KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

VIVA GLORIA YILBAŞI’NDA REN NEHRİ

VIVA GLORIA YILBAŞI’NDA REN NEHRİ

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
Bu turda kontenjanımız tükenmiştir.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

ALMANYA & BELÇİKA & HOLLANDA

Kıyafet Tercihleri

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

Vize Bilgisi

 • Umumi Pasaport Vize gerekli (Çok girişli Schengen)
 • Yeşil Pasaport Vize gerekli değil
 • Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

 

Zaman Dilimi

 • Avrupa, Türkiye’den 1 saat geridedir.
 • Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Avrupa’da 17:30’dur.

Uçuş Süresi

 • İstanbul - Düsseldorf 2 sa 50 dk
 • Düsseldorf - İstanbul 2 sa 50 dk

Para Birimi

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Mutfak Kültürü

Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Avrupa ve Türk Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Tavsiyeler

Gezilecek yerler: Her şehirde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Örneğin, Köln'de Kölner Dom (Köln Katedrali) ve Alman Romantizmi Müzesi, Amsterdam'da Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum, Brüksel'de Grand Place ve Atomium gibi önemli turistik noktaları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Ren Nehri üzerindeki manzaraları da gemi güvertesinde zaman geçirerek keşfedebilirsiniz.

Yerel yemekler: Her şehirde yerel mutfağın tadını çıkarabilirsiniz. Köln'de Rheinischer Sauerbraten (Ren usulü marine edilmiş et), Amsterdam'da Hollandaise soslu pankek veya Brüksel'de çikolata ve waffle gibi yerel lezzetleri deneyebilirsiniz. Ayrıca, gemideki yılbaşı partisinde sunulan özel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

klim ve seyahat zamanı: Yılbaşı dönemi genellikle soğuk hava ve olumsuz hava koşullarıyla karakterize olabilir. Bu nedenle, seyahat zamanınızı belirlerken mevsim koşullarını dikkate almanız önemlidir.

2005 yılında inşa edilen ve 2022 yılında yenilenen VIVA GLORIA (eski adıyla Swiss Gloria) konforlu ve yaratıcı bir tasarıma sahiptir ve Moselle, Main, Ren, Tuna, Saar ve Hollanda nehirleri gibi Avrupa nehirlerinde çeşitli rotalarda sefer yapmaktadır. Yemeklerinizi, panoramik pencereleri sayesinde manzaranın muhteşem görüntüsünü sunan, geniş ve zarif bir şekilde döşenmiş bir restoranda yiyorsunuz. VIVA GLORIA gemisindeki kapsamlı sağlıklı yaşam alanında buhar banyosu, jakuzi, sauna ve solaryum bulunmaktadır. Geniş güneşlenme terası, manzarayı temiz havada deneyimlemek için en iyi yerdir. Bir diğer önemli nokta ise VIVA'nın Vino Bar'ıdır - geminin kıç tarafındaki rahat şarap barı sizi diğer yolcularla rahatlatıcı anlar geçirmeye davet eder.

 

1.Gün

İstanbul - Düsseldorf - Köln

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK 1523 tarifeli seferi ile saat 08.25’te Düsseldorf’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.45’te varışımızı takiben Köln’e transfer oluyor ve Köln şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln’de yapacağımız şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından gemimize transfer oluyoruz. Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz saat 18.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

 

2.Gün

Nijmegen

Sabah 05:00 de Nijmegen limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası günlük yürüyüşe kaslarını hazırlamak için Dinamik Stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Nijmegen şehir turuna katılabilirler. Romalılar tarafından kurulan, Hollanda’nın en büyük onuncu şehiri olmasına rağmen 2000 yıllık tarihi ile Hollanda’nın en eski şehiri ünvanını taşıyan bu güzel şehirde düzenleyeceğimiz tur esnasında; St.Stephen kilisesi, eski şehir meydanı, Nijmegen Katedrali, Grote Markt (Pazar yeri), alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında, gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Alışveriş için serbest zaman verdikten sonra gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz saat 16.30’ta limandan ayrılacaktır. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz genç stand-up’çı yeteneklerin bol kahkahalı Stand-up Show’unu izleyebilir.

 

3.Gün

Antwerpen

Gemimiz sabah 08.00’de Antwerpen limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası günlük yürüyüşe kaslarını hazırlamak için Dinamik Stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Brügge & Gent şehir turuna katılabilir. Brügge bu yolculuğumuzda göreceğimiz şüphesiz en güzel şehirlerden. Unesco tarafından dünya mirası listesinde ve Avrupa Kültür başkenti seçilmiş kentin yıllar boyunca hiçbir savaştan etkilenmemesi bugün şehrin bozulmadan günümüze kadar gelmesinde en büyük etken. Brüge varışımız ile birlikte Zand meydanında otobüsümüzden iniyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından ünlü Markt(Pazar) meydanına geçiyoruz. Yol üzerinde Grotus, Balık pazarı ve manastırlar göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Belçika mutfağına özgü tatları da deneyebilirsiniz. Brügge turumuzu takiben Gent’e transfer oluyoruz ve burada gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzun ardından dinlenmek üzere gemimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Gemimiz saat 22.00 de limandan ayrılacaktır. Konaklama gemimizde.

 

4.Gün

Rotterdam

Gemimiz sabah 08.30’da Rotterdam limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası günlük yürüyüşe kaslarını hazırlamak için Dinamik Stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Scheveningen & Den Hague & Delft & Rotterdam turuna katılabilir. Tam gün sürecek turumuza ilk olarak kuzey denizi kıyısında yer alan Schevinegen ile başlıyoruz. Rotterdam'a yaklaşık 30km mesafede ve Hollanda’nın sayfiye merkezi olan bölgede, liman ve uzun kumsalları görüp, fotoğraflama imkânımız olacak. Daha sonra ülkenin siyasi başkenti olan Den Hague’a geçiyoruz. Hollanda parlamentosu, Kraliçe’nin çalışma köşkü, Lahey adalet divanını göreceğiz. Den Hague ziyaretimizin ardından Hollanda’nın en eski tarihine sahip Delft aynı zamanda gemiden yanımıza aldığımız öğle yemeğimiz için serbest zaman vereceğimiz yer olacaktır. Etkileyici Delft Katedrali, Belediye binası ve Markt meydanı göreceğimiz yerlerdendir. Delft kentinde şehir ile özdeşleşen porselen ürünlerden satın alabilirsiniz. Delft turumuzu takiben Rotterdam şehrine geçiyoruz. Burada yapılacak panoramik şehir turunda; Euromast, Europort, Erasmus köprüsü, Eski cruise limanı, William köprüsü, Kübik evle ve Belediye binası görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrasında gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Gemimiz 22.00 de Rotterdam limanından ayrılacaktır. Konaklama gemimizde.

5.Gün

Amsterdam (Yılbaşı Gecesi)

Gemimiz sabah 06.00’da Amsterdam limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası günlük yürüyüşe kaslarını hazırlamak için Dinamik Stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Amsterdam Kanal Turu & Volendam & Zaanse Schanse Turuna katılabilirler. İlk olarak yaklaşık bir saat sürecek Amsterdam kanalları tekne gezimiz oluyor. Amsterdam şehrini oluşturan ünlü kanallar, tarihi binalar, köprüler ve liman bölgesi görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası gemiye transfer oluyoruz. Öğle yemeğini gemide aldıktan sonra mutlaka görmenizi önerdiğimiz gerçek Hollanda olarak bilinen Amsterdam’ın kuzeyine gidiyoruz. İlk olarak Hollanda’yı tanıtan tüm kartpostallarda gördüğünüz değirmenleri ile ünlü Zaanse bölgesi ziyaret ediyoruz. Zaanse sonrası Volendam kasabasına gidiş yolu üzerinde Yerel bir peynir çiftliğinde, Hollanda'nın meşgur Gauda peynirlerinden tatma ve satın alma imkânı bulacaksınız. Gezimizin ardından gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğini takiben Türk müzik grubunun şarkıları eşliğinde güzel bir akşam geçireceğiz. Konaklama gemimizde.

6.Gün

Amsterdam - Arnhem

Gemimiz gece 01.30’da Amsterdam limanından ayrılacaktır. Sabah saat 10.00’da Arnhem limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası günlük yürüyüşe kaslarını hazırlamak için Dinamik Stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz ile Arnhem yürüyüş turuna katılabilir. Yürüyüşün ardından gemiye transfer oluyoruz. Gemimiz saat 16.00’da Arnhem limanından ayrılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

7.Gün

Düsseldorf - İstanbul

Gemimiz 04.30’da Düsseldorf limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası günlük yürüyüşe kaslarını hazırlamak için Dinamik Stretching egzersizlerine katılabilir. Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından Düsseldorf havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 1528 tarifeli seferi ile saat 18.10’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.20’de İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İSTANBUL(İST) - DUSSELDORF(DUS) 27.12.2023 TK1523 08:25 09:45
ALMANYA (DUS) - TÜRKİYE (IST) 02.01.2024 TK1528 18:10 23:25

Neler Dahil?

 • Arnhem yürüyüş turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Köln şehir turu
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış pulu
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Düsseldorf şehir turu
 • Turist şehir vergileri
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Seyahat & Sağlık Sigortası
 • 2022 yılında yenilenmiş 4*Deluxe Nehir gemisi Viva Gloria’da, 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü
 • Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Eğlence ve aktivite paketi (Stand-up Show’u, Müzik Grubu, Profesyonel
 • Spor Eğitmeni)
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Düsseldorf (DUS) gidiş //Düsseldorf
 • (DUS) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
   

Neler Hariç?

 • İptal ve Covid-19 Kapsamlı Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • İç hat bağlantı bileti
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 60 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı

Almanya ,Belçika ,Hollanda

6 Gece 7 Gün

  Viva Gloria gemisiyle Yılbaşı'nda Ren Nehri üzerinde Almanya, Belçika ve Hollanda turu, unutulmaz bir deneyim sunar....

Bu turda kontenjanımız tükenmiştir.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
MSC SEASIDE İLE KISA AKDENİZ TURU 23 Nisan 2024 - 28 Nisan 2024

MSC Seaside devrimci mimarisi ve nefes kesen teknolojisi ile yeni jenerasyon cruiselar gemilerinin başlangıcıdır.

799 € Detay
Güney Amerika 07 Aralık 2024 - 22 Aralık 2024

Büyük bir kültürün, muhteşem bir coğrafyanın, bağımsızlık savaşlarının, askeri darbelerin, devrimlerin, toplumsal çalkantıların beşiği Latin Amerika'yı keşfe çıkıyoruz.

6750 $ Detay
COSTA DIADEMA İLE NORVEÇ FİYORTLARI 14 Eylül 2024 - 21 Eylül 2024

Şatosu ve Korsan kalyonu ile sadece çocuklara ayrılmış bir güverte bulacaksınız. Ve derin rahatlama anları için, masajın keyfini çıkarabileceğiniz ve denizi seyredebileceğiniz harika bir Spa hizmetinizde! Bir aperatif ister misiniz? Aperol Spritz Bar sizi bekliyor! Ya yemekten sonra? İçinizdeki çocuğu ortaya çıkarmak için bir oyun odası ya da gerçek bir Alman barında mükemmel bir bira.

1049 € Detay
Biz sizi arayalım

VIVA GLORIA YILBAŞI’NDA REN NEHRİ