İzlanda

Kuzey Işıkları Avı

1990€
1990 € Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

İzlanda

Zorluk Seviyesi

Yanınızda rahat yürüyüş kıyafet ve ayakkabıları getirmenizi tavsiye ederiz. Doğa ve fotoğraf odaklı bir tur olduğu için yedek pil, filtreler, hafıza kartlarının alınması tavsiye edilir.

Kıyafet Tercihleri

Sıcak tutacak kıyafetler, termal içlik, su geçirmez mont ve pantolon, bere ve eldiven, hava durumuna karşı kalın kıyafetler ve hava koşullarına uygun ayakkabı tercih edilmelidir.

Vize Bilgisi

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları vizesiz ulaşım sağlayabilmektedir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize alma mecburiyetindedir.

Uçuş Süresi

İstanbul – Kopenhag: 1 saat 20 dakika

Kopenhag – Reykjavik: 2 saat 15 dakika

Reykjavik – Kopenhag: 4 saat 15 dakika

Kopenhag – İstanbul: 5 saat 15 dakika

 

Önerilen Uçuş:

İstanbul (IST) > Kopenhag (CPH) / 1 Şubat 2023 / TK1783 / 09.30 – 10.50

Kopenhag (CPH) > Reykjavik (KEF) / 1 Şubat 2023 / F1205 / 13.10 – 15.25

Reykjavik (KEF) > Kopenhag (CPH) / 6 Şubat 2023 / F1204 / 07.45 – 12.00

Kopenhag (CPH) > İstanbul (IST) / 6 Şubat 2023 / TK1782 / 14.05 – 19.20

 

**Uçak biletleri fiyata dahil değildir.

Para Birimi

İzlanda’nın para birimi İzlanda Kronası’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerinden de bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Sağlık

İzlanda’ya  girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle zorunlu seyahat sigortanıza ek olarak yurtdışı sağlık sigortası öneririz.

Tavsiyeler

Türkiye’de  kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 Volt AC, 50Hz akıma sahiptir.

İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizlerle olacak.

1.Gün

1.Gün – 1 Şubat 2023 Çarşamba: İstanbul – Kopenhag - Reykjavik

 • THY TK 1783 sefer sayılı uçuşla saat 09.30’da İstanbul Havalimanından Kopenhag’a uçuş. Yerel saat ile 10.50’da Kopenhag’a varış. Kısa bir bekleme süresinden sonra Icelandair Havayolları F1205 sefer sayılı uçuşla saat 13.10’da Reykjavik’e uçuş. Yerel saat ile 15.25’te Reykjavik’e varış.
 • Otele transfer ve otelde konaklama.

Konaklama: Midgardur Hotel 4* vb.

2.Gün

2.Gün – 2 Şubat 2023 Perşembe: Reykjavik – Akranes (Batı Sahilleri) – Reykjavik

 • Kahvaltı sonrası Reykjavik şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız şehrin termal plajı Nauthol olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından şehrin su deposu, ilginç mimarisi ile  içerisinde bulunan müze ve görsel gösteriler ile ziyaretçileri kendine çeken Perlan’a gidiyoruz.
 • Perlan’da muhteşem Reykjavik manzarası eşliğinde vereceğimiz kahve molası ardından şehre hareket ediyoruz. (arzu eden misafirlerimiz giriş ücretini ödeyerek müzeyi ziyaret edebilir)
 • Şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesi ve hemen önünde yer alan Leif Eriksoon heykeli görüldükten sonra sahil yolu üzerinde ilk olarak Höfdi (Reagan ve Gorbaçov’un 1988 yılında bir araya gelip, soğuk savaşı bitiren imzaların atıldığı yer) ve nefes kesici manzaraya hakım Sun Voyager anıtını ziyaret ediyoruz.
 • Danimarka-İzlanda ortak mimarisi ile 2011 yılında hizmete giren opera ve sergi binası Harpa’yı gördükten sonra, Reykjavik limanı balıkçı barınak ve tersaneleri güzergahımız üzerinde olacak sonra bu sevimli şehri keşfetmek için yürüyüş turumuza başlıyoruz. Alışveriş caddesi Laugavegur, Belediye binası ve Althing görülüp öğlen yemeği için zamanımız olacak.
 • Yemek sonrası yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından batı sahillerinde bulunan Akranes kasabasına muhteşem manzaralar eşliğinde hareket ediyoruz. Ülkeninin balıkçılık sektörünün kalbi konumundaki bu kasabada dünyanın en çok fotoğraflanan Akranes deniz feneri ve 1955 yılından beri fotoğraf meraklılarına son derece güzel bir arka plan olan balıkçı teknesi kalıntısını görüp, Reykjavik şehrine hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

Yemekler: Kahvaltı.

Konaklama: Midgardur Hotel 4* vb

3.Gün

3.Gün – 3 Şubat 2023 Cuma: Reykjavik – Golden Circle - Hella

 • Otelde alacağımız büfe sabah kahvaltısı ardından odalarımızı boşaltıyor ve Golden Circle turu için hareket ediyoruz.
 • Golden Circle turumuzda ilk durağımız Thingvellir Ulusal Parkı olacak. Tarihi, kültürel,jeolojik ve politik olarak son derece önemli bu ulusal park alanında Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakasını birbirinden ayıran orta atlantik hattını görüyoruz. Bu sıradışı oluşum içerisinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Jeolojik öneminin yanı sıra M.S 930 yılında İzlanda’nın ilk yerleşimcileri tarafından kurulan dünyanın ilk ulusal parlamentosu Althing’e ev sahipliği yapan milli parkta rehberimizden İzlanda hukuk sistemi işleyişi (Viking Dönemi) hakkında bilgiler alıyoruz. 20 mt yükseklikten akan Oxarafoss şelalesini görüp bir saatlik yolculuğun ardından Geysir jeotermal alanına ulaşıyoruz. Yaklaşık beş dakikada bir su püskürten Strokur geysir’i ve 2000 yılından bu yana uykuda olan büyük geysiri görüyoruz. Bölgede vereceğimiz öğle yemeği molası ardından İzlanda’nın en popüler şelalesi olan Gullfoss’a hareket edeceğiz. Hvita nehri üzerinde bulunan ve iki kademe ile 32 metre yüksekten dökülen bu etkileyici şelalede fotoğraf molamız oluyor. Mevsim şartlarına göre şelale yakınına kadar yürüme imkanımız oluyor. Golden circle turumuzun son etabı olan Gullfoss sonrası Hella’ya hareket ediyoruz. Dönüş yolu üzerinde seralarında yaz kış domates üretimi yapan sıra dışı bir çiftlik evini geziyoruz. Burada vereceğimiz kahve molası esnasında üretilen ürünlerden tadabilir veya satın alabilirsiniz. Hella öncesi son durağımız ise sönmüş bir volkan krateri olan Kerid olacak. Volkanın içerisinde yürüyüş yaptıktan sonra bir saatlik bir yolculuk sonrası Hella’da konaklayacağımız otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde.
 • Önemli Not : Kalacağımız otel güney sahilinde kırsalda yer almaktadır. Özellikle kuzey ışıklarının gözlenmesi için son derece uygun bir lokasyondadır. 

Yemekler: Kahvaltı.

Konaklama: Hella 4* Stracta Hotel 4* vb.

4.Gün

4.Gün – 4 Şubat 2023 Cumartesi: Hella – Vik – Hella

 • Otelde alacağımız büfe sabah kahvaltısı ardından son derece keyifli bir gün bizi bekliyor. Bu gün güney sahillerini gezeceğiz.
 • Bir saatlik muhteşem bir tabiat manzarası eşliğinde ilk Skogafoss şelalesini görüyoruz. İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss aynı zamanda ilk Viking yerleşim bölgelerinden. Burada vereceğimiz serbest fotoğraf molası ardından Eyjafjallajokull yanardağı eteklerinden yolumuza devam edip, Katla volkanının yüzyıllar içerisinde aktivitesi ile oluşan Dyrehoaley’e varıyoruz. Deniz üzerinde yer alan bu dev bazalt bloklar aynı zamanda doğal yaşam alanı olup, bir çok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Hava ve yol şartları uygun olursa Dyrehoaley deniz fenerine araç ile ulaşıp siyah kumsalların ve manzaranın keyfine varıyoruz. (Hava şartları uygun olmadığı durumlarda alternatif manzara noktasında durulur) Dyrehoaley sonrası 20 dk’lık bir yolculuktan sonra Vik kasabasında öğlen yemeği ve alışveriş için bir molamız oluyor. Yemek sonrası dünyanın en tehlikeli sahili olan Reynisfjara bölgesi siyah kumsalları ve bazalt kaya ve mağara oluşumlarını görüyoruz. Denizin ortasında duran Reynisdagar kayalıkları ilginç jeolojik şekilleri ile fotoğraf meraklılarının vazgeçilmezi.  Reynisfjara sonrası Solheimajöküll buzulunu görüyoruz. Yaklaşık 10 dk’lık bir yürüyüş ile buzulun yakınına ulaşıp fotoğraf çekme imkanımız oluyor. Günün finalini ise İzlanda’nın en güzel şelalesi olarak bilinen Seljalandfoss ziyaretimiz ile yapıyoruz. Eyjafjallajöküll buzulundan eriyen sulardan oluşan Seljaland nehrinin bir parçası olan şelale 60 mt yüksekten akıyor. Jeolojik yapısı sebebi ile hava şartları müsait olduğunda şelalenin arkasına kadar yürünebiliyor. Özellikle gün batımında olağan üstü bir manzara ziyaretçilerine sunuyor. Geceleme otelimizde.

Yemekler: Kahvaltı.

Konaklama: Hella 4* Stracta Hotel 4* vb

5.Gün

5.Gün – 5 Şubat 2023 Pazar: Hella – Grindavik – Blue Lagoon – Reykjavik

 • Otelde alacağımız büfe sabah kahvaltısı ardından odalarımızı boşaltıyor ve dünyanın en bilinen jeotermal kaplıcası Blue Lagoon’a hareket ediyoruz. İki saat sürecek yolculuğumuzda yol üzerinde Urridafoss şelalesini görüp, sera ve çiçek üretimi ile ünlü Hveragerði kasabasını ziyaret edeceğiz. Burada vereceğimiz kahve molası esnasında arzu eden misafirlerimiz turizm info merkezinde bulunan deprem simülatörünü deneyimleyebilir. Reykjanes yarımadasının en güneyinden sönmüş lav alanları içerisinden yapacağımız muhteşem manzaralar eşliğindeki yolculuğumuz sonrası öğle yemeği için duracağımız Grindavik ile devam edecek. Blue Lagoon’a varışımız ile beraber Jeotermal Spa merkezinde günün yorgunluğunu turkuaz renkli sularda atıyoruz. Blue Lagoon sonrası Reykjavik şehrine dönüş ve geceleme.

Yemekler: Kahvaltı.

Konaklama: Midgardur Hotel 4* vb.

6.Gün

6.Gün – 6 Şubat 2023 Pazartesi: Reykjavik – Kopenhag – İstanbul

 • Sabah kahvaltısı ardından odalarımızı boşaltıp, Keflavik havalimanına hareket ediyoruz.
 • Icelandair Havayolları F1204 sefer sayılı uçuşla saat 07.45’te Kopenhag’a uçuş Yerel saat ile 12.00’da Kopenhag’a varış. Kısa bir aktarma süresinden sonra THY TK 1782 sefer sayılı uçuşla saat 14.05’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.20’da İstanbul Havalimanına varış.

Yemekler: Kahvaltı.

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati

Neler Dahil?

 • Programda belirtilen otellerde veya benzerlerinde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Yerel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm transferler ve tüm geziler ve tüm giriş ücretleri,
 • Blue Lagoon konfor paketi,
 • 65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası (3000 Euro’ya kadar teminatlı).

Neler Hariç?

 • İstanbul – Kopenhag – Reykjavik / Reykjavik – Kopenhag – İstanbul  uluslararası uçak biletleri,
 • PCR ve test ücretleri,
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL),
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • İçecekler,
 • Schengen vize ücreti,
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası (75 yaşa kadar 25 EUR, 76 yaş ve üzeri 35 EUR),
 • Kişisel harcamalar.

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1990€
Tek kişilik odada kişi başı
2790€
Üç kişilik odada kişi başı
1990€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

İzlanda

5 gece 6 gün 1990€

MİNİMUM 4 KİŞİ VE ÜZERİ KATILIMDA GEÇERLİ FİYATTIR.

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
ALAMUT KALESİ VE HAŞHAŞİLERİN İZİNDE 22 Nisan 2023 - 28 Nisan 2023

1250 € Detay
Japonya'nın Sonbahar Renkleri 27 Ekim 2023 - 04 Kasım 2023

4245 $ Detay
Biz sizi arayalım

Kuzey Işıkları Avı