KARA
TURLARI
GEMİ-NEHİR
TURLARI

DLX NEHİR GEMİSİ DOURO QUEEN ile ‘’Ramazan Bayramında’’ DOURO NEHRİ PORTEKİZ – İSPANYA

DLX NEHİR GEMİSİ DOURO QUEEN ile ‘’Ramazan Bayramında’’ DOURO NEHRİ - PORTEKİZ - İSPANYA

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır.
2799 € ?>Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.

Yol Arkadaşı

Tur Bölgesi

PORTEKİZ - İSPANYA

Zorluk Seviyesi

Yetişkin misafirlerimiz için daha uygundur.

Kıyafet Tercihleri

 • Gündüz Kıyafetleri:

  • Rahat ve hafif giysiler: Portekiz ve İspanya'nın ilkbahar hava koşulları göz önünde bulundurularak, hafif giysiler tercih edilebilir.
  • Şapka ve güneş gözlüğü: Güneş koruması için şapka ve güneş gözlükleri yanınızda bulundurun.
  • Rahat yürüyüş ayakkabıları: Şehir gezileri ve kıyı köylerinde yürüyüş yapmayı planlıyorsanız rahat ayakkabılar tercih edin.
 • Akşam Kıyafetleri:

  • Akşam yemekleri için daha şık kıyafetler: Akşam yemeklerinde gemi restoranlarında daha şık giyinmek gerekebilir. Kadınlar için hafif elbiseler veya bluz etek kombinleri, erkekler için ceket-pantolon kombinleri uygun olabilir.
  • Akşam kıyafetleriniz için uygun ayakkabılar: Yüksek topuklu ayakkabılar veya düz terlikler gibi uygun ayakkabıları yanınıza alın.
  • Hafif bir ceket veya şal: Akşam serin olabilir, bu nedenle hafif bir ceket veya şal taşımanız iyi bir fikir olabilir.
 • İbadet Kıyafetleri (Bayram için):

  • Ramazan Bayramı döneminde ibadet etmeyi planlıyorsanız uygun ibadet kıyafetlerini yanınıza almayı unutmayın.
 • Tema Geceleri:

  • Bazı gemiler tema geceleri düzenler, bu nedenle tema ile uyumlu kıyafetleri düşünmelisiniz. Örneğin, bayram temasına uygun kıyafetler giyilmesi istenebilir.

Vize Bilgisi

Schengen vizesi gerekmektedir.

Uçuş Süresi

Uçuş süresi ortalama 5 saat sürmektedir.

Para Birimi

Yanınızda euro bulundurmanız gerekmektedir.

Hayata Dair

 • Anıların tadını çıkarın: Seyahatiniz sırasında çevrenizi ve deneyimlerinizi bilinçli bir şekilde yaşayın. Manzaranın ve kültürel zenginliklerin tadını çıkarın.

 • Yeni lezzetler deneyin: Portekiz ve İspanya'nın zengin mutfağından lezzetli yemekleri denemek için fırsatları kaçırmayın. Yerel yemekleri tatmak, seyahatinizi daha özel hale getirebilir.

Tavsiyeler

 • Yerel İklimi Dikkate Alın: Portekiz ve İspanya'nın ilkbahar hava koşullarını göz önünde bulundurun. Sıcak ve soğuk hava için uygun giyim eşyaları yanınızda bulunsun. Hava tahminlerini takip edin ve gerektiğinde giyin.

 • Dinlenme ve Keşif Dengesi: Seyahatinizin tadını çıkarın, ancak aynı zamanda dinlenmeye de zaman ayırın. Douro Nehri'nin güzelliklerini keşfedin, yerel kültürü deneyimleyin ve lezzetli yemeklerin keyfini çıkarın.

 • Yerel Lezzetleri Deneyin: Portekiz ve İspanyol mutfağı zengin ve lezzetli. Yerel yemekleri tatmayı unutmayın. Aynı zamanda Ramazan Bayramı döneminde iftar saatine yakın restoranlar ve yemek yerleri hakkında bilgi alın.

 • Gemi Kurallarına Uyun: Gemideki kurallara saygı gösterin ve gemi personeli ile iyi bir iletişim kurun. Tur programına ve aktivitelere katılmaktan çekinmeyin.

 • Çevresel Duyarlılık: Doğayı korumaya yardımcı olmak için gemi turları sırasında çevresel duyarlılık sergileyin. Geri dönüşüm yapın ve çöplerinizi düzgün bir şekilde atın.

 • Yerel Kültürü ve Gelenekleri Saygılayın: Portekiz ve İspanyol kültürünü ve geleneklerini saygılayın. Yerel halkla olumlu ilişkiler kurmaya çalışın.

 • Fotoğraf ve Anılar: Tatilinizin anılarını ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi unutmayın.

 • Güvenlik ve Sağlık: Seyahat sağlığınızı ve güvenliğinizi düşünün. Seyahat sigortası yapın ve gerektiğinde tıbbi yardım için gerekli bilgileri yanınıza alın.

 • Planlarınızı Esnek Tutun: Her zaman beklenmedik durumlar meydana gelebilir. Planlarınızı esnek tutun ve esneklikle tepki verin.

Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi

firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden

acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

*Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in

yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

 

 

 

 

 

 

*Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

*Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

1.Gün

İSTANBUL – PORTO / VILA NOVA DE GAIA (PORTEKİZ)

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10.30'da buluşma, Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın TK 1451 nolu seferi ile saat 13.20'de Porto'ya hareket. Yerel saat ile 15.25'te Porto'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Porto’nun Vila Nova De Gaia limanında demirli gemimize transfer ve   gemimize check-in ve kabinlere yerleşme. Akşam yemeği öncesi ilk gecemizde gemide ''Hoş Geldiniz Kokteyl'i'' olacak. Gemimiz bu gece Vila Nova De Gaia/Porto limanında demirli kalacak. Geceleme gemimizde.

2.Gün

PORTO / VILA NOVA DE GAIA – CALDAS de AREGOS

Gemide alınacak kahvaltı sonrası Porto Şehir ve Şarap Tadımı turumuz için hareket ediyoruz. Bu tur esnasında; Porto’nun 16. yüzyıl ağırlıklı mimarisi, Barok tarzda inşa edilmiş kiliseleri ve Gustav Eiffel tarafından inşa edilmiş muhteşem demir köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuz lokal bir üreticide Şarap Tadımı imkanı ile son bulacak. Tur sonrası gemimize dönüş ve öğle yemeği. Şehir Turu sonrası gemimize dönüş ve saat 14.30’da Caldas de Aregos limanına hareket. Yerel saat ile 19.00 ‘da Calgas De Aregos limanına varış ve geceleme gemimizde.

3.Gün

CALDAS de AREGOS - PINHAO

Sabah 07.00’de Pinhao’ya doğru hareket. Yerel saat ile 11.00’de Pinhao’ya varışımızın ardından Mateus Saray ve Bahçeleri turumuz için hareket ediyoruz. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz bu gece Pinhao limanında demirli kalacak.

4.Gün

PINHAO – BARCA D’ALVA/VEGA TERRON

Sabah 08.00’de Barca d'Alva / Vega Terron limanına hareket. Yerel saat ile 14.00’te limana varışımızın ardından  Portekiz’in 12 tarihi köyü arasında yer alan, Portekiz tarihinde dönüm noktası olan ve kalesiyle ünlü  Castelo Rodrigo Şehir Turu için hareket ediyoruz. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz bu gece Barca d'Alva / Vega Terron limanında demirli kalacak.

5.Gün

BARCA D’ALVA/VEGA TERRON (*SALAMANCA) – POCINHO

Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan, İspanyanın Castilla y Leon bölgesinde yer alan Salamanca turumuz için hareket ediyoruz. (Öğle Yemekli). Burada yapacağımız tur esnasında, Tarihi Salamanca Üniversitesi, Çift Kuleli Katedral,  St. Martin Kilisesi, 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Deniz Kabuğu Evi ve Plaza Mayor meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehirdeki serbest zamanınızda küçük cafelerden birinde İspanyol mezeleri olan Tapasları denemenizi tavsiye ederiz. Turumuz sonrası gemimize dönüş ve saat 18.00’de Pocinho limanına hareket. Yerel saat ile 20.00’de Pocinho limanına varış ve geceleme gemimizde.

6.Gün

POCINHO - REGUA

Sabah saat 07.00’de Regua’ya doğru hareket. Yerel saat ile 14.30’da Regua’ya varışımızın ardından Lamego şehir turumuz için hareket. Lamego şehir turunda; tarihi Lamego evleri, şehir meydanı, şehir müzesi ve katedrali görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanınızda bölgenin en ünlü şaraplarından biri olan Raposeira şarabını denemenizi tavsiye ederiz. Lamego şehir turu sonrası Quinto Do Seixo bölgesinde yerel bir üreticide şarap tadımı imkanı ve muhteşem douro nehri manzarası eşliğinde üzüm bağlarını fotoğraflama imkanı bulabileceksiniz. Tur sonrası gemimize dönüş. Geceleme Regua limanında demirli gemimizde. 

7.Gün

REGUA – PORTO / VILA NOVA DE GAIA – (*GUIMARAES veya *BRAGA)

Sabah saat 07.00’de Villa Nova De Gaia’ya doğru hareket. Yerel saat ile 14.00’te varışımızın ardından Braga Şehir Turu veya Guimaraes turu için hareket. Guimaraes turu esnasında 2012 yılında Avrupa'nın Kültür Başkenti seçilen Guimaraes'in Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiş eski şehir meydanı, orta çağ Guimaraes kalesi ve otantik sokaklar görülecek yerler arasındadır. Gemimiz bu akşam Vila Nova de Gaia/Porto limanında demirli kalacak.

8.Gün

PORTO / VILA NOVA DE GAIA

Gemide alınacak kahvaltı sonrası gemimizden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın TK 1451 nolu seferi ile saat 16.35'te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23.10'da varış ve turumuzun sonu.

Rota Tarih Uçuş No Kalkış Saati İniş Saati
İstanbul (IST) > Porto (OPO) 04.04.2024 TK1451 13:20 18:25
Porto (OPO) - İstanbul (IST) 11.04.2024 TK1452 16:35 23:10

Neler Dahil?

 •  Türk Havayolları ile İstanbul - Porto - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 •  2022 Yılında tamamen yenilenen DLX Douro Queen Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (tam pansiyon dahilinde ki servis gemiye biniş günü akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
 •  Porto Şehir Turu
 •  Mateus Saray ve Bahçeleri Turu
 •  Castelo Rodrigo Turu
 •  Salamanca Turu (Öğle Yemekli)
 •  Lamego şehir Turu
 •  Braga veya Guimaraes Turu (Katılıma göre bu iki turdan birisi gerçekleşecektir)
 •  Hoş Geldiniz Resepsiyonu ve Yemeği, Kaptan'ın Gala Gecesi Yemeği
 •  Programda belirtilen transferler
 •  Wi- Fi İnternet
 •  Tecrübeli Türkçe Rehberlik Hizmeti
 •  Havalimanı ve liman vergileri ile İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri +60 € Sür prim uygulanacaktır)

Neler Hariç?

Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

* Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak toplamda kişi başı 77 Euro oda hesabınıza eklenecektir)

* Yurtdışı çıkış fonu

* Schengen vizesi

Müşteri Memnuniyeti

Ödeme Planı
İki kişilik odada kişi başı
2799€

* TL ödemelerinde, ödeme yapılan günün serbest piyasa efektif satış kuru geçerlidir.

7 Gece - 8 Gün

2005 yılında seferlerine başlayan gemi, 78 metre, 65 kabin / 130 yolcu kapasitelidir. 2022 yılında tamamen yenilenen gemideki kabinlerde; oturma alanı, Tv, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetl...

Bu turumuzda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tura ait yeni tarihler açıldığında bilgi almak isterseniz lütfen info@dunyadegismeden.com adresine mail atın.
Biz sizi arayalım
Sosyal Medyada Paylaş
BENZER TURLAR
MSC GRANDIOSA İLE TUNUS’LU AKDENİZ TURU 06 Ekim 2024 - 13 Ekim 2024

MSC Grandiosa sanatsal teknolojinin, tasarımın, deniz sevgisinin, konforun ve pratikliğin bir kombinasyonu.Yürüyüş alanının tavanı 480m2 LED ekran ile kaplanıyor; dijital gökyüzü, cam tavan, gün batımları, gün doğumları ve yıldızları görmeyi mümkün kılacak.Eğlence parkı, su parkı, manzaralı alanlar ve 2 adet kapalı yürüyüş alanı mevcut.

849 € Detay
Alamut Kalesi ve Haşhaşiler 31 Ağustos 2024 - 07 Eylül 2024

Tarih boyunca topraklarımızı etkilemiş, Anadolu batıniliğine ciddi ölçüde etki etmiş bu coğrafyanın ülkemizin kültürüne bıraktığı izleri takip etmek, Nizari İsmailileri ve Erdebil tekkesini anlamak için bize çok yakın ama bir o kadar da bilinmez bir bölgeyi keşfe çıkıyoruz.

1800 € Detay
Biz sizi arayalım

DLX NEHİR GEMİSİ DOURO QUEEN ile ‘’Ramazan Bayramında’’ DOURO NEHRİ - PORTEKİZ - İSPANYA