Dünyanın en büyük müzeleri arasında olan İstanbul Arkeoloji Müzeleri gezisini keşfedin!

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

İstanbul

21 Ağustos Cumartesi

Buluşma Detayları:

10.00 - İstanbul Arkeoloji Müzeleri Önü

 

Osman Hamdi Bey tarafından kurulan ve Türkiye'deki "İLK" müze olması için inşa edilen İstanbul Arkeoloji Müzesi 3 ana bölümden oluşmaktadır:

1. Arkeoloji Müzesi: Tarih öncesi çağlardan Osmanlı Dönemi'ne dek uzanan ve aralarında Antik Çağ heykelleri, İskender Lahdi, Ağlayan Kadınlar Lahdi ve Tabnit Lahdi'nin de bulunduğu eserler yer almaktadır.
2. Eski Şark Eserleri Müzesi: İstanbul öncesi Arap Yarımadası eserleri, Mısır eserleri, Mezopotamya eserleri, Anadolu eserleri ve çivi yazılı belgeler yer almaktadır.
3. Çinili Köşk Müzesi: 1472'de Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilen Çinili Köşk koleksiyonlarında 11-20. yüzyıl başlarına tarihlenen Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait 2000 civarında eser bulunuyor.

Tarihte iz bırakan farklı uygarlıklardan eserlerin sergilendiği müze binası, İstanbul'daki Neo-Klasik mimarinin en görkemli örneklerinden biridir.

Gezimiz saat 17.00 gibi bitecektir.


                                                                 
 

 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati

Neler Dahil?

  • Dünya Değişmeden uzman rehberlik hizmetleri,
  • KDV.


 

Neler Hariç?

  • Kişisel harcamalar,
  • Öğle yemeği,
  • Müze giriş ücretleri,
  • Ulaşım.
Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
170₺
Tek kişilik odada kişi başı
170₺
Üç kişilik odada kişi başı
170₺

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

İstanbul,Türkiye

1 Gün Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
Afrika kıtasının batısında yer alan Fildişi Sahili Cumhuriyeti'ni Tulga Ozan liderliğinde keşfetmek için yola çıkıyoruz. Eşsiz güzellikteki sahiliyle gönlünüzü fethedecek olan Fildişi Sahili turu sizi bekliyor. 26 Aralık 2021 - 06 Ocak 2022

Atlas Okyanusu kıyısında, eşsiz sahiliyle, yemyeşil tropikal ormanlardan mavi okyanusuna renkli kontrastlarla dolu, canlı Afrika külütürünü deneyimleyebileceğimiz Fildişi Sahili'ni keşfetmeye gidiyoruz.

4350 € Detay
deneme tur 29 Eylül 2021 - 30 Eylül 2021

deneme tur

1 ₺ Detay
Elvan Özbay rehberliğinde Cezayir turu ile Arap, Afrika, Akdeniz ve Osmanlı kültürlerinden etkilenmiş kozmopolit bir mirası keşfediyoruz 10 Kasım 2021 - 20 Kasım 2021

Binlerce yıllık tarihiyle, kültür mozaiği Cezayir'i keşfetmeye gidiyoruz.

3200 € Detay
Biz sizi arayalım

Dünyanın en büyük müzeleri arasında olan İstanbul Arkeoloji Müzeleri gezisini keşfedin!