KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

Güney Amerika 7 Ülke

Güney Amerika

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
6750 $ ?>Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

GÜNEY AMERİKA

Zorluk Seviyesi

Her yaştan ve fiziksel açıdan sağlıklı herkesin katılabileceği bir turdur.

Kıyafet Tercihleri

Yanınızda rahat kıyafet, yürüyüş ayakkabıları, güneş koruyucu krem ve şapka getirmenizi tavsiye ederiz.

Vize Bilgisi

Bordo pasaport ,Yeşil ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 gün süreyle yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır.

Zaman Dilimi

Kolombiya ve Peru ülkemizden 9, Bolivya ülkemizden 8, Brezilya, Arjantin, Paraguay ve Uruguay ise ülkemizden zaman dilimi olarak 7 saat geridedir.

Uçuş Süresi

İstanbul – Buenos Aires uçuşu yaklaşık 18 saattir,

Bogota – İstanbul uçuşu yaklaşık 16 saattir.

Para Birimi

Kolombiya'nın resmi para birimi Kolombiya Pesosu, Brezilya'nın resmi para birimi Brezilya Reali, Arjantin'in resmi para birimi Arjantin Pesosu, Peru'nun resmi para birimi Peru Solü, Bolivya'nın resmi para birimi Bolivya Bolivianosu, Paraguay'ın resmi para birimi Paraguay Guaranisi ve Uruguay'ın resmi para birimi Uruguay Pesosu’dur.

Büyük bir kültürün, muhteşem bir coğrafyanın, bağımsızlık savaşlarının, askeri darbelerin, devrimlerin, toplumsal çalkantıların beşiği Latin Amerika…

Kolombiya, Brezilya, Arjantin, Peru, Bolivya, Paraguay ve Uruguay…Tarihi, doğası, kültürü ve kent yaşamıyla 7 ülke arşınlayarak Güney Amerika keşfi için yola çıkıyoruz.

İnkaların Kayıp Şehri Machu Picchu’yu keşfederken modern bir kaşife; kolonyal mimarinin kentle bütünleşmiş binalarıyla çevrili tarihi meydanlarda ve gecekondu mahallelerinin arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşırken flanöre dönüşeceğimiz bir deneyim yaşıyoruz.

Arjantinli ressam Quinquela Martin’in adeta bir tuval gibi kullandığı La Boca’yı, geçmiş başkanlar, askeri kahramanlar, nüfuzlu politikacılar ve sadece zengin ve ünlülerin gömüldüğü, heykeller ve anıtlardan oluşan ölüler şehri La Recoleta’yı adımlıyoruz.

Machu Picchu kitleler tarafından kirletilmeden,

 La Boca’nın  renkleri solmadan,

Kısacası «Dünya Değişmeden»  Güney Amerika’yı keşfe çıkıyoruz.

1.Gün

1.Gün – 10 Mart 2024 Pazar: İstanbul - Buenos Aires

•10 Mart 2024 Pazar günü İstanbul Havalimanı’nda 06:25’te İstanbul Havalimanı’nda buluşma.

TK15 sefer sayılı Türk Havayolları uçuşu ile saat 10:25’te Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e  hareket.

•Yerel saat ile 22:25’te Ezeiza Uluslararası Havalimanı’na varış.

•Latin Amerika’nın en büyük metropollerinden olan Buenos Aires tarihi zenginlikleri, sanatsal atmosferi ve enerjik kültürüyle bilinir. Tango ritmiyle yaşayan şehir, dünya çapındaki tiyatroları, müzeleri ve zengin Arjantin mutfağıyla ünlüdür.

•Varışımızın ardından otelimize transfer, check-in işlemleri ve yerleşme.

Konaklama: Broadway Hotel & Suites**** vb.

2.Gün

2.Gün – 11 Mart 2024 Pazartesi: Buenos Aires

•Oteldeki kahvaltının ardından Buenos Aires şehir turu ile günümüze başlıyoruz.

•İlk durağımız dünyanın en geniş bulvarı 9 de Julio Avenue. Adını Arjantin'in Bağımsızlık Günü olan 9 Temmuz 1816 tarihinden alan bulvarda göreceğimiz ikonik dikilitaş kutlamalar ve siyasi gösteriler yapmak için bir buluşma noktası haline geldi. Bulvar aynı zamanda akustiği ve muhteşem mimarisiyle beğeni toplayan dünyanın en büyük opera evlerinden biri olan Teatro Colon’a da ev sahipliği yapmaktadır.

•Şehrin kalbi olan Plaza de Mayo’nun çevresinde, İspanya bağımsızlık hareketinin ilk planlandığı tarihi belediye binası Cabildo’yu, başkanlık sarayı Casa Rosada’yı ve diğer eski binaları görüyoruz. Buenos Aires'in tiyatrolar ve gece hayatıyla dolu bir eğlence merkezi olan Corrientes Caddesi’ni geziyoruz.

•Riachuelo'nun kıyısında nüfusunu çoğunlukla  göçmen ve işçilerin oluşturduğu bölge La Boca’ya gidiyoruz. Mütevazı metal levhalardan yapılmış küçük evlerden oluşan "Caminito" caddesi Arjantinli ressam Quinquela Martin öncülüğünde rengarenk ve canlı haline kavuştu.

•Bir tiyatrodan kitapçıya dönüştürülen 2019’da National Geographic tarafından dünyanın en güzel kitabevi seçilen El Ateneo Grand Splendid ile turumuza devam ediyoruz.

•Bahçeleri, meydanları, Paris tarzı evleri ve aristokrat karakteri ile La Recoleta manzaraları eşliğinde Eva Perón gibi ülkenin ünlü isimlerin, şatafatlı mezarlarının olduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Bu mezarlıktaki anıtlarının çoğu ulusal anıt ilan edilmiştir.

•Tango şovu eşliğinde aldığımız akşam yemeğinin ardından otelde geceleme.

Yemekler: Kahvaltı, Tango Şovu Eşliğinde Akşam Yemeği.

Konaklama: Broadway Hotel & Suites**** vb.

3.Gün

3.Gün – 12 Mart 2024 Salı: Buenos Aires - Colonia - Buenos Aires

•Otelde kahvaltının sonrasında Buenos Aires'ten feribotla Colonia'ya geçiyoruz. Vardığımızda Uruguay'ın en güzel şehirlerinden biri olan Colonia del Sacramento'nun tarihi merkezine keşfe çıkıyoruz.

UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak belirlenmiş şehrin eski mahallelerinde dolaşıp şehrin tarihini yansıtan Portekiz ve İspanyol kolonyal mimari stillerinin nasıl harmanlandığına tanıklık ediyoruz. Sarmaşık kaplı renkli evleri,  sokaklara park etmiş eski antika arabalar adeta bir Havana rüzgarı estiriyor.

•Tur sırasında, Bastion de San Pedro'nun yanındaki ikonik deniz fenerini, Uruguay’ın en eski kiliselerinden biri  Holy Sacrament Bazilikası'nı ve “İç Çekme Sokağı" olarak bilinen arnavut kaldırımlı Calle de los Suspiros’u görüyoruz.

•Turumuzun ardından feribotla Buenos Aires’e dönüyoruz ve konaklamak üzere otelimize transfer oluyoruz.

Yemekler: Kahvaltı, Akşam 

Konaklama: Broadway Hotel & Suites vb

4.Gün

 4.Gün – 13 Mart 2024 Çarşamba: Buenos Aires – Puerto Iguazu-  Foz do Iguaçu

•Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıp yerel havayollarının uçuşu ile Buenos Aires’ten ayrılıp Puerto Iguazu’ya hareket ediyoruz.

Puerto Iguazu'ya varışımızın ardından Arjantin Ulusal Parkı'nı ziyaret ediyoruz. 1984 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Iguazú Ulusal Parkı, Brezilya'daki kardeş parkı Iguaçu ile birlikte, devasa şelaleleriyle dünyanın görsel ve akustik açıdan en büyüleyici doğal alanları arasında yer alıyor.

•Iguazú nehri boyunca parkurlarda yürüyerek ve pitoresk bir trenle şelalerle bezenmiş manzaranın tadını çıkarıyoruz.

•Cataratas istasyonundan ayrılarak nehrin üst kısmındaki köprüden ilerliyor ve en büyük şelale olan Şeytan Boğazı'ndaki balkonda ihtişamlı bir manzarayla karşılaşıyoruz.

•Sonrasında Iguazú Ulusal Parkı'ndan ayrılıp Paraguay'da bulunan “Doğu’nun Şehri”  Ciudad del Este'ye  hareket ediyor ve şehri ziyaret ediyoruz.

•Şehirdeki turumuz sonrası konaklamak üzere nehrin diğer yakasında ve Brezilya’da bulunan Foz do Iguaçu şehrine geçiş yapıyor ve check-in işlemlerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz.

Yemekler: Kahvaltı

Konaklama: Wyndham Golden Foz Hotel **** vb.

5.Gün

5.Gün –  14 Mart 2024 Perşembe: Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro

•Kahvaltının ardından Iguaçu Milli Parkı’nın bir parçası olan Brezilya Şelaleleri Milli Parkı'na doğru yola çıkıyoruz.

•Arjantin ve Brezilya sınırında yer alan ve yaklaşık 150 milyon yıl önce oluşan bölge, 275 şelaleden oluşuyor. Büyük şelalelerden sadece üç tanesi Brezilya tarafında bulunmasına rağmen  şelalelerin en çarpıcı görüntüleri Brezilya tarafında görülür ve ülkenin eski başkanlarının isimleriyle adlandırılmışlardır; Floriano, Deodoro ve Benjamin Constant.

•Sonrasında yolculuğumuza Macuco safari tekne turu ile devam ediyoruz. Tur, ciplerle yapacağımız bir orman yolculuğu ile başlıyor. Yolda subtropik yağmur ormanlarının faunası ve florası hakkında bilgi ediniyoruz.

•Rıhtımda sürat teknesi ile Iguassu Nehri üzerinde akıntıya karşı bir yolculuğa başlıyoruz ve tekne ile şelaleleri geziyoruz.

•Şelalelerin altında yapacağımız bu gezintiden sonra başlangıç noktamız olan iskeleye geri dönüyoruz ve Foz do Iguaçu Havalimanı’na transfer oluyoruz.

•Yerel havayollarının uçuşu ile Brezilya’nın en büyük şehirlerinden Rio de Janeiro’ya hareket ediyor ve şehre varışımızın ardından konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Yemekler: Kahvaltı.

Konaklama: South American Copacabana Hotel  ****  vb.

6.Gün

 6.Gün – 15 Mart 2024 Cuma: Rio de Janeiro

•Oteldeki kahvaltımızın ardından Rio’daki turumuza başlıyoruz. Rio de Janeiro, manzarası, rahat sahil kültürü ve her yıl düzenlenen karnavalıyla ün salmıştır. “Dağ ve Deniz Arasındaki Carioca Manzaraları” dünyaca ünlüdür ve Rio’yu dünyanın en güzel şehirlerinden biri yapan etkenlerden sadece biridir.

Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olan ilk durağımız Corcovado’yu ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.

•Corcovado Dağı'nın zirvesindeki Kurtarıcı İsa Heykeli, Rio de Janeiro'nun en güzel kartpostal görüntüsünü sunuyor. Heykel deniz seviyesinden 710 metre yüksekte ve şehrin her yerinden görülebilen bir gözlemci gibi

Tijuca Ormanı'nı trenle geçerek  Kurtarıcı İsa Heykeli’ne gidiyor, tüm koyun ve "Cidade Maravilhosa" manzarasının tadını çıkarıyoruz.

•Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yedikten sonra Rio ikonlarından birine, Sugar Loaf'a (Kesmeşeker Dağı) doğru ilerliyoruz ve Guanabara Körfezi’nin manzarası eşliğinde trenle Sugar Loaf‘un zirvesine çıkıyoruz. Dağ, 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmiştir.

•Yerel bir restoranda akşam yemeğimizin keyfini çıkardıktan sonra konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.

Yemekler: Kahvaltı, Öğle, Akşam.

Konaklama: South American Copacabana Hotel  ****  vb.

7.Gün

7.Gün –  16 Mart 2024 Cumartesi: Rio de Janeiro – Lima - Cusco

•Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıp yerel havayollarının uçuşu ile Rio de Janeiro’dan Lima’ya hareket ediyoruz.

•Jorge Chavez havaalanına varışın ardından Peru'nun başkenti ve en kalabalık şehri Lima’yı keşfe başlıyoruz.

•Kralların şehri olarak bilinen Lima, 1535 yılında İspanyol fatih Francisco Pizarro tarafından kurulmuştur. Lima, sömürge geçmişini koruyan çok az Güney Amerika şehrinden biridir ve kolonyal merkezi 1991 yılında UNESCO tarafından dünya mirası alanı ilan edilmiştir.

•Lima'nın tarihi merkezini keşfetmeye ilk olarak Lima Katedrali ile başlıyoruz. Francisco Pizarro'nun İspanyol sömürgecilere hizmet etmek üzere temelini attığı Peru’nun bu ana kilisesinin tarihi 1535 yılına kadar uzanıyor.

•Yerel bir restonranda öğle yemeğimizi yiyoruz.

•Ardından İspanyol barok mimarisiyle süslenmiş sarı kilise San Francisco Manastırı’na gidiyoruz. Tarihi 1774'e dayanan bu Fransisken manastırının mahzenlerinde insan kemikleriyle süslenmiş yüzlerce yıllık yer altı mezarları yer alır. Aynı zamanda yaklaşık 25.000 antik metin içeren olağanüstü bir kütüphaneye ev sahipliği yapmaktadır.

•Şehirdeki turumuzun sonrasında havalimanına transfer oluyor ve yerel havayollarının uçuşu ile 20.40’ta Cusco’ya hareket ediyoruz.

22.00’da varışın ardından konaklamak üzere otelimize transfer ve yerleşme.

Yemekler: Kahvaltı, Öğle

Konaklama: Xima Cusco **** vb.

8.Gün

8.Gün – 17 Mart 2024 Pazar : Cusco-Aguas Calientes-Machu Picchu-Cusco

•Oteldeki kahvaltımızın ardından Ollantaytambo tren istasyonuna gidiyor ve trenle Aguas Calientes'e hareket ediyoruz. Aguas Calientes Machu Picchu’ya geçişte terminal görevi gören küçük bir İnka kasabasıdır.

•Kasabaya vardığımızda minibüsle asıl hedefimiz olan “İnkaların kayıp şehri" Machu Picchu’ya doğru ilerliyoruz.

•İnka Uygarlığının en ikonik mirası, Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri kabul edilen Machu Picchu Antik Kenti’ni keşfediyoruz.

•Şehir, İnkalı hükümdar Pachacutec Yupanqui tarafından 1450 yılları civarında inşa ettirilmiştir. İspanyol istilacılar 1532 yılında buraları işgal ederken sık dağlar arasında kalmış bu şehir, istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir.

•Terk edilmiş bu şehir 1911'de kaşif Hiram Bingham tarafından keşfedilmiştir. Machu Picchu, İnkaların mimariyi doğal arazi etrafında şekillendirme pratiğinin güzel bir örneğidir. Bugün hala ayakta duran çok sayıda antik kalıntı İnkaların mühendislik dehası ve hassasiyetinin bir kanıtıdır.  

•Ziyaretimizin ardından gece konaklamak üzere Ollantaytambo üzerinden Cusco’daki otelimize transfer oluyoruz.

Yemekler: Kahvaltı.

Konaklama: Xima Cusco **** vb.

9.Gün

9.Gün –  18 Mart 2024 Pazartesi: Cusco - Puno

•Oteldeki kahvaltının ardından otobüsle And dağları ve Altiplano manzarası eşliğinde  Urcos, San Pedro, Tinta, Sicuani gibi bazı And köylerinden geçerek Puno’ya doğru ilerliyoruz.

Andahuaylillas’ı ve duvarlarını süsleyen muhteşem freskler sebebiyle "Amerika'nın Sistine Şapeli" olarak bilinen barok tarzındaki San Pedro de Ansahuaylillas’i ziyaret ediyoruz.

•Yüksek kerpiç ve taş duvarlarıyla ünlü Racchi arkeolojik alanına gidiyoruz. Racchi birçok And kültürüne göre dünyanın yaratıcı tanrısı Wiracocha'ya adanmış evlerin ve tapınakların yerleşim yeriydi. Bu site içinde meydanlar, depolar, tapınaklar, su kanalları, İnka yolları  ve duvarlar içerir. En önemli yapısı Wiracocha Tapınağı’dır.

•Ardından çömleklçiliği ve "Toritos de Pucara" adı verilen küçük ve renkli boğa figürleriyle ünlü Pucara’ya gidiyoruz.

•Antropomorfik monolitler, zoomorfik heykeller, seramikler ve Pucara öncesi İnka Kültüründen orijinal ve replika parçaların sergilendiği Pucara Taş Müzesi’ni geziyoruz.

•Gezinin en yüksek geçidi And dağları ile Altiplano arasındaki sınır olan La Raya'da  küçük bir fotoğraf molası veriyoruz.

•Puno’ya varışımızın ardından otelimize transfer, check-in işlemleri ve konaklama.

Yemekler: Kahvaltı, Öğle.

Konaklama: Sonesta Poseda Del Inca Puno**** vb.

10.Gün

 10.Gün – 19 Mart 2024 Salı: Puno – Uros – Kasani – Copacabana –Sun Island 

•Oteldeki kahvaltımızın ardından bugünkü durağımız Uros Yüzen Adaları’na doğru tekne ile yola çıkıyoruz.

•Bolivya yerli halkı Urular’ın yaşadığı bu yerde, sazlıktan evlerine ve teknelerine, renkli kostümlerine ve geleneklerine tanıklık ediyoruz.

•Uru halkının Titicaca Gölü'nün en eski sakinleri olduğuna inanılıyor. Urular kendilerini istilacı gruplardan korumak için endemik totora bitkisinden mobil adalar inşa ettiler. Yüzlerce yıldır süren bu yaşam tarzlarını balıkçılık ve avcılık ile halen sürdürüyorlar.

•Urular’ı ziyaretimiz sonrasında Peru-Bolivya sınırındaki Kasani’ye ve  ardından Copacabana üzerinden geceyi geçireceğimiz Sun Island’a geçiş yapıyoruz.

•Titicaca Gölü’nün manzarasının tadını çıkararak konaklayacağımız  ekolojik orman evlerinden oluşan otelimize geçiş yapıyor ve akşam yemeğimizi yiyoruz.

Yemekler: Kahvaltı, Akşam.

Konaklama: Ecolodge La Estancia vb.

11.Gün

11.Gün –  20 Mart 2024 Çarşamba: Sun Island – Copacabana – La Paz

•Oteldeki kahvaltının ardından Peru ve Bolivya arasında kalan Güney Amerika’nın en büyük tatlı su gölü Titicaca Gölü üzerinde eski İnka İmparatorluğu sakinlerinin sığınağı olarak bilinen  Sun Island’ı keşfetmek üzere adadaki yolculuğumuza çıkıyoruz.

•Gölün muhteşem manzarası eşliğinde eski İnka sarayı Pilkokaina‘yı ziyaret ediyoruz ve İnka merdivenlerinden inmeden önce Yumani Bahçeleri’ni ve Kutsal Çeşme'yi görüyoruz.

•Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz ve sonrasında adadan ayrılıp Bolivya’nın en önemli dini merkezi Copacabana'ya geçiş yapıyoruz.

•Copacabana ana meydanını ve 17. yüzyıldan kalma İspanyol kolonyal tapınağı Meryem Ana Bazilikası’nı ziyaret ediyoruz.

•Ardından dünyanın en yüksek başkenti ünvanına sahip, 3500m rakımlı şehir La Paz’a doğru yola çıkıyoruz.

•Şehre varışımızın ardından otelimize yerleşme ve konaklama.

Yemekler: Kahvaltı, Öğle, Akşam.

Konaklama: Atix Hotel***** vb.

12.Gün

 12.Gün – 21 Mart 2024 Perşembe: La Paz

•Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bolivya’nın yönetimsel başkenti La Paz‘ı keşfe başlıyoruz. İlk durağımız hükümet binaları ve özel ofisleri barındıran gökdelenlerle çevrili Prado.

•Ardından altın yaldızlarla işlenmiş inanılmaz sunağıyla barok çağın mücevheri sayılabilecek  San Francisco Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz.

•Daha sonra La Paz'ın ana meydanı olan, katedral ve hükümet sarayının bulunduğu Plaza Murillo'ya  ilerliyor ve kolonyal sokakları ve müzeleriyle kendimizi tarihi merkezin ortasında buluyoruz.

Sagárnaga Caddesi’ni ve yerel tıp için kullanılan birçok malzemeyi sunan Cadılar Pazarı’nı keşfediyoruz. Bu pazarda geleneksel And el sanatları ürünleri ile Aymara kültürünün örneklerinin yanı sıra büyü malzemeleri ve çeşitli totemler bulabilirsiniz.

•Tepeli bir metropol plan La Paz’ı başka bir perspektiften de görebilmek için şehrin teleferiğe biniyoruz ve sonrasında günümüze La Paz'ın ünlü Ay Vadisi’yle devam ediyoruz ve ilginç yeryüzü şekilleri ile gerçek dünyadan kopup başka bir dünyaya adım atıyoruz.

•Yerel bir restoranda akşam yemeğimizin ardından otelimize transfer ve konaklama.

Yemekler: Kahvaltı, Akşam.

Konaklama: Atix Hotel***** vb.

13.Gün

13.Gün –  22 Mart 2024 Cuma: La Paz - Bogota 

•Gece saatlerinde otelimizden ayrılıp havalimanına transfer ve yerel havayollarının uçuşu ile La Paz’dan Bogota’ya hareket.

•Kolombiya’nın başkenti Bogota, modern ve tarihi mahalleleri, kolonyal kiliseleri ve gökdelenleri hareketli pazarları ve parkları ile yaklaşık beş yüzyıllık bir tarihe sahip bir zıtlıklar şehri. Müzeleri, restoranları ve gece hayatı ile önemli bir kültür merkezi.

•Sabah erken saatlerde El Dorado Havalimanı’na varışımızın ardından otelimize transfer ve erken check-in işlemleri.

•Otelde yapacağımız kahvaltının ardından dinlenmek için öğlene kadar serbest zamanımız oluyor.

•Öğleden sonrasında Kolombiya’nın en ünlü ressamlarından Botero’nun 100’ü aşkın eserinin ve kendi koleksiyonuna ait, Picasso’dan Klimmt’e  bir çok sanatçının eserinin bulunduğu ve sergilendiği Botero Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

•Ardından ise dünyanın en büyük Kolomb dönemi öncesi altın işçiliği koleksiyonunun bulunduğu  Altın Müzesi’ni geziyoruz.

•Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz.

•Otelde konaklama

Yemekler: Kahvaltı, Akşam.

Konaklama: Sofitel Victoria Bogota Regia***** vb.

14.Gün

14.Gün – 23 Mart 2024 Cumartesi: Bogota - Zipaquira - Bogota

•Oteldeki kahvaltının ardından Bogota’yı keşfetmeye ilk durağımız olan şehrin en büyük yiyecek pazarı Paloquemao Pazarı ile başlıyoruz. Şehrin en iyi restoranlarının malzeme ihtiyacını karşılayan bu pazarda seçtiğimiz taze meyvelerden yapılmış meyve sularının tadını çıkarıyoruz.

•Ardından şehrin kuzeyine, Zipaquira’ya doğru hareket ediyoruz ve Kolombiya’nın ilk harikası olarak görülen Tuz Katedrali’ne gidiyoruz. Zipaquirá şehri yakınlarında yerin 200 metre altındaki bir tuz madeninin tünelleri içinde inşa edilmiş bu yeraltı Roma Katolik kilisesi, insan emeği ve doğanın yarattığı güzel formlara örnektir.

•Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz.

•Bogota’ya geri dönüyor ve kahve sanatı konusunda ufkumuzu genişletecek bir kahve deneyimi için Cafe San Alberto’yu ziyaret ediyoruz. Kahvenin ilk aşamasından fincanlarımıza gelene kadar geçen süreçleri ve bir çok farklı demleme yöntemleri konusunda bilgi edinip, keyifli bir kahve tadımı yapıyoruz.

•Sonrasında şehrin tarihi merkezine, La Caldelaria’ya doğru, eski evleri ve 18. ve 19. yüzyıldan kalma kiliseleri keşfetmek üzere bir yürüyüşe çıkıyoruz.

•Rotamızın ilk durağı El Carmen Kilisesi. Tarihi merkeze hakim olan İspanyol kolonyal mimarisi ile, Bizans ve Arap sanatıyla bezenmiş bu Gotik tarzdaki kilise, şehrin ender bulunan bir mücevheri.

Bolivar Meydanı’na doğru ilerlerken hükümetin en sembolik yapılarından biri, Kolombiya devlet başkanının evi Narino Sarayı’na gidiyoruz ve ardından günümüzde Kolonyal Sanat Müzesi’ne ev sahipliği yapan Santa Clara Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.

•Bolivar Meydanı aynı zamanda Adliye Binası, Primada Katedrali, Sagrario Şapeli ve Başpiskoposluk Sarayı’na da ev sahipliği yapar.

•Yerel bir restoranda akşam yemeğimizin ardından otelimize tranfer ve konaklama.

Yemekler: Kahvaltı, Öğle, Akşam

Konaklama: Sofitel Bogota Victoria Regia***** vb.

15.Gün

15.Gün – 24 Mart 2024 Pazar: Bogota - İstanbul

•Oteldeki kahvaltının ardından teleferik ile Bogota şehrine hakim bir tepe olan Monserrate’e gidiyoruz. Yaklaşık 400 yıl önce tepenin zirvesine inşa edilen şapel şehrin en kutsal alanı.

•Öğleden sonra İstanbul’a uçmak üzere El Dorado Havalimanı’na transfer oluyoruz.

•Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:25’te  İstanbul’a hareket ediyoruz.

Sonraki gün 25 Mart 2024'te yerel saatimiz ile 16:30’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

«Bir başka Dünya Değişmeden turunda görüşmek üzere»

Yemekler: Kahvaltı.

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul (IST) > Buenos Aires (EZE) 10 Mart 2024 TK15 10:25 22:25
Bogota (BOG) > İstanbul (IST) 24 Mart 2024 TK800 16:25 16:30 (+1)

Neler Dahil?

•Türk Hava Yolları ile İstanbul – Buenos Aires / Bogota – İstanbul arası uluslararası uçak biletleri,

•La Paz - Bogota, Lima - Cusco, Rio – Lima, Iguacu – Rio, Buenos Aires - Iguacu arasında yapılacak olan uçuşların biletleri.

•Dünya Değişmeden profesyonel rehberlik hizmetleri,

•14 gece kahvaltı dahil konaklama

•7 akşam, 4 öğle yemeği,

•Yerel rehberlik hizmetleri,

•Şehir vergileri,

•65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası (3000 Euro’ya kadar teminatlı).

•Dünya Değişmeden seyahat kiti,

•Gezi öncesi online seyahat bilgilendirme toplantısı,

•Özel araçlarla programda belirtilen tüm ulaşımlar ve turlar,

Kolombiya: Bogota şehir turu, Monserrate Tepesi, Botero Müzesi, Altın Müzesi,  Zipaquira Tuz Katedrali, kahve tadım turu

Bolivya: La Paz şehir turu, Ay Vadisi, Cadılar Pazarı, the Sun Island, Titicaca Gölü,

Peru: The Indians Uros Yüzen Adaları, Machu Picchu Antik Kenti, Lima şehir turu, Pucara, Raqchi, Andauaylillas

Brezilya: Rio de Janeiro şehir turu, Sugar Loaf Tepesi, Corcovado Dağı, Brezilya Ulusal Parkı Iguazu Şelaleleri, Macuco safari tekne turu

Arjantin: Arjantin Ulusal Parkı Iguazu Şelaleleri, Buenos Aires şehir turu, La Boca, Recoleta, Tango Şovu eşliğinde Akşam Yemeği

Paraguay: Ciudad del Este şehir turu

Uruguay: Colonia şehir turu 

Neler Hariç?

•Kişisel harcamalar,

•Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,

•Yemeklerle beraber alınacak içecekler,

•Yurt dışı çıkış harcı,

•65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası (75 yaşa kadar 25 EUR, 76 yaş ve üzeri 35 EUR),

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
6750$
Tek kişilik oda
7500$

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Arjantin ,Bolivya ,Brezilya ,Kolombiya ,Paraguay ,Peru ,Uruguay

16 Gün 15 Gece

Büyük bir kültürün, muhteşem bir coğrafyanın, bağımsızlık savaşlarının, askeri darbelerin, devrimlerin, toplumsal çalkantıların beşiği Latin Amerika.

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR

6950 yerine 6450$

Güney Amerika 02 Kasım 2024 - 16 Kasım 2024

Büyük bir kültürün, muhteşem bir coğrafyanın, bağımsızlık savaşlarının, askeri darbelerin, devrimlerin, toplumsal çalkantıların beşiği Latin Amerika'yı keşfe çıkıyoruz.

6450 $ Detay
Güney Amerika 07 Aralık 2024 - 22 Aralık 2024

Büyük bir kültürün, muhteşem bir coğrafyanın, bağımsızlık savaşlarının, askeri darbelerin, devrimlerin, toplumsal çalkantıların beşiği Latin Amerika'yı keşfe çıkıyoruz.

6750 $ Detay
Güney Amerika 18 Ocak 2025 - 02 Şubat 2025

Büyük bir kültürün, muhteşem bir coğrafyanın, bağımsızlık savaşlarının, askeri darbelerin, devrimlerin, toplumsal çalkantıların beşiği Latin Amerika'yı keşfe çıkıyoruz.

6450 $ Detay
Biz sizi arayalım

Güney Amerika