KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

Vietnam-Kamboçya-Laos

Vietnam Kamboçya Laos

5450$
09 Aralık 2023 - 22 Aralık 2023
5450 $ Satın Al

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

Saigon, Mekong Deltası, Da Nang, Hoi An, Hue, Hanoi, Halong Bay, Luang Prabang, Siem Reap

Zorluk Seviyesi

Her yaştan ve fiziksel açıdan sağlıklı herkesin katılabileceği bir turdur.

Kıyafet Tercihleri

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz

Zaman Dilimi

Türkiye resmi saatine göre 4 saat;

1.Gün

1.Gün – 9 Aralık Cumartesi: İstanbul – Saigon

Saat 00:00’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Türk Hava Yolları’nın TK162 seferi ile saat 02:05’de Saigon’a uçuş.

Yerel saatle 16:15’deki varışın ardından bizi karşılayacak özel aracımız ile otelimize transfer.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Yemekler:   Akşam

Konaklama: Grand Hotel Saigon vb.

2.Gün

2.Gün – 10 Aralık Pazar: Saigon ( Kaodaizm ayini - Cu Chi Tünelleri )

Kahvaltının ardından Kaodaizm ayinine katılmak için Vietnam'daki ikinci en büyük tapınak Cao Dai Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Tapınak, ejderha sarılı sütunlar, yedi başlı kobralar ve gök mavisi tavanlar dahil olmak üzere çok süslü bir şekilde dekore edilmiştir.

Ardından Cu Chi Tünellerine doğru yola çıkıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından bu gezimizde çeşitli tuzakları, Amerikan tanklarının kalıntılarını ve çok sayıda bomba kraterini görme şansına sahip olacağız. Ardından tünellerin labirentini keşfedeceğiz.

Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Yemekler: Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Grand Hotel Saigon vb.

3.Gün

3.Gün – 11 Aralık Pazartesi: Saigon ( Tekne ile Mekong Deltası )

Kahvaltının ardından tekne ile Mekong Delta turumuz başlıyor.

Bu gezimizde Mekong Delta üzerinde yaşayan ve hindistancevizi üretimiyle ünlü Vietnamlıların günlük yaşantısını deneyimleyeceğiz.  Pirinç tarlalarının içinden geçiyor ve Vinh Trang pagodasını ziyaret ediyoruz.

Ardından Mekong nehrinin kollarından biri olan Ben Tre nehrinde tekne gezintimiz başlıyor. Gezi sırasında kanal üzerindeki adaları görüyoruz.

Yerel restorantta öğle yemeğimizin ardından hindistan cevizi şekeri ve ürünleri atölyesini geziyoruz. Hindistancevizi işleme aşamalarına tanık oluyoruz.

Daha sonra sandallarla palmiye ağaçları arasından devam ederek köy yaşamına tanık oluyoruz. Köylüler tarafından söylenen yerel şarkıları dinlerken tropikal meyvaları tadıyoruz.

  Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

 

Yemekler:   Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Grand Hotel Saigon vb.

4.Gün

4.Gün – 12 Aralık Salı: Saigon - Da Nang - Hoi An

Sabah kahvaltımızın ardından Saygon tarihinde önemli değişikliklere tanık olan ve Doğu kültürünün özünü hala koruyan Bağımsızlık Sarayı’ geziyoruz.

Bir sonraki ziyaretimiz, “Amerikan Savaş Suçları Müzesi” olarak bilinen ve söz konusu suçları - sivillerin öldürülmesi, kimyasalların yayılması, mahkumlara işkence edilmesi ve etkilerini belgeleyen sayısız eser ve fotoğraf içeren müzeyi geziyoruz.

Ardından Vietnam'da Katolikliğin önemli bir merkezi Notre Dame Katedrali’ni dışarıdan görüyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Havaalanına transfer.

Yerel Havayollarına ait VN136 sefer sayılı uçuşu ile 17:00 Da Nang’a hareket, yerel saat ile 18:20 varış.

Da Nang’a varışımızın ardından Hoi An’a doğru yola çıkıyoruz. Da Nang, Hoi An Antik kenti’nin kapısında bölgesel bir merkez olan modern ve dinamik bir kıyı kentidir.

Konaklama Hoi An’da otelimizde.

Yemekler: Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Palm Garden Resort Spa vb.

5.Gün

5.Gün – 13 Aralık Çarşamba: Hoi An - Da Nang - Hue

Kahvaltıdan sonra ahşap evlerle süslenmiş Hoi An’ın antik sokaklarında yürüyüş turumuz başlamaktadır.

Bu gezimizde 16. yüzyıldan kalma Japon zanaatkar tarafından inşa edilen ve Hoi An’ın sembolü ve büyüleyici tarihinin bir kanıtı olan Japon Köprüsü’nü görüyoruz

Yürüyüş turumuz sonrasında, Ülkenin kuzeyine Hue’ye doğru hareket ediyoruz.

Da Nang’ı geçtikten sonra muhteşem manzarasıyla büyüleneceğimiz Hai Van Geçidi’nin yol boyunca nefes kesen manzarasının tadını çıkarıyoruz.

Bulut Geçidi olarak bilinen, Lang Co Körfezi’ni modern Da Nang kentine bağlayan bu yol birçok kişi tarafından dünyanın en güzel sahil yollarından biri olarak görülüyor. Şöhretini, Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May'in basit motosikletlerle Vietnam'da yarıştığı popüler Top Gear belgesinden alıyor.

,•Antik İmpartorluk başketine 3,5 saatlik keyifli bir yolcuğundan varıyoruz.

Hue varışımız ve otele transfer konaklama ve akşam yemeği Hue otelimizde.

Yemekler:   Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Indochine Palace Hue 5* vb.

6.Gün

6.Gün – 14 Aralık Perşembe: Hue - Hanoi

Kahvaltıdan sonra Hue şehir turumuz başlamaktadır.

Turumuz esnasında, geniş bir kalenin kalıntıları olan İmparatorluk Şehrini gezeceğiz. Özenle tasarlanmış şehri gezerken savaşın yarattığı yıkımlara tanık olacağız.

Sonrasında Thien Mu Pagodasını ziyaret edeceğiz. Bu 7 katlı sekizgen kule Hue kentinin  sembolüdür. Pagodanın arkasında bulunan huzurlu bahçeler biraz uyumsuz bir şekilde düzenlenmiştir. Thich Quang Duc’u 1963’te kendini yakması için Saygon’a taşıyan eksi Austin arabasını göreceğiz.

Yerel bir restoran’da alacağımız öğle yemeği sonrasında Çok sayıda anıt içeren ve aynı zamanda gölün merkezinde yer alan keyifli yürüyüş yollarını birbirini bağlayan Kral Tu Duc’un mezarını ziyaret edeceğiz.

Ardından Havaalanına transfer, yerel Havayollarına ait QH1202 sefer sayılı uçuşu ile 20:20 Hanoi hareket, yerel saat ile 21:34 varışımız.

Otelimize transfer ve konaklama.

 

Yemekler:   Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Pan Pacific Hanoi vb.

7.Gün

7.Gün – 15 Aralık Cuma: Hanoi

Kahvaltıdan sonra ülkenin etnik gruplarına, geleneklerine ve yaşam biçimlerine mükemmel bir bakış sunan Etnoloji Müzesi’ne gidiyoruz.

Bir sonraki ziyaretimiz, Konfüçyüs’e adanmış Edebiyat Tapınağı olacaktır.11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’daki ilk üniversiteye günümüzde öğrenciler hala buraya tütsü yakmak için gitmektedir.  Tütsü dumanı ve batık Nilüfer göletleriyle dolu huzurlu bir atmosfer bulacağız.

Yerel restoran’da alacağımız öğle yemeğinden sonra Ho Chi Minh kazıkları üzerindeki evi içeren Başkanlık Saray’ını ziyaret ediyoruz.

Ardından Hanoi’nin kalbi olan Eski Mahalleye doğru yola çıkıyoruz. Alışveriş ve kültürel tarihi mekanların hepsini bir arada bulabileceğimiz şehirde ünlenmiş olan 36. Sokağını görüyoruz.

Göreceğimiz yerler arasında, Hoan Kiem Gölü, Picuresque Turtoise Kulesi, Ngoc Son Tapınağı bulunmaktadır.

Akşam yemeği sonrası, geçmişi 11. yüzyıla kadar dayanan benzersiz bir Vietnam sanatı Su kuklası gösterisine tanık olacağız

Ardından otelimize transfer ve konaklama.

Yemekler: Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Pan Pacific Hanoi vb.

8.Gün

8.Gün – 16 Aralık Cumartesi: Hanoi - Halong Bay

Sabah kahvaltımızın ardından Halong Körfezine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Kızıl Nehir Deltası’ndan geçerek körfeze varıyoruz.

Halong Körfezinin efsanevi Deniz manzarasında bir gecelik yolculuk yapmak için tekneye biniyoruz.

Öğle yemeğimizi yedikten sonra kendimizi rahatlamaya ve güneşlenmeye bırakacağımız bir bölgeye ulaşıyoruz. Sonrasında mağaraları ziyaret edeceğiz.

Muhteşem gün batımını teknenin üstünden izleyip fotoğraf çekebilirsiniz.

Akşam yemeği ve konakla teknede.

 

Yemekler:   Sabah, öğle ve akşam

Konaklama:  The Au Co Cruise

9.Gün

9.Gün – 17 Aralık Pazar: Halong Bay - Hanoi - Luang Prabang

Vietnam gezginleri için en özel deneyimlerden biri Halong Körfezi üzerinden güneşin doğuşunu izlemektir. Halong Körfezi üzerindeki bu muhteşem ve huzur dolu olan gün doğumunu izlemek için erken kalkabilirsiniz.

Kahvaltımızın ardından güzel bir mağara ama aynı zamanda bir arkeolojik alan olan Sung Sot'u ziyaret etmek için körfezde gezinmeye devam ediyoruz.

Turumuzun ardından tekne’de brunch tadını çıkardıktan sonra Hanoi – Luan Prabang uçuşumuz için limana ulaşıyoruz ve transfer.

Yerel Havayollarına ait QX314 sefer sayılı uçuşu ile 19:10 Luang Prabang’a hareket, yerel saat ile 20:20 varışımız.

Otelimize transfer ve konaklama.

 

Yemekler:   Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Pullman Luang Prabang Hotel vb 

10.Gün

10.Gün – 18 Aralık Pazartesi: Luang Prabang

Kahvaltımızın ardından, Sabah Pazarına gitmek için yola çıkıyoruz. Kurutulmuş bufalo derisi, yerel tepe-kabile dokumaları ve çayları gibi çeşitli ürünlerin sergisine tanık olacak ve sıra dışı bir deneyim yaşayacağız.

Alışverişimizin ardından pazarın hemen önünde şehirdeki en büyük ve en zengin şekilde dekore edilmiş olan Wat Mai Tapınağını ziyaret ediyoruz.

Ardından Kraliyet Sarayı’nda yer alan Laos’un kraliyet geçmişinin bir çok hazinesini sergileyen Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz.

Luang Prabang’ın adını verdiği müze kutsal Buda imgesi Prabang’ı içermektedir. Gezimizi sonrasında Budist hikayesini betimleyen Hayat Ağacı duvar resmiyle tanınan Wat Xieng Tang’da bitiriyoruz.

Yerel bir restoran’da alacağımız öğle yemeğimizin ardından, Tekneyle Pak Ou Mağaraları’na gidiyoruz. Yol boyunca muhteşem doğa manzaralarının tadını çıkaracağız.

Dönüş yolunda popüler bir durak olan Ban Xanghai’nin nehir kenarındaki yerel köylerini ziyaret edeceğiz. Sonrasında dokuma zanaatıyla tanınan Ban Xang Khong ikinci durağımız.

Muhteşem gün batımının tadını çıkardıktan sonra otelimize transfer ve konaklama.

Yemekler: Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Pullman Luang Prabang Hotel vb

11.Gün

11.Gün – 19 Aralık Salı: Luang Prabang

Kahvaltının ardından Hmong ve Khmu tepe kabilelerini geçen dağlık orman ve tarım arazileri boyunca yaklaşık bir saatlik yolculuk yapıyoruz.

Güzergah üzerinde Hmonglar’ı köyleri H’mong Ban Tha Pane ve  Ban Ou’yu ziyaret etmek için mola vereceğiz.

Ardından Ünlü Kuang Si Şelalesi’ne varıyoruz. Kısa bir yürüyüş turu sonrasında yüzmek yada su kenarında dinlenmek için zamanımız olacak.

Dönüş yolunda kaçak avcıların ve kaçakçıların elinden kurtarılan birkaç düzine hayvana ev sahipliği yapan Asya Kara Ayı Kurtarma Merkezi’ni ziyaret edeceğiz.

Öğle yemeği restoranda.

Akşam yemeğinin ardından Baci Töreni’nde, Laos kültürüne ait önemli bir etkinliğe ve bu huzurlu ülkenin misafirperverliğine tanık olacağız.

Otelimize transfer ve konaklama.

Yemekler: Sabah, öğle ve akşam

Konaklama:  Pullman Luang Prabang Hotel vb.

12.Gün

12.Gün – 20 Aralık Çarşamba: Luang Prabang - Siem Reap

Sabah kahvaltımızın ardından, havaalanına transfer.

Yerel Havayollarına ait VN931 sefer sayılı uçuşu ile 14:35 Siem Reap hareket, yerel saat ile 16:05 varışımız.

Varışımızın ardından otele transfer ve akşam yemeği.

Khmer kültüründe önemli bir rolü bulunan ve geleneksel bir Kamboçya dans performansına tanık olacağımız Apsara dans etkinliğine katılacağız.Turumuzun ardından otelimize transfer ve konaklama

Yemekler: Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Borei Angkor Resort Spa 5*vb.

13.Gün

13.Gün – 21 Aralık Perşembe: Siem Reap

Sabah kahvaltımızın ardından, Angkor Wat’ı keşfetmek için yola çıkıyoruz. Zemin seviyesinden 65 metre yükselen nilüfer benzeri beş kule ile taçlandırılmış, üç katmanlı devasa bir yapıyı geziyoruz.

Ardından, Büyük Khmer İmparatorluğu'nun son başkenti olan antik surlarla çevrili Angkor Thom şehrini geziyoruz. Bayon Tapınağı, Baphuon, kraliyet muhafazası ve Fillerin Terasları ve Cüzamlı Kral, bu 12. yüzyıl şaheserinin ana unsurlarıdır.

Öğle yemeği molasının ardından Ta Prohm Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz:

Ardından otelimize transfer ve konaklama.

Yemekler:    Sabah, öğle ve akşam

Konaklama: Borei Angkor Resort 5* vb.

14.Gün

14.Gün – 22 Aralık Cuma: Siem Reap - Bangkok

Kahvaltımızın ardından tekne ile çok farklı ve yerel bir yaşam tarzına ev sahipliği yapan Güneydoğu Asya’nın en büyük tatlı su gölü olan Tonle Sap Gölü’nü ziyaret edeceğiz.

Ardından havaalanı transfer, yerel Havayollarına ait PG914 sefer sayılı uçuşu ile 16:00 Bangkok hareket, yerel saat ile 17:20 varışımız.

İstanbul uçuşumuz için check in işlemlerimizi yapıyoruz.

Türk Havayollarına ait TK65 sefer sayılı uçuşu ile 22:55 İstanbul hareket, yerel saat ile 05:45(23Aralık) varışımız.

Bir sonraki Dünya Değişmeden seyahatinde görüşmek üzere!

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul (IST) > Ho Chi Minh City (SGN) 09.12.2023 TK162 02:05 16:05
Bangkok (BKK) > İstanbul (IST) 22.12.2023 TK 65 22:55 05:45 ( 23 Aralık )

Neler Dahil?

• THY ile İstanbul - Ho Chi Minh / Bangkok - İstanbul arası uçak bileti,

• Programda belirtilen 5* otellerde veya muadillerinde 13 gece kahvaltı dahil konaklama,

• Halong Körfezi’nde 1 gece lüks teknede konaklama

• Yerel Havayolları ile Ho Chi Minh - Danang / Hue – Hanoi / Hanoi - Luang Prabang / Luang Prabang - Siem Reap / Siem Reap - Bangkok arası uçak biletleri 

• Dünya Değişmeden rehberlik hizmetleri

• Programda belirtilen rota boyunca özel araç ve şoförle seyahat

• 12 öğle ve 13 akşam yemeği (içecekler hariç)

• Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri

Saigon, Hoi An, Hue, Hanoi, Luang Prabang, Siem Reap şehir turları

Saigon ;  Kaodaizm ayini, Cu Chi Tünelleri, tekne ile Mekong Delta turu

Hanoi ; Su kuklası gösterisi

Luang Prabang ; Tekneyle Pak Ou Mağaraları turu, Kuang Si Şelalesi turu, Baci Töreni

Siem Reap ; Apsara dans etkinliği, Angkor Wat gezisi, Tekne ile Tonle Sap Gölü

•65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası (3000 Euro’ya kadar teminatlı)

Neler Hariç?

• Kişisel harcamalar ve alışverişler

• Yemeklerdeki içecekler

• Yurtdışı çıkış harcı

•  Vietnam & Kamboçya & Laos vize ücreti (180 USD) 

• Bahşişler

• Fazla bagaj ücreti

• Gereken noktalarda PCR test ücretleri ( Ülke girişlerinde PCR test kuralları güncellendiğinden, tur tarihine 15 gün kala belirtilecektir )

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
5450$
Tek kişilik oda
6400$
Üç kişilik odada kişi başı
5450$

Kamboçya ,Laos ,Vietnam

13 Gece 14 Gün 09 Aralık 2023 22 Aralık 2023 5450$

Angkor Wat, Halong Körfezi ve Luang Prabang gibi ikonik manzaraları ile hayal gücünü harekete geçirmesi garanti edilen egzotik bir gezi....

Satın Al
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR

299€ dan Başlayan Fiyatlarla

ICONIC AEGEAN ile 3 GECE' de 5 LİMAN 04 Kasım 2023 - 09 Kasım 2023

3 gece, 5 liman, eşsiz Yunan adaları turu ICONIC AEGEAN'da. Unutulmaz deneyim için hazır olun!

299 € Detay
Japonya'da Sakura Zamanı - Takayama Festivali 08 Nisan 2024 - 16 Nisan 2024

 Bir haikunun izinden, baharın ikinci ayında kiraz çiçekleri eşliğinde Takayama Bahar Festivali’ne katılmak için yola çıkıyoruz.

6500 $ Detay
5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA MOMENTS İLE REN NEHRİ 07 Kasım 2023 - 12 Kasım 2023

Her Şey Dahil Dahil Konseptinde hizmet veren Deluxe Nehir Gemimiz Viva Moments ile Promosyon olarak hazırlamış olduğumuz 07-12 Kasım 2023 tarihlerini kapsayan Ren Nehri programımız Kişi Başı 1.099 € dan itibaren satışa açılmıştır. * Tüm Şehir Turları, Tüm İçecekler, Bahşişler ve Wi-Fi İnternet hizmeti fiyatlara dahildir

1099 € Detay
Biz sizi arayalım

Vietnam Kamboçya Laos