KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

VIVA VOYAGE İLE RHONE NEHRİ-İSVİÇRE - GÜNEY FRANSA - PROVENCE

RHONE NEHRİ-İSVİÇRE - GÜNEY FRANSA - PROVENCE

1999€
Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
1999 € ?>Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.

Yol Arkadaşı

Kıyafet Tercihleri

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Vize Bilgisi

Umumi pasaportta vize geklidir (Çok girişli schengen)

Yeşil pasaportta vize gerekli değil.

Resmi pasaportta vize gerekli değil.

Okumalar

"A Year in Provence" - Peter Mayle

"French Lessons: Adventures with Knife, Fork, and Corkscrew" - Peter Mayle

"Switzerland: A Village History"

"The Rhone: A Journey through Time" - Jean-Paul Charmasson ve Brigitte Mabillard

Bu kitaplar, Rhone Nehri, İsviçre, Güney Fransa ve Provence hakkında daha fazla bilgi edinmenizi ve bölgeye yapacağınız seyahati daha anlamlı kılmanızı sağlayabilir. Keyifli okumalar!

Zaman Dilimi

Orta Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Orta Avrupa’da 17:30’dur.

Uçuş Süresi

İstanbul - Lyon 3 sa 25 dk

Lyon - İstanbul 3 sa 15 dk

Para Birimi

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Mutfak Kültürü

Seyahatiniz esnasında gemimiz Alman Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. !Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır!

Hayata Dair

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

 

Tavsiyeler

Provence Köyleri: Provence, güzel köyleriyle ünlüdür. Tur sırasında Gordes, Roussillon, Bonnieux ve Saint-Rémy-de-Provence gibi köyleri ziyaret edebilirsiniz. Bu köyler, tarihi yapıları, taş evleri, çiçek tarlaları ve panoramik manzaralarıyla büyüleyici bir atmosfere sahiptir.

Lavanta Alanları: Provence, lavanta tarlalarıyla da ünlüdür. Eğer turunuz yaz aylarına denk geliyorsa, Sault veya Valensole gibi lavanta tarlalarını ziyaret edebilirsiniz. Lavanta tarlalarının mor renkleri ve muhteşem kokuları unutulmaz bir deneyim sunar.

Tarihi ve Kültürel Zenginlikler: Tur sırasında Rhone Nehri boyunca birçok tarihi ve kültürel öneme sahip yerleri keşfedebilirsiniz. Lyon'da UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Vieux Lyon (Eski Lyon) bölgesini gezebilir, Arles'ta Antik Roma kalıntılarını ve Van Gogh'un esinlendiği yerleri görebilirsiniz.

Yerel Lezzetler: Seyahat ederken bölgenin yerel lezzetlerini tatmadan dönmeyin.

Şarap Tadımı: Rhone Nehri vadisi, dünya çapında ünlü şarap üretim bölgelerinden biridir. Tur sırasında bölgedeki şarap üreticilerini ziyaret edebilir, şarap tadımı yapabilir ve yerel şarapları deneyimleyebilirsiniz.

 

Viva Voyage ile Rhone Nehri, İsviçre, Güney Fransa ve Provence'de sizi büyüleyen bir nehir turuna çıkın. Sürükleyici güzellikteki manzaralar eşliğinde seyahat ederken tarihin ve doğanın derinliklerine dalın. Şarap tadımları, lavanta tarlaları ve zarif köylerin büyüleyici atmosferiyle kendinizi adeta bir masalın içinde hissedin. Bu cazibeli turda, unutulmaz anılar biriktirirken Viva Voyage'un konfor ve kalitesinin keyfini çıkarın.

 

 

 

1.Gün

İstanbul - Zürih - Luzern - Stein am Rhein - Bern

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın 1907 tarifeli seferi ile saat 07.40’ta Zurih’e hareket. Yerel saat ile 09:35’te Zürih’e varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik Zürih şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Ardından yönümüzü Orta Çağ’dan kalma pek çok yapıyı bünyesinde barındıran Luzern’e çeviriyoruz. Burada Ahşap Chapelle Köprüsü, Jesuit Kilisesi ve etrafı dağlarla çevrili Luzern gölü görülecek yerler arasında. Ardından Orta Çağ’dan kalma dokusunu bozmayan, antik sokaklarıyla ünlü Stein am Rhein gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından Bern’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. konaklama otelimizde.

2.Gün

Bern - Montrö - Lozan

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Albert Einstein’in yaşamayı seçtiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan Bern gezimize başlıyoruz. Bern şehir turu esnasında şehir merkezini, Ulusal meclis binasını, Bern Katedralini, Saat kulesini ve Aar Nehrini göreceğiz. Gezi sonrası Lozan ve Montrö şehirlerini ziyaret edeceğiz. Montrö’de ülkenin sembolü haline gelmiş, Leman Gölü üzerindeki Chillon Şatosu’nda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Cenevre’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3.Gün

Cenevre - Annecy - Lyon

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Cenevre’yi şehir turu ile keşfetmeye başlıyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası şehir turu esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından göl ile dağlar arasında bulunan sıkışmış görüntüsünden dolayı Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın ‘ Fransız Alplerinin incisi’ diye nitelendirdiği Annecy’ e yöneliyoruz. Burada eşsiz doğayı keşfedip fotoğraf molası verdikten sonra Lyon’daki gemimize transfer oluyoruz. Check-in ve kabinlere yerleşme sürecinin ardından serbest zaman. Gemimiz 22.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

 

4.Gün

Tain L' Hermitage

Gemimiz Tain l'Hermitage limanına 06.30’ da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. (Spora katılacak olan misafirlerimizin yanında spor ayakkabı, tişört, tayt vb. bulundurmanızı tavsiye ederiz.) Kahvaltının ardından Palais Ideal turumuzu gerçekleştirmek üzere gemiden ayrılacağız. Bu turumuz esnasında Fransız postacı Ferdinand Cheval’in rivayete göre ayağına takılan bir taştan ilham alarak inşa ettirdiği, farklı birçok mimariyi de içerisinde barındıran, yapımı 34 yıl süren ve ‘Kusursuz Saray’ gibi filmlere konu olan sıradışı yapı Palais Ideal’i göreceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer olacağız. Öğle yemeğimizi gemide alacağız. Gemi, Tain L’ Hermitage limanından saat 15.00’ de hareket edecektir. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

 

5.Gün

Arles - Avignon

Gemimiz Arles limanına 08.00’de yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından St. Remy De Provence & Aix en Provence turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuza öncelikle kehanetleri ile tanınan Nostradamus doğum yeri ve aynı zamanda Van Gogh’un bir süre akıl hastanesinde kaldığı ve birçok resmine ilham kaynağı olan şirin kasaba St. Remy de Provence’i ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan Aix en Provence’de yapacağımız yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restaurantlar durak noktalarımız. öğle yemeğini gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Gezimizin ardından gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz Arles limanından saat 19.30 da hareket edecektir. Gemimizin Avignon limanına 23.00 de yanaşacaktır ve bu gecede limanda demirli kalacaktır. Akşam yemeğinin ardından Dileyen misafirlerimiz bol bol gülecekleri Genç Stand-up’çı yeteneklerin Canlı Stand-up Show’unu izleyebilir. Konaklama gemimizde.

 

6.Gün

Avignon

Güne Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizleri yaparak başlıyoruz. Gemide alacağımız kahvaltının ardından Carrıeres De Lumıeres Show’u & Baux de Provence & Avignon turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuza ilk önce Avignon’a 40 km mesafedeki Baux Köyü, yakınındaki “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen ve ünlü Fransız sinema yönetmeni Jean Cocteau tarafından keşfedilen bu eski taş ocağını ziyaret edeceğiz. İçeriye girer girmez bizleri büyüleyecek bu ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız Bizler bugünkü gezimizde bu devasa ( bazı bölümlerinde tavan yüksekliği 10 metreyi aşan ) eski taş ocağının içerisindeki çok özel bir sergiyi gezeceğiz. Harika müzikler eşliğinde usta ressamlara ait eserler devasa boyutlarda taş ocağının her bir duvarına yansıtılıyor. Yaklaşık 45 dakika süren bu muhteşem şovun sonrasında Provence deyince olmazsa olmazlardan sayılan tipik Provence köyü olan BAUX köyüne gidiyoruz. Tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen ve ismini bir zamanlar çıkarılan Boksit madeninden alan Baux, Fransa’nın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridir. Van Gogh ve Cezanne gibi resim sanatının ustaları Baux’nun büyülü havasından ve doğasından ilham alıp çizdikleri ölümsüz eserlerle Baux Köyü ve civarını tüm dünyaya tanıtmışlardır. Bu güzel köyde kalenin tepesinden ya da seyir teraslarından fotoğraflarımızı çekecek ya da labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Gezimizi takiben öğle yemeğimizi almak üzere gemiye transfer olacağız ve sonrasında Avignon turumuzu gerçekleştireceğiz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Aynı zamanda Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezimizi takiben gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Gemimiz bu limandan saat 22.00’de ayrılacaktır.

 

7.Gün

Tain L' Hermitage

Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından öğle yemeğine kadar serbest zaman vereceğiz. Gemimiz saat 13.00’de Tain L’Hermitage limanına yanaşacaktır. Öğle yemeğinin ardından Zen d’Erik Borja Garden &Tain L’Hermitage Turuna turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuz esnasında Nara ve Kyoto’da bulunan Japon bahçelerinden ilham alınarak yapılmış, dört hektar alan üzerine kurulu, göletleri ve minyatür şelaleleri ile Erik Borja Garden’ı öncelikle ziyaret edeceğiz. Sonrasında Tain L’ Hermitage üzüm bağlarını ziyaret edecek ve üzümden yapılmış yerel içeceği deneme fırsatı bulabileceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer olacağız. Gemi, Tain L’ Hermitage limanından saat 20.00’ de hareket edecektir. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

 

8.Gün

Lyon - İstanbul

Gemimiz sabah saat 07.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından Lyon Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının TK 1810 tarifeli seferi ile saat 19.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.35’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İSTANBUL(IST) - ZÜRİH(ZRH) 12.10.2023 TK 1907 07:40 09:35
LYON(LYS) - İSTANBUL(İST) 19 Ekim 2023 TK 1810 19:25 23:35

Neler Dahil?

 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • 1 gece Bern otel konaklama (Oda+Kahvaltı)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Stein am Rhein turu
 • Eğlence ve aktivite paketi (Stand-up Show’u, Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni…)
 • Luzern turu
 • 1 gece Cenevre otel konaklama (Oda+Kahvaltı)
 • Palais Ideal turu
 • Carrıeres De Lumıeres Show’u & Baux de Provence & Avignon turu
 • Cenevre şehir turu
 • 2005 yapımı 4*Deluxe Nehir gemisi Viva Voyage'da, 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Bern & Montrö & Lozan turu
 • St. Remy De Provence & Aix en Provence
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Zürih (ZRH) gidiş // Lyon(LYS) –İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev-alan-ev transferi
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Zürih şehir turu
 • Annecy turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Zen d’Erik Borja Garden &Tain L’Hermitage Turu
 • Turist şehir vergileri
 • Lyon şehir turu
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü

 

Neler Hariç?

 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 55 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (Opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli

 

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1999€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Fransa ,İsviçre

7 Gece 8 Gün 1999€

Viva Voyage, muhteşem bir nehir turu deneyimi sunarak Rhone Nehri'nin akışını takip ederek İsviçre, Güney Fransa ve Provence bölgelerinde keşif fırsatı sunar.  ...

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR

Kontenjanımız Dolmuştur

AMADEUS QUEEN İLE TUNA NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI : Avusturya - Almanya 06 Aralık 2023 - 12 Aralık 2023

 Büyülü bir tatil deneyimi için nehri takip ederek tarihi şehirlerde dolaşın ve eşsiz Noel pazarlarından alışveriş yapın.  

Detay
MSC WORLD EUROPA ile AKDENİZ 21 Ocak 2024 - 28 Ocak 2024

Tarih, lezzet ve unutulmaz anılarla dolu büyüleyici bir yolculuk.

1033 € Detay
Tacikistan - Özbekistan - Kazakistan - Kırgızistan 06 Eylül 2024 - 20 Eylül 2024

İlk defa "Dünya Değişmeden" tarafından yapılan bu benzersiz turumuzda, Asya'nın 4 ülkesini ve 4 başkentini gezeceğiz.

3300 $ Detay
Biz sizi arayalım

RHONE NEHRİ-İSVİÇRE - GÜNEY FRANSA - PROVENCE