Gökçeada Turu

Türkiye'de güneşin en son battığı yer Gökçeada'da geçmişin izlerini sürecek ve el değmemiş, çok az kişinin gördüğü yerleri keşfedeceğiz.

1650₺
12 Eylül 2020 - 13 Eylül 2020
1650₺ Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

Gökçeada

Zorluk Seviyesi

Her yaştan insanın katılabileceği bir turdur.

Gökçeada

Herkesin Türkiye'de sevdiği bir dinlenme yeri var. Türkiye'nin en büyük adası ve en batısı Gökçeada, size Dünya Değişmeden yurtiçi turları ile huzurun ve sessizliğin ortasında yeşil ile mavinin içinde kaybolmanın güzelliğini yaşatıyor. 

Gökçeada turları ile bu adanın diğer adalardan neden farklı olduğunu ve doğal, tarihi, kültürel güzelliklerini keşfedecek ve anlayacaksınız. Gökçeada'nın eski adı Imroz'dur ve Imbros olarak yazılmaktadır. Adanın kendi suyu, kendisine has bitki örtüsü, keçileri, Rum köyleri ve birbirinden güzel plajları var. 

Hayvanların özgürce dolaşabildiği yer olan Gökçeada'da tur yaptıktan sonra burayı çok seveceksiniz. Gökçeada, kendine özgü coğrafi koşulları ve Ege'nin kuzeybatısında yer alan korumalı, el değmemiş doğal kaynaklarıyla ünlüdür. Gökçeada, Poseidonin Homer'in destanı İlyada adası olarak adlandırılan Türkiye'nin en büyük adasıdır.

Gökçeada'nın Köyleri

Zeytinli Köyü koruma altında olan Gökçeada köylerinden biridir. Tepeköy, adanın en yüksek yerleşim yeri ve burası da koruma altındadır. Burada ayrıca binlerce yıl öncesinde aktif olan bir de volkanik dağ bulunur. Köy, dağ eteklerindedir. Dereköy koruma altındaki en eski köylerden biridir. Marmaros Şelalesi buradadır.

Aydınlı Plajı, Eselek Köyü'nde yer alır ve rüzgar sörfü için iyi yerlerden biridir. Tuz Gölü ise burada insanların çamur banyosu yaptığı yerdir. Uğurlu Köyü, Gizli Liman, İnceburun ve Şirinköy de görülmeye değerdir.

Gökçeada'da Gezilecek Yerler

Gökçeada turu ile gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Merkez Camii ve Fatih Camii Yenimahalle'de yer alan ve ada merkezinde gün içinde önünden geçeceğiniz yerlerdir. 

Eski Bademli Köyü koruma altında olan Gökçeada'da gezilecek yerler listesindeki bir diğer köydür. Köyde tarihi çamaşırhane ve ilkokul binaları görülmeye değerdir. Yeni Bademli Hoyuk ve Kokina bölgelerinde arkeolojik kazılara açılan Roma Taşı Mezar Yeri de kalıntıları görmeye değer.

Restoran ve otellerin çoğu Aşağı Kaleköy'dedir. Yukarı Kaleköy, eski kale kalıntılarının eteklerinde kurulmuştur.

Sualtı Milli Parkı: Türkiye'nin tek sualtı milli parkı, Yıldızköy ve Yelkenkaya arasında bulunan ilginç taş oluşumuna sahiptir. Sualtı Milli Parkı olarak ilan edildi.

Gökçeada'da Ne Yenir?

Türkçe Cullama adı verilen yemek, ada şarapları, bölgedeki raziyane ve ısırgan otu gibi yerel bitkilerle yapılır. Ada sakızlı muhallebi ve Dibek kahvesi ile ünlüdür. Ayrıca sabun, zeytinyağı ve efibadem kurabiyesi de mutlaka almanız gereken şeylerdir.

Dünya Değişmeden keşfetmek için yola düşenlerin seyahat organizasyonu Gökçeada'yı keşfetmek için yola çıkıyor. Gökçeada turu ile siz de bize yol arkadaşı olan, ülkemizin en güzel yerlerini keşfedin.

İlkçağlardan beri birçok kültüre ev sahipliği yapmış; şimdilerde ise terk edilen eski köylerine ev sahiplerinin dönmesini bekleyen hüzünlü bir ada.

Çanakkale açıklarında, Samothraki Adasının karşısında tahrip olmamış bir doğa güzelliği.

Geçmişin izlerini takip ederek bugünün ışığında yeni bir keşfe çıkıyoruz.

 

Doğası bozulmadan,

Rum köyleri imara açılmadan,

Denizleri kirlenmeden,

Kısacası Dünya Değişmeden,

Gökçeada’ya geçmişin ve doğanın izinde bir yolculuğa çıkıyoruz.

1.Gün

12 Eylül 2020 Cumartesi (Gökçeada)

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 02.00’de, Taksim eski AKM binası önünde saat 02.20’de, İncirli Ömür Plaza önünde saat 02.45’te buluşma. Çanakkale'ye hareket. Sabah saatlerinde Kabatepe İskelesi'ne varış ve Gökçeada'ya feribot ile ulaşım.
Sabahın ilk ışıklarıyla feribot yolculuğuyla adaya geçiş.
Kaleköy’de verilecek sabah kahvaltısından sonra Kaleköy (Kastro) kale kalıntıları ve sokak gezileri.
Yerel bir lokantada öğle yemeği molası sonrasında Zeytinli Köyü gezisi, dibek kahvesi ve sakızlı muhallebi tadımı.
Otelde akşam yemeği ve konaklama.
 

Yemekler: Sabah, Öğle, Akşam

2.Gün

13 Eylül 2020 Pazar (Gökçeada - İstanbul)

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra bir zamanlar Türkiye’nin en büyük Rum köyü olan Dereköy ve çamaşırhane gezileri.
Yerel bir lokantada öğle yemeği.
Tepeköy gezisi.
İstanbul’a dönüş için feribot iskelesine hareket.
Yaklaşık 9 saatlik bir yolculuğun ardından İstanbul’a varış.
 

Yemekler: Sabah, Öğle

 

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati

Neler Dahil?

Dünya Değişmeden rehberlik hizmetleri
•Araçlar ile tüm transferler
1 gece kahvaltı dahil konaklama
2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği
Feribot geçişleri
İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası

Neler Hariç?

Kişisel harcamalar
Programda belirtilmeyen yemekler
•Yemekler esnasında alınan içecekler
Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1650₺
Tek kişilik odada kişi başı
1900₺
Üç kişilik odada kişi başı
1650₺

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Çanakkale,Türkiye

2 Gün 1 Gece 12 Eylül 2020 13 Eylül 2020 1650₺

Türkiye'nin en büyük adası ve en batısı Gökçeada'yı Rum köyleri, kurabiyeleri ve dibek kahvesiyle deneyimlemeye gidiyoruz. Bize katılmalısınız. ...

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
Ülkü Sevener Liderliğinde Renkler Ülkesi Ürdün'de tarihi bir deneyim yaşamaya hazır mısın? Unutulmaz bir gezi için yerini şimdiden ayırt. 13 Kasım 2020 - 18 Kasım 2020

Sonbahar aylarında Ürdün'ün tarihi ve doğal güzellikleri bambaşka deneyimler yaşatıyor. Hemen rezervasyonunuzu yaptırın. 

1790 $ Detay
Tyrnavos'ta Karnaval Zamanı 12 Mart 2021 - 15 Mart 2021

Karnaval döneminde Yunanistan'a gidiyoruz. Daha az gidilen ve acentelerin henüz keşfetmediği bir rota çıkarttık. Yolumuz uzun, fakat yolda çok farklı ve eğlenceli bir program var. Kavala, Selanik, Larissa, Meteora ve Tyrnavos. Kültür turundan çok eğlenmeye ve Meteora bölgesini görmeye, Pagan inanışına bu kadar Katolik bir bölgede gösterilen saygıyı anlamaya ve Dionysos eğlencelerinden kalan bir festivale katılmaya gidiyoruz.

270 € Detay
Tulga Ozan Liderliğinde Güney Hindistan Thaipusam Festivali 19 Ocak 2021 - 30 Ocak 2021

Thaipusam festivalini deneyimleyip Güney Hindistan’ı gezeceğimiz unutulmaz bir gezi sizleri bekliyor...

2700 $ Detay
Biz sizi arayalım

Türkiye'de güneşin en son battığı yer Gökçeada'da geçmişin izlerini sürecek ve el değmemiş, çok az kişinin gördüğü yerleri keşfedeceğiz.