KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

DLX NEHİR GEMİSİ VİVA VOYAGE İLE ‘’NOEL PAZARLARI VE LYON IŞIK FESTİVALİ’NDE‘’

DLX NEHİR GEMİSİ VİVA VOYAGE İLE ‘’NOEL PAZARLARI VE LYON IŞIK FESTİVALİ’NDE‘’

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
1299 € ?>Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

GÜNEY FRANSA & İSVİÇRE & RHONE NEHRİ & PROVENCE

Vize Bilgisi

Çok girişli Schengen gerekmektedir.

Uçuş Süresi

İstanbul - Lyon uçuşu ortalama 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Para Birimi

Yanınızda Euro bulundurmanızda fayda vardır.

Tavsiyeler

Yerel kültürü keşfedin: Her destinasyonda kendine özgü bir kültür ve tarih bulunur. Müzeleri ziyaret edin, yerel lezzetleri deneyin ve yerel halkla etkileşimde bulunun. Böylece bölgenin gerçek ruhunu yakalayabilirsiniz.

Deniz aktivitelerini değerlendirin: Geminin sunduğu deniz aktivitelerinden faydalanın. Yüzme, şnorkelle dalış, su kaydırağından kayma gibi eğlenceli su aktivitelerine katılabilirsiniz.

Gece eğlencesini kaçırmayın: Gemi, akşamları canlı müzik, animasyon ve şovlar gibi birçok eğlence seçeneği sunar. Bu etkinliklere katılarak unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz.

Fotoğraf çekmeyi unutmayın: Tur sırasında anılarınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi unutmayın. Özellikle manzaraları, mimari yapıları ve deniz manzaralarını yakalamak için fotoğraf makinanızı yanınıza alın.

Dünya Değişmeden unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. İspanya'nın hayranlık uyandıran manzaralarıyla karşılaşabilir ve göz kamaştırıcı güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Dlx Nehir Gemisi Viva Voyage'ın konforlu ve lüks gemisinde, unutulmaz anılar biriktirirken aynı zamanda dünya değişmeden zamansız güzelliklere tanıklık edeceksiniz. Bu tur, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle sizleri büyüleyecek, adeta zamanın durduğu bir yolculuğa çıkaracak. Dünya değişmeden bu benzersiz deneyimi yaşamak için Dlx Nehir Gemisi Viva Voyage ile Fransa ve İsviçre turuna katılmanızı tavsiye ediyoruz.

 

TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                            

10 Aralık 2023

Panoramik Pencereleri Dış Kabin - Alt Kat (15 m2)

1.299 €

French Balkonlu Kabin - Orta Kat (15 m2)

1.499 €

French Balkonlu Kabin - Üst Kat (15 m2)

1.599 €

Mini Süit French Balkonlu Kabin - Üst Kat (19 m2)

1.799 €

Havalimanı & Liman Vergileri ve İptal Teminatlı Covid 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası

DAHİL !

Tek Kişi Farkı

Sorunuz

3/4. Kişi (yetişkin & çocuk)

Sorunuz

Vize Bilgisi

Çok Girişli Schengen Vizesi

Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

 

1.Gün

1. Gün / 10.12.2023: İSTANBUL HAVALİMANI – LYON (FRANSA)

İstanbul Havalimanı  Dış Hatlar Terminali, Türk  Havayolları kontuarı önünde saat 06.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1807 no’lu seferi ile saat 09.20’de Lyon’a hareket. Yerel saat ile 10.50’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile ekstra olarak düzenlenecek Lyon Şehir Turu için hareket ediyoruz. Saone ve Rhone nehirlerinin birleştiği yerde, 2000 sene evvel kurulan, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın en büyük üçüncü şehrini keşfe çıkıyoruz. Lyon gezimiz esnasında zarif Opera binası ve Belediye Sarayı, Meryem Ana’ya adanmış Fourviere Bazilikası ve seyir terası, Eski Lyon, zengin alışveriş seçenekleri sunan bulvarlar ve BelleCourt Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve check in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşme. Otelde kısa bir dinlenme sonrasında, meşhur Lyon Işık Festivali dahilinde şehrin ikonik binalarındaki aydınlatma oyunlarını keşfetmeye çıkacağız. Kentsel aydınlatma konusunda Avrupa’nın en iddialı şehirlerinden olan Lyon, her sene düzenlediği Işık Festivali ile şehri ve binalarını belli bir tema çerçevesinde ışıklandırıyor. 1600’lü yıllarda dini bir gelenek olarak başlayan festival, günümüzde en gelişmiş tasarım, inovasyon ve sanatsal eserlerin sergilendiği, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı misafir ağırlayan, büyük bir etkinliğine dönüşmüş durumda. Bizler de akşam yürüyüşümüzde işte bu özel ışıklandırmalarla bambaşka çehrelere bürünen meydanları, göz kamaştırıcı binaları, rengarenk eserleri keşfedeceğiz. Akşam yürüyüşümüz sonrasında serbest zaman ve otele dönüş. Geceleme otelimizde.

2.Gün

2. Gün / 11.12.2023: LYON *Cenevre & Lozan & Leman Gölü (İSVİÇRE)

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Cenevre & Lozan turumuz için aracımız ile hareket ediyoruz. Tüm günümüzü geçireceğimiz Leman Gölü kıyılarındaki Cenevre şehir turumuzda Mont Blanc Rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre Gölü'nün Rhône Nehri'yle birleştiği noktada 140 metre yüksekliği ile şehrin sembolü sayılan dev Cenevre fıskiyesi, Çiçek Saat, savaşta mayından dolayı uzuvlarını kaybedenlerin anısına tasarlanan protesto anıtı, Kırık Sandalye ve bulunduğu Birleşmiş Milletler Meydanı, hemen yakınındaki Birleşmiş Milletler Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Cenevre turumuz sonrasında, Lozan’ şehrine doğru hareket edeceğiz. Lozan’a gelişimizi takiben Leman Gölü kıyısında otobüsümüzden inecek, meşhur Olimpiyat Müzesi, Uşi Şatosu, Lozan Barış görüşmelerinin aylarca sürdüğü Beau Rivage Oteli yürüyüşümüz esnasında göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sonrası  gemimize transfer ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz bu gece saat 22.00 ‘de limandan hareket edecektir. Geceleme gemimizde.

3.Gün

3.Gün / 12.12.2023: TAIN-L’HERMITAGE *Çikolata Tadımı

Gemimiz sabah saat 07.00’de Tain-l'Hermitage limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek turumuz için gemimizden hareket ediyoruz. Özel olarak grubumuzu almaya gelecek turistik tren ile bağlar arasında ufak bir gezi yaptıktan sonra Rhone Vadisi’nin önemli markalarından sayılan Çikolata fabrikasına varacağız. Fabrikanın müze kısmında genel tanıtıcı bir gezi yaparak çikolata tarihi ve üretim süreçleri hakkında bilgi edinecek, akabinde de grubumuza özel düzenlenecek Sıcak çikolata yapımı atölyesine katılacak, hazırlanan sıcak çikolatalardan tadacağız. Tur sonunda arzu eden misafirler fabrika satış mağazasını da ziyaret edebilirler. Gemiye yürüyerek döneceğiz. Gemimiz saat 15.00’te limandan hareket edecektir geceleme gemide.

4.Gün

4. Gün / 13.12.2023ARLES – AVIGNON *Arles Şehir Turu & Baux de Provence & Carrières de Lumiéres

Gemimizde alınacak kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Arles Yürüyüş  turumuz için gemimizden hareket ediyoruz. Eski şehir sur kapılarından geçerek şehrin tarihi kısmında dolaşacak, 1. yy’dan kalma müthiş Arles Arenasını ve Arles antik tiyatrosunu görecek, tarihi evlerin, dar sokakların arasından gezerek, adı VanGogh’la anılan bu kentte büyük ustanın izlerini sürecek, meşhur Yıldızlı Geceler tablosunun dekoru meydanı ve kafeyi keşfedecek, turumuzu Belediye Meydanı ve Arles Katedralinde sonlandıracağız.

Turumuzun ardından Baux de Provence turumuz için hareket ediyoruz. Defalarca “Fransa’nın en güzel köyü” ödülünü kazanan Baux Köyü, Provence deyince olmazsa olmazlarsan sayılır, tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen bu tipik Provence köyü Fransa’nın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridir. VanGogh ve Cezanne gibi resim sanatının ustaları Baux'un büyülü havasından ve doğasından ilham alıp çizdikleri ölümsüz eserlerle köyü ve civarını tüm dünyaya tanıtmışlardır. Bu güzel köyde kalenin tepesinden ya da seyir teraslarından fotoğraflarımızı çekecek ya da labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Akabinde “Carrières de Lumiéres” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen devasa eski bir taş ocağının içerisindeki çok özel bir sergiyi gezeceğiz. Harika müzikler eşliğinde usta ressamlara ait eserler devasa boyutlarda taş ocağının her bir duvarına yansıtıldığı muhteşem eserleri izleyeceğiz. Turumuzun ardından Avignon limanında ki gemimize transfer ve geceleme Avignon limanında ki gemimizde.

*Tura katılmayacak misafirlerimiz için Gemimiz saat 13.00’de Arles limanından hareket edecek olup saat 17.30’da Avignon limanına yanaşacaktır.

5.Gün

5. Gün / 14.12.2023: AVIGNON

Gemimizde alınacak kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Avignon Yürüyüş  turumuz için gemimizden hareket ediyoruz. Yürüyerek yapacağımız Avignon turumuzda; Avignon Köprüsü, Papalık sarayı (giriş hariç), Belediye Meydanı ve Belediye Binası, Opera Binası görülebilecek ve Provence’a dair lavanta, sabun, provence baharatları gibi lokal ürünleri keşfetmek ve alışveriş için Avignon’da serbest zaman bulabileceksiniz. Gemimiz saat 13.00’de Avignon limanından hareket edecektir geceleme gemimizde.

6.Gün

6. Gün / 15.12.2023: LYON *Hameau Duboeuf – Şarap Müzesi & Tadımı Turu

Gemimiz saat 14.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Hameau Duboeuf – Şarap Müzesi turumuz için aracımız ile birlikte gemiden hareket ediyoruz. Uçsuz bucaksız ve muhteşem manzaralar eşliğinde üzüm bağlarının arasından geçerek Beaujolais bölgesini keşfedecek, bu meşhur Beaujolais Şaraplarının üretildiği bir müze-imalathanede Fransa’nın “en Fransız” şaraplarını tanıyıp, tadım yapma fırsatını bulacağız Turumuz sonra gemimize transfer. Gemimiz bu gece Lyon limanında demirli kalacaktır.

7.Gün

7. Gün / 16.12.2023: LYON & *Annecy Turu (FRANSA) – İSTANBUL HAVALİMANI (TÜRKİYE)

Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile Alpler’in Venediği Annecy turumuz için hareket ediyoruz. Biz de turumuzda bu masalsı şehri gezecek, “Avrupa’nın en temiz gölü” ünvanını asla elden bırakmayan masmavi sularıyla görenleri kendine hayran bırakan göl kenarında tertemiz Alp havasını soluyacak, kuğularla resimler çekip, eski Annecy sokaklarında dolaşarak butiklerin, sanat galerilerinin, el işi dükkanları, dondurmacı ve kafelerin keyfine varacağız. Turumuz sonrası Lyon Havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1810 no’lu seferi ile saat 18.05’te İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 23.20’de varış ve programın sonu.

Gemi (*) işareti ile belirtilen limanlara yanaşamamaktadır. (*) İşareti ile belirtilen şehir ve kasabalara ekstra tur ile gidilebilir veya     misafirlerimiz kendi imkanları ile gidebilirler.

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul(IST) - Lyon(LYS) 10.12.2023 TK1807 09:20 10:50
Lyon(LYS) - İstanbul(IST) 16.12.2023 TK1810 18:05 23:20

Neler Dahil?

* Türk Havayolları ile İstanbul – Lyon – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

* Lyon’da 1 Gece Oda & Kahvaltı Otel Konaklaması

* 2005 Yılında suya indirilip 2023 yılında yenilenen Deluxe Nehir gemisinde, 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilinde ki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

* Alkollü ve Alkolsüz İçecekler (Mini Bar Dahil)

* Ücretsiz Wi-Fi İnternet Hizmet

* Personel Bahşişleri (Kişi Başı 75 Euro tutarında)

* Annecy Turu

* Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları

* Hoş geldiniz Kokteyli

* Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü

* Geminin biniş ve iniş günü bagaj taşıma servisi

* Havalimanı & Liman vergileri ve İptal Teminatlı Covid 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üstü yolcular için +50 € sigorta sür primi uygulanır)

* Programda belirtilen tüm transferler

* Tecrübeli Rehberlik Hizmeti

Neler Hariç?

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Vize ücreti

* Yurtdışı çıkış harcı  

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
1299€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

Fransa ,İsviçre

6 Gece 7 Gün

1299 €'dan başlayan fiyatlarla.

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
Romanya: Drakula'nın İzinde Karpatlar ve Transilvanya 10 Mayıs 2024 - 17 Mayıs 2024

Transilvanya kasabalarında zamanın dışına çıkacağımız ve Dracula'nın görkemli şatosunu ziyaret edeceğimiz Romanya...

1850 € Detay
MSC LIRICA ile ADRIYATIK YUNAN ADALARI Turu 15 Haziran 2024 - 22 Haziran 2024

MSC Lirica Seçkinliğe,konfora ve misafirperverliğe odaklanmış klasik cruise deneyimini Akdenizli yaşam biçimi ile birleştirerek size getiriyor.Lobide ve lounge’larda rahatlarken tavandan tabana geniş açılı ve deniz manzaralı camlar ile manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

1299 € Detay

1875 YERİNE 1475 EURO

Bilbao-Bordo-Toulouse 15 Haziran 2024 - 20 Haziran 2024

İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Bask Bölgesi’ne hem gurme lezzetlerin peşinden hem İspanya İç Savaşı’nın izlerinden gideceğimiz, Fransa’nın ve dünyanın en önemli bağcılık merkezlerinden olan Bordo’yu keşfedeceğimiz bir yolculuğa çıkıyoruz.

1475 € Detay
Biz sizi arayalım

DLX NEHİR GEMİSİ VİVA VOYAGE İLE ‘’NOEL PAZARLARI VE LYON IŞIK FESTİVALİ’NDE‘’