. 11.00 de gemimiz Koblenz den hareket edip Ren nehri romantik parkurunu gerçekleştirecektir. Akşam 17:00’de Rüdesheim limanına yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Rüdesheim da Müzik aletleri Müzesi ve mini tren ile Rüdesheim turunu yapabilirler. Rüdesheim hareket saatimiz 22:00’dur. Sonrasında gemimiz Speyer e doğru yol alacaktır. Geceyi gemimizde çeşitli aktivitelerle geçirebilirsiniz.

3.Gün

Speyer (Almanya)

Sabah 08:00’de Speyer’a varacak olan gemimiz akşam 19:30’da Speyer’dan hareket edecektir. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Heidelberg şehri ve Heidelberg kalesi turuna katılabilirler. Nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Speyer limanında bizleri bekleyen gemimize dönüş.

 

4.Gün

Strazburg (Fransa)

Gemimiz Strasbourg limanına 07:00’da yanaşacaktır. Gemimiz gece boyunca Strazborg limanında kalacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Strazburg ve Colmar Şehir turuna katılabilirler. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Petit France (Küçük Fransa) mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Turumuz Strazburg merkezinde vereceğimiz serbest zaman ile son buluyor. Colmar’da arzu edenler Ekstra olarak mini tren ile şehri detaylı gezebilirler.

 

5.Gün

Stuttgart - İstanbul

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Obernai turuna katılabilirsiniz. Strazburg'a 40 km uzaklıktaki Fransa’nın en şirin ve Alsace bağlarının tam ortasına kurulmuş ve özelikle orta çağ mimarisinin en güzel örneklerini sunan Alsace şarap yolundan geçerek Obernai kasabasına gidiyoruz. Kasabanın en büyük kilisesi Saint Peter ve Paul’e yöneliyoruz. 1872 yılında inşa edilen katolik kilise kasabanın görülmesi gereken mimari yapılarından biri olarak ön plana çıkıyor. Hemen yan tarafında ise Tour d’Enceinte bulunuyor. Oberkirch Kalesi , Etoile Meydanı, Kapelturm Çam kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır.Tur sonrasında havalimanına transfer.Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul Yeni Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor. 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İSTANBUL(IST) - KÖLN(CGN) 12.12.2023 TK1671 09:20 10:45
STUTTGART(STR) - İSTANBUL(IST) 16.12.2023 TK1926 18:05 23:05

Neler Dahil?

 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti
 • Turist şehir vergileri
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 ve İptal Teminatlı
 • Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren
 • geçerlidir.) (250 Euro)
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özen Menüsü
 • 2023 Yapımı Amadeus Riva , 5*Deluxe Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü
 • Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son
 • bulmaktadır)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemimizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Köln (CGN) // Stuttgart (STR)- İstanbul
 • (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bilet

Neler Hariç?

 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak,toplamda kişi başı 44 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • İç hat bağlantı bileti
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler
 • için)
   

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı

Almanya ,Fransa

4 Gece 5 Gün

"Keşfedin: Avrupa'nın büyülü atmosferinde Ren Nehri boyunca gezin, tarih ve kültürle dolu kasabalara adım atın. Sıcak kahve kokuları arasında dolaşarak geleneksel el ...

Bu turda kontenjanımız tükenmiştir.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
BEYAZ GECELER / RUSYA: St. Petersburg & Moskova & Deluxe Red Arrow Treni 20 Ağustos 2024 - 25 Ağustos 2024

Beyaz Geceler St. Petersburg - Deluxe Red Arrow Treni -  Moskova

2580 € Detay
6* QUEEN MARY 2 ile BÜYÜK BRITANYA TURU 30 Ağustos 2024 - 11 Eylül 2024

Gemi, transatlantik denizlerdeki ilk Canyon Ranch Kaplıca Kulübüne, güneş sistemini canlandıran uzay kubbesine, en büyük balo salonuna, en büyük kütüphaneye, iki katlı tiyatro salonuna, beş adet kapalı ve açık yüzme havuzuna, jakuzilere, butiklere ve geniş çocuk bahçelerine sahiptir.

2349 € Detay
Alamut Kalesi ve Haşhaşiler 31 Ağustos 2024 - 07 Eylül 2024

Tarih boyunca topraklarımızı etkilemiş, Anadolu batıniliğine ciddi ölçüde etki etmiş bu coğrafyanın ülkemizin kültürüne bıraktığı izleri takip etmek, Nizari İsmailileri ve Erdebil tekkesini anlamak için bize çok yakın ama bir o kadar da bilinmez bir bölgeyi keşfe çıkıyoruz.

1800 € Detay
Biz sizi arayalım

AMADEUS RIVA REN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI : Almanya - Fransa