ATEŞİN VE BUZUN DANSI İZLANDA(11-16 Eylül 2017)
Tur Bölgesi
İZLANDA
Yol Arkadaşı
Taylan Kırıkkanat ve Çağatay Atasagun
Zorluk Seviyesi

Her yaş grubu için uygundur.

Kıyafet Tercihleri

Soğuk havaya uygun kıyafetler, yağışa karşı yağmurluk ve yürüyüşe uygun kışlık ayakkabı tercih edilmelidir.

Vize Bilgisi

Yeşil pasaport sahipleri vizesiz seyahat edebilirler.

Bordo pasaport sahipleri ise vize alma mecburiyetindedirler.

Okumalar
Aklımızda Bulunsun

Zaman Dilimi:

İzlanda 3 saat geridedir.

Uçuş Süresi:

İstanbul’ dan İzlanda’ya direkt uçuşlarda uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saattir. Aktarmalı uçuşlarda ise bu süre değişiklik göstermektedir.

Para Birimi:

1 Euro yaklaşık olarak 112,75 İzlanda kronuna eşittir.

Mutfak Kültürü:

İzlanda mutfağının temelini deniz ürünleri oluşturmaktadır.

Sağlık:

Yolculuk için ekstra aşı olunmasına gerek yoktur.

Günler Program Tur Sözleşmesi Oku Program İndir

İzlanda, Atlas Okyanusunun kuzeyinde sıradışı bir ada. Buzul gölleri, Lav tarlaları,Gayserleri,Yanardağları,Birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile keşfedilmeyi bekliyor. Gezimiz özellikle fotoğraf tutkunları içinde büyük zenginlik taşıyor. Buzul üzerinde yürüyüşlerden, Buzullar arasından tekneler ile yolculuktan siyah kumsallara kadar fotoğraf tutkunlarına büyük bir görsel şölen sunacak …

 • Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 02.00’da  buluşma.Türk  Havayolları ile TK1611 sefer sayılı uçuşu ile saat 04.10’da Frankfurt’a hareket
 • WOW Hvayolları ile WW761 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.35’de İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e uçuş. Saat 14.15 ‘de varışımıza beraber,  burada bizi bekleyen aracımız ile başkentte panaromik şehir turumuza başlıyoruz.
 • Yapacağımız şehir turumuz esnasında Sun Voyager,Perlan,Harpa,Reykavik eski limanı,Tjörnin gölü,Althing,City Hallgrims kilisesi ve Laugavegur caddesi görülecek yerler arasındadır.
 • Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Golden Circle (Altın Çember) olarak adlandırılan tam gün sürecek Thingvelir vadisi,Gayser ve Gulfoss şelalesi turu için yola çıkıyoruz.
 • 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca topladığı , ve büyüleyici bir jeolojik alan olan Thingvellir Ulusal Parkı’na varıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu parktaki yürüyüşümüz sırasında  Avrasya ve Amerika kıtalarının arasından geçen kontinental fayı görebilme imkanına sahip olacağız.
 • sıcak bir kaynak olan ve belli aralıklarla su ve buhar fışkırtan gayzer ile bu ilginç ve şaşırtıcı tabiat olayına adını veren Geysir  Jeotermal alanına varıyoruz.
 • Hvita Nehri kanyonunda bulunan ve pek çok kişi tarafından İzlanda’nın en güzel şelalesi olduğunu iddia edilen Gulfoss ( Altın Şelale) gezimizi yapıyoruz.
 • Öğle yemeğimizi burada alacağız.
 • Gezimizin ardından Selfoss’da otelimize yerleşiyoruz.
 • Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
 • Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güney sahilleri turumuza başlıyoruz.
 • 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss Şelalesi ilk durağımız olacak. 60 mt yükseklikten dökülen şelale son derece etkieyici. Şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz.
 • Vik’e varışımız ile beraber Öğlen yemeği molası ve sonrasında dönüş yolumuzda ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak.
 • Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra akşam otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme.
 • Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Laki yanardağının 1783 yılında oluşturduğu Lav tarlalarının içerisinden yapacağımız yaklaşık 180 km yolculuğun ardından Vantajokull buzulunun güneyinde bulunan Jökulsarlon buzul gölüne ulaşıyoruz.
 • Bölgede lagün içerisinde anfibi tekne ile buzullar arasında yolculuk yapıyoruz. Olağan üstü fotoğraflar çekme imkanı yakalayacağımız eşsiz bir deneyime sahip oluyoruz.
 • Tur sonu fotoğraf molaları vererek Vik’deki otelimize geri dönüyoruz.
 • Akşam yemeği otelimizde. 
 • Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Solheimajokull buzuluna gidip rehber eşliğinde bize özel buzul yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Buzul mağraları ve Buzullar üzerinde fotoğraf çekimleri ardından aracımız ile Keflavik’deki otelimize yerleşiyoruz.
 • Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde. 
 • Otelimizden havalimanına hareket.
 • WOW havayollarının WW760 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.55’de Frankfurt’a hareket.
 • THY’nin TK 1592 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.05’de İstanbul’a hareket.
 • Saat 19.10’da İstanbul’a varış.
reykavik reykavik

10 Yıllık Ortalama Hava Sıcaklıkları

Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık

Hava Sıcaklıkları

reykavik
[{"month0":"4","month1":"---","month2":"---","month3":"---","month4":"2","month5":"6","month6":"8","month7":"11","month8":"10","month9":"7","month10":"4","month11":"1","month12":"---"}]
gulfoss
[{"month0":"4","month1":"-2","month2":"-2","month3":"---","month4":"2","month5":"6","month6":"9","month7":"11","month8":"10","month9":"8","month10":"2","month11":"---","month12":"---"}]
vik
[{"month0":"5","month1":"1","month2":"1","month3":"2","month4":"4","month5":"7","month6":"9","month7":"11","month8":"10","month9":"8","month10":"4","month11":"2","month12":"2"}]
keflavik
[{"month0":"5","month1":"---","month2":"---","month3":"1","month4":"3","month5":"6","month6":"8","month7":"10","month8":"10","month9":"7","month10":"5","month11":"2","month12":"---"}]
reykavik
[{"month0":"4","month1":"---","month2":"---","month3":"---","month4":"2","month5":"6","month6":"8","month7":"11","month8":"10","month9":"7","month10":"4","month11":"1","month12":"---"}]

NELER DAHİL

·         THY ile IST- FRA- IST uçuşları

·          WOW ile FRA- KEF- FRA uçuşları

·         Program boyunca 3/4 yıldızlı otellerde konaklama

·         Sabah ve akşam yemekleri

·         Taylan Kırıkkanat ve Çağatay Atasagun rehberlik hizmetleri

·         Havaalanı ile otel arasındaki transferler

·         Programda belirtilen yerlerin giriş ücretleri

·         Seyahat sigortası

NELER HARİÇ

·         İzlanda vizesi

·         Öğle yemekleri

·         Kişisel harcamalar ve bahşişler

·         Yurt dışı çıkış harcı

Tavsiye

Soğuk havaya karşı uygun giysiler ve yağmurluk yanımızda bulunması gerekenlerdir.

Fotoğraf makinası ve yedek hafıza kartı bulundurulmalıdır.

Ödeme Planı

 

ÖDEME PLANI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

3300 EURO

TEK KİŞİ FARKI

 

* TL ÖDEMELERİNDE, ÖDEME YAPILAN GÜNÜN MERKEZ BANKASI EFEKTİF SATIŞ KURU GEÇERLİDİR.

**KREDİ KARTI TAKSİT SEÇENEKLERİ İÇİN WEB SİTEMİZE DANIŞINIZ.

Satın Al - Tura Katıl

13.845,48 ₺

Fatura Bilgileri

YORUMLAR İlk yorumu siz yapmak ister misiniz ?

Yorum Gönder

3300 EURO
Bilgi Hattı : 0(212) 296 64 46

Bize Ulaşın

Gönder

Biz Arayalım

Gönder
Etiket Bulutu